DOLAR

8,4338$%0.06

EURO

9,9724%-0.04

GRAM ALTIN

484,06%-0,40

ÇEYREK ALTIN

7.783,23%-0,62

a

Tarihi Kentler Birliği’nden Buldan Belediyesine ödül

Belediyesi tarafından yürütülen sokak sağlıklaştırması ve uygulamaları ödüle layık görüldü.  Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği “ Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamaları” yarışmasına, Semerci Sokak Sağlıklaştırması ve Beyler Konağı restorasyon uygulaması ile katılan Buldan Belediyesi, Uygulama Dalında başarılı bulunan 7 belediye arasında yer aldı.

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2020 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması sonuçları belirlendi.  33 belediyenin  33 uygulama ve 28 proje dalında olmak üzere toplam 6 proje ile katıldığı yarışmada,  Buldan Belediyesinin Semerci Sokak Sağlıklaştırma ve Beyler Konağı Restorasyon uygulaması ödüle layık görüldü.

semerci sokak 2 1024x683 - Tarihi Kentler Birliği’nden Buldan Belediyesine ödül

Jüri üyeleri tarafından  8 Eylül 2021 tarihinde  yapılan değerlendirmede, Beyler Evi Restorasyonu ile Semerci Sokak Sağlıklaştırma Projesi’nin başarılı uygulandığı, restorasyon çalışmaları ve bütüncül bir koruma çalışmasının parçası olan uygulama projesi olarak değerlendirilerek ödüle layık görüldüğü belirtildi. Buldan Belediyesi ödülünü,   23 Eylül 2021 tarihinde Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek törenle alacak.

baskan sevik 2 4 740x420 - Tarihi Kentler Birliği’nden Buldan Belediyesine ödül

Tarihi Kentler Birilği’nin “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulama ” yarışmasında Uygulama Dalında, Buldan Belediyesinin, Alanya Belediyesi, Çaycuma Belediyesi, Kocasinan Belediyesi,  Malatya Büyükşehir Belediyesi,   Nilüfer Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ile birlikte  ödüle layık görülmesinin kendilerini sevindirdiği söyleyen  Başkan Mustafa Şevik, “İlçemizin tarihi ve kültürel değerlerini sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmak ve bölge turizmine kazandırmak amacıyla başlattığımız çalışmalarımızın Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen yarışmada ödüle layık görülmüştür.  Bu ödülün kazanılmasında emeği geçen başta ekip arkadaşlarım olmak üzere herkesi kutluyor,  sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamalarında bizlere her zaman destek olan Buldanlı hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

PAÜ Yönetimi Yeni Akademik Yılı Canlı Yayında Değerlendirdi

HIZLI YORUM YAP

BULDAN Buldan’da mütevazi kutlama Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıl dönümü, Alanyazı Meydanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen mütavazi bir törenle kutlandı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik,” Dört Eylül günü Yunan işgal güçlerini Buldan topraklarından çıkaran milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak en önemli vazifemizdir. Buldan Halkımızın 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” dedi. 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. yıl dönümü kutlamaları, sabah ezanının ardından tüm camilerde sala okunması ve Topdami Mevkii’nde temsili top atışıyla başladı. Kurtuluş Günü Kutlama programı, Alanyazı Medanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle devam etti. Törene, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye meclis üyeleri ve daire amirleri katıldı. 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluş Günü’nün bu yıl da mütevazı bir törenle kutladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “2022, Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunu 100.yılı. 4 Eylül’ü önümüzdeki yıl, 100.yıla yakışır bir törenle kutlayacağız. Bunun hazırlıklarına şimdiden başladık” dedi. Başkan Şevik, “Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşaması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Osman Gazi’nin mintanını, Yıldırım Beyazıt Han’ın kızının gelinliğini, Barbaros’un şalını dokuyan, sanatıyla adını dünyaya duyuran atalarımızın torunları olarak, milli değerlerimiz ile İstiklal Savaşımızın ve kurtuluşumuzun sembolleri haline gelen Kara Ali, Ahmet Ağa, Necip Ağa, Çopur Süleyman Efe, Müftüzade Salih Efendi, Hacı Ağa Osman, Kolağası Mehmet Efendi gibi milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak, en önemli vazifemizin başında gelmektedir. Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşatması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Buldanlı hemşehrilerimin 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” diye konuştu. Buldan Belediyesi’nin hazırladığı 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99.yıl dönümü şenlikleri, pandemi ve Türlübey Mahallesi ile Türkiye’nin bir çok bölgesinde meydana gelen orman yangınları, çok sayıda vatandaşın hayatını keybettiği Batı karadeniz sel felaketi nedeniyle iptal edilmişti.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.