DOLAR

8,5904$%-0.02

EURO

10,1357%-0.12

GRAM ALTIN

500,47%0,03

ÇEYREK ALTIN

7.978,37%0,00

a

Sarayköylü Çiftçilerin Yüzünü Güldüren Proje

, 195’li yıllardan kalma olan ve 15 yıldır yenilenmeyen su kanallarına veriyor. Sarayköy Saray Birliği Başkanı Hakan Gültekin, “Yaklaşık 18 km’lik yedek ve tersiyer olarak adlandırdığımız su kanalımıza yenileme yapıyoruz. İşlemimiz bittikten sonra artık çiftçilerimiz daha rahat sulama yapacak, arazileri zarar görmeyecek” dedi.

Buldan’ın Yenicekent, , Pamukkale’nin Çeşmebaşı, Gölemez, Kavakbaşı, Merkezefendi’nin Aşağışamlı, Sarayköy’de ise Yenicekent,,  Ahmetli, Ada, Caber, Uyanık, Sığma, Yakayurt, Hasköy, Karakıran ve Tırkaz Mahallelerine hizmet veren Sarayköy Saray Sulama Birliği’nden çiftçileri sevindiren hizmet.

22195288 790192907819446 2351939249569733422 n - Sarayköylü Çiftçilerin Yüzünü Güldüren Proje

Sarayköy Saray Sulama Birliği tarafından hazırlanın Bak-Onar II projesi Devlet Su İşleri (DSİ) desteğiyle hayata geçti. Projeyi anlatan Sarayköy Saray Sulama Birliği Başkanı Hakan Gültekin, “Birlik olarak 17 beldeye hizmet vermekteyiz. 32 km anakanal, 235 km Yedek ve tersiyer olarak kanallarımız bulunmakta. Ancak 1965’li yıllarda yapılan uzun yıllardır yenileme çalışması olmayan bu kanallarımız bazen çiftçilerimizi zor durumda bırakıyordu. Biz de bu sorunların çözümü için Birlik olarak bize uygun olan Bak-Onar II projesini uygulamaya soktuk” dedi.

Porjenin çiftçilerin yüzünü güldüreceğini belirten Başkan Gültekin, “Projemizin adı Bak-Onar II. Yaklaşık 18 km’lik yedek ve tersiyer su kanalımızın onarımı gerçekleştiriyoruz. DSİ desteği ile gerçekleştirdiğimiz su kanalının yenileme çalışmasında alımını DSİ Bölge Müdürlüğü ihale ediyor,  işçilik bedeli Birliğimize ait ve peşin olarak tarafımızca müteahhit firmaya ödeniyor. Beton ihale bedeli projesi kapsamında DSİ Bölge Müdürlüğüne 3-7 yıl arası eşit taksitlerle geri ödeniyor” diye konuştu.

saraykoy ciftciler 1 - Sarayköylü Çiftçilerin Yüzünü Güldüren Proje

Beton yenileme çalışmalarının 2017 yılı Aralık ayına kadar bitirilmesi gerektiğine değinen değinen Başkan Gültekin, “Beton kanallarının işlevini kaybettiği hatta bazı bölgelerde betonun kalmadığı toprak kanallarımızdaki yenileme çalışmalarının ardından bölgemizde bulunan çiftçilerimiz artık daha rahat sulama yapacak. Kanalların eski olmasından dolayı yaşanan sulama verimliliği yükselecek, çiftçilerimizin verimli arazileri zara görmeyecek, kısacası çitçilerimizin yüzü gülecek” diyerek müjde verdi.

Yapılan yenileme çalışmalarından Sarayköy Ahmet Necati Özbaş’ın da destek verdiğini belirten Başkan Gültekin, “Bu çalışmalarda bizden desteğini esirgemeyen Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a ve Belediye Başkan Yardımcımız Mestan Özkan’a teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Başkan Zolan’dan Gençlere Tavsiyeler

sadoglu kurban - Sarayköylü Çiftçilerin Yüzünü Güldüren Proje

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.