DOLAR

18,8116$% 0.01

EURO

20,4382% -0.29

GRAM ALTIN

1.164,52%-0,15

ÇEYREK ALTIN

18.887,28%-0,15

BİTCOİN

433255฿%-0.78951

a

Ünlü Fitness Hocası Erbay Karakaya, Trapez kasını geliştirmek isteyenler için önerilerde bulundu

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Vücudumuz elbette ki en değerli hazinemiz. Mükemmel bir koordinasyon ile donatılmış organlarımız, bizim gösterdiğimiz hassasiyet ile orantılı şekilde sağlıklı ve uzun ömürlü olabiliyorlar. Vücut gelişimi de vücuda verilen değerin göstergesi olmaktadır. Bu alanda eğitmenlik yapan ünlü spor hocası Erbay Karakaya’ya bir konuda danışma ihtiyacı hissettik.  Trapez kası ile ilgili sorularımıza vereceği cevaplar oldukça değerli olacak.

Erbay Hocam trapez kası hangi bölgemizde yer alır ve işlevi nedir?

 Sırt bölgesinde yer alır. Üç bölüme ayrılmaktadır.  Üst, orta ve alt şeklinde.  Trapez kası, baş ve hareketlerinde önemli bir hareket destek noktası olur.  Omuzların rahat şekilde hareket etmesini sağlar. Yüzeysel bir kastır ve üzerinden başka kas geçmez.

Trapez kasını geliştirmek isteyenler için öneriniz nedir?

 Omuz silkme, dikey çekiş ve yüze çekiş yoğun uygulanan hareketlerdendir.

Omuz silkme hareketinde, iki ele ağırlık alınır. Dik duruş vaziyetinde karşıya bakılır. Bu pozisyonda omuzlar yukarı ve aşağıya hareket ettirilir. Silkme tipinde bir omuz hareketi yapıldığından bu adı almıştır.

Dikey çekiş hareketinde yine dik duruş alınır. Belirlenen ağırlık iki elle kaldırılırken, kollar omuz hizasında tutulur, dirsekten itibaren aşağıya dik indirilir. Kısacası kollar ile ters L pozisyonu alınmış olur.  Bu şekilde ağırlık, belirlenen sürede pozisyonu bozmadan tutulur.

Yüze çekiş ise kablolu makinelerdeki halatlar kullanılarak yapılan bir harekettir.

Burada ne kadar bir ağırlık ile çalışılacağı, setlerin hangi aralık ve sayılar ile uygulanacağı gibi detaylar uzman tarafından belirlenmelidir. Kişi, özellikle spora başlamış biri ise muhakkak profesyonel birinden destek almalıdır.  Bu konuda benim paylaşımlarımı takip edebilirler. Sosyal medyada videolarım ile de yanlış ve bilinçsiz sporun önüne geçmeye elimden geldiğince çaba gösteriyorum.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

3 Yıldır Çözüm Bulanamayan Ağrılarından 1 Günde Kurtuldu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.