DOLAR

8,4470$%0.22

EURO

9,9642%-0.11

GRAM ALTIN

484,60%-0,28

ÇEYREK ALTIN

7.745,82%-0,50

a

YILDIZ VE TIRMAN’IN ADI PARKTA YAŞAYACAK

Belediye başkanı olarak Yenicekent’e iki dönem hizmet eden merhum Mehmet Yıldız ile trafik kazasında hayatını kaybeden Belediye Personeli Muhammed Tırman’ın adı parkta yaşacak.

Belediye başkanı olarak Yenicekent’e iki dönem eden merhum Mehmet Yıldız ile trafik kazasında hayatını kaybeden Belediye Muhammed Tırman’ın adı parkta yaşacak.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in, Yenicekent Mahallesi’nde başlattığı hizmetler devam ediyor. Belediye başkanı olarak Yenicekent’e iki dönem hizmet eden merhum Mehmet Yıldız ile trafik kazasında hayatını kaybeden Belediye Personeli Muhammed Tırman’ın adı parkta yaşacak. Başkan Şevik’in talimatlarıyla parkların girişine dikilen “Mehmet Yıldız ” ve “M. Tırman Çocuk Parkı” yazılı tabelalar, Yenicekentlileri gururlandırdı.
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, yıllardır belediye hizmetinden yoksun Yenicekent’te yaptığı çalışmalarla mahalle sakinlerinin de takdirini kazandı. Öncelikle eskiyen yıkılmaya yüz tutmuş dükkanları yenileyerek Yenicetent’in çehresini güzelleştiren Başkan Şevik, Cumhuriyet Parkı ve Festival alanında başlatılan çalışmaları devam ederken, atıl durumdaki parkları yeniden düzenleyerek, mahalle sakinlerinin hizmetine sundu.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANININ İSMİ PARKTA YAŞAYACAK

Başkan Şevik, Yenicekent’e belediye başkanı olarak 10 yıl hizmet eden merhum Mehmet Yıldız ile 2004 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden belediye personeli Muhammed Tırman’ın adının verildiği Çocuk Parkı’nı yeniden düzenledi. İsim tabelalarının da yerleştirerek vefa örneği sergileyen Başkan Şevik, “Her iki parkımız bakımsızlıktan mahalle sakinlerinin hurdalığı haline gelmişti. Çocuk oyun grupları kırılmış kullanılmaz haldeydi. Buralarını yeniden düzenliyoruz. Çocuk oyun gruplarını yenilerek, çocuklarımız için daha sağlıklı ve güvenli hale getirildik. Ayrıca, yetişkinlerin de sosyal yaşantısını hareketlendirmek amacıyla fitness aletleri yerleştirdik” dedi.

YILDIZ AİLESİNİN GÜNÜ

Büyükşehir Yasası’yla belde statüsünden Buldan’ın Mahallesi’ne dönüşen Yenicekent’e belediye başkanı olarak iki dönem hizmet eden merhum Mehmet Yıldız’ın oğlu Hasan Hüseyin Yıldız, babasının adın verildiği parkta yapılan düzenlemeleri duygulu gözlerle izledi. Babasının adının parkta yaşatılacak olmasının kendilerini oldukça gururlandırdığını söyleyen Hasan Hüseyin Yıldız, “Babam Yenicekent’e iki dönem hizmet etti, Emeği çoktur. Ben Başkanımız Mustafa Şevik ve ekibine teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

BABADAĞ SEZONUN İLK GEZİ KAFİLESİNİ AĞIRLADI

HIZLI YORUM YAP

BULDAN Buldan’da mütevazi kutlama Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıl dönümü, Alanyazı Meydanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen mütavazi bir törenle kutlandı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik,” Dört Eylül günü Yunan işgal güçlerini Buldan topraklarından çıkaran milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak en önemli vazifemizdir. Buldan Halkımızın 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” dedi. 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. yıl dönümü kutlamaları, sabah ezanının ardından tüm camilerde sala okunması ve Topdami Mevkii’nde temsili top atışıyla başladı. Kurtuluş Günü Kutlama programı, Alanyazı Medanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle devam etti. Törene, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye meclis üyeleri ve daire amirleri katıldı. 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluş Günü’nün bu yıl da mütevazı bir törenle kutladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “2022, Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunu 100.yılı. 4 Eylül’ü önümüzdeki yıl, 100.yıla yakışır bir törenle kutlayacağız. Bunun hazırlıklarına şimdiden başladık” dedi. Başkan Şevik, “Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşaması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Osman Gazi’nin mintanını, Yıldırım Beyazıt Han’ın kızının gelinliğini, Barbaros’un şalını dokuyan, sanatıyla adını dünyaya duyuran atalarımızın torunları olarak, milli değerlerimiz ile İstiklal Savaşımızın ve kurtuluşumuzun sembolleri haline gelen Kara Ali, Ahmet Ağa, Necip Ağa, Çopur Süleyman Efe, Müftüzade Salih Efendi, Hacı Ağa Osman, Kolağası Mehmet Efendi gibi milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak, en önemli vazifemizin başında gelmektedir. Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşatması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Buldanlı hemşehrilerimin 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” diye konuştu. Buldan Belediyesi’nin hazırladığı 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99.yıl dönümü şenlikleri, pandemi ve Türlübey Mahallesi ile Türkiye’nin bir çok bölgesinde meydana gelen orman yangınları, çok sayıda vatandaşın hayatını keybettiği Batı karadeniz sel felaketi nedeniyle iptal edilmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.