DOLAR

8,5492$%-0.18

EURO

10,0853%-0.11

GRAM ALTIN

495,29%-0,39

ÇEYREK ALTIN

7.978,37%-0,48

a

VALİ ATİK MÜJDELEDİ RESTORE EDİLECEK

Denizli Valisi , Çal ilçesinde geçen yıl yanan tarihi ’ni Büyükşehir Belediyesi’nin katkısıyla restore edileceğini, depreme dayanıksız olduğu için 2018’de yıkılan Çal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımının kısa süre içinde başlayacağını müjdeledi. Çal Başkanı Fethi Akcan, “Her iki okulunda takipçiliğini bırakmadık, ısrarla gündeme getirdik. Denizli Valiliği görevine gelmez konuyla ilgilenen Ali Fuat Atik’ten müjdeli haberi almanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

IMG 1484 2 - VALİ ATİK MÜJDELEDİ RESTORE EDİLECEK

Çal’da 67 yıl boyunca Ticaret Lisesi, Mesleki Teknik Eğitim Merkezi, son olarak da Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak veren okul depreme dayanıksız olduğu için yıkılmıştı. Türkiye Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yıkılan okulun yerine 2 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapacak. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Vali Atik’i ziyaret etti. Vali Atik, bu ziyarette okul inşaatının ihale aşamasına geldiğini, ihalenin kısa süre içinde gerçekleştirileceğini müjdeledi.

IMG 1481 2 - VALİ ATİK MÜJDELEDİ RESTORE EDİLECEK

YANAN OKUL ÇAL’I ÇOK ÜZMÜŞTÜ

Çal’da 1924 yılında yapımına başlanan ve 1928 yılında tamamlanarak eğitim öğretime açılan tarihi Çal Gazi Paşa Mektebi’nin restorasyonu yapılacak. Uzun yıllar öğretmenevi ve halk eğitim merkezi olarak da hizmet veren tarihi bina geçtiğimiz yıl Mart ayında yanmıştı. Vali Atik, önümüzdeki günlerde ile protokol yapacaklarını ve restorasyonu belediye desteğiyle gerçekleştireceklerini söyledi. Tarihi okulun yanması Çal’ı çok üzmüş ve tepkilere neden olmuştu.

Çal Gazi Mektebi - VALİ ATİK MÜJDELEDİ RESTORE EDİLECEK

AKCAN; “KONUNUN PEŞİNİ BIRAKMADIK”

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Denizli’deki görevine gelir gelmez Çal’ın acil sorunlarına çözüm üretilmesine katkı veren Vali Atik’e teşekkür etti, “Tarihi okulumuz yandığı günden bu yana restorasyon için defalarca görüşmeler yaptık. Yine yıkılan okulun yerine okul yapılması için de çok çabaladık. Bu iki konunun şepini bırakmadık. Denizli Valimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, AK Parti Gurup Başkan Vekili Cahit Özkan, milletvekili Ahmet Yıldız ve diğer Denizli milletvekillerimize, TOKİ’ye  teşekkürü borç biliyoruz. Denizli Valisi Sayın Atik’i ziyaretimde müjdeli haberi aldık. Ayrıca, ‘Yanan okul Çal’ın namus meselesi olmuştur’ diyerek, konuyla yakından ilgilenen Sayın Kaymakamımız Selin Sarı’ya da yine halkım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

IMG 6389 - VALİ ATİK MÜJDELEDİ RESTORE EDİLECEK

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

BU MAHALLELERDE 3 GÜN SULAR KESİLECEK

sadoglu kurban - VALİ ATİK MÜJDELEDİ RESTORE EDİLECEK

HIZLI YORUM YAP

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.