DOLAR

18,8116$% 0.01

EURO

20,4382% -0.29

GRAM ALTIN

1.164,52%-0,15

ÇEYREK ALTIN

18.887,28%-0,15

BİTCOİN

433164฿%-0.42408

a

Sarayköy Belediyesi’nin öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla “Kitap Bilginleri Yarışıyor” sloganıyla düzenlediği yarışmaya veliler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Başvuruların sona ermesiyle birlikte Sarayköy Belediyesi, her öğrenciye 2’şer adet olmak üzere yarışmada okunacak 600 kitabı öğrencilere ücretsiz dağıttı.

3 1686 1024x682 - Sarayköy Belediyesi Kitap Okuma Yarışmasında 600 Kitap Hediye Etti

Sarayköy Belediyesi tarafından ilk ve ortaokul öğrencilerinin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, okuma alışkanlığı kazandırmak, düşünme kabiliyetlerini geliştirmek, anlama ve algılama düzeylerini yükseltmek, hızlı düşünme ve kendini ifade edebilme yetisini geliştirmesine katkıda bulunmak amacıyla “Kitap Bilginleri Yarışıyor” yarışması düzenlendi. Yarışmaya 300 öğrenci başvuruda bulundu. Başvuruların sona ermesiyle birlikte yarışmaya katılan öğrencilerin kitapları Sarayköy Belediyesi tarafından ücretsiz olarak dağıtıldı. Kültür Merkezi’nde düzenlenen kitap dağıtım törenine katılan Belediye Başkanı Ahmet , kitapları ekibiyle birlikte öğrencilere ve velilere takdim etti. 3. ve 4. sınıf öğrencilerine Alev Saçlı Çocuk, Piri Reis, 5. ve 6. sınıf öğrencilerine Masal Dolu Anadolu, Pertevcan’ın Akıllara Zarar Maceraları, 7. ve 8. Sınıf öğrencilerine ise Son Kelime, Rüzgârı Dizginleyen Çocuk kitapları hediye edildi. Sarayköy Belediyesi her öğrenciye 2’şer adet olmak üzere 600 kitabı ücretsiz dağıttı.

5 558 1024x682 - Sarayköy Belediyesi Kitap Okuma Yarışmasında 600 Kitap Hediye Etti

“TEK AMACIMIZ GENÇLERİMİZE OLUMLU DEĞİŞİMLER KATMAK”

Yarışmayı heyecanla hazırladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Özbaş, “Bugün 600 adet kitabımızı öğrencilerimize hediye ettik. Görüyorum ki biz kadar öğrencilerimiz de çok heyecanlı. Yarışmamızdaki tek amacımız gençlerimizin geleceklerine olumlu değişimler katmak. Eğitim bizim öncelikli hizmetlerimizin arasında yer alıyor. Her zaman olduğu gibi gençlerimizin yanında var olmaya, eğitimine destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kitapları teslim alan öğrenciler ve velileri de yarışmadan duydukları memnuniyeti şöyle dile getirdi:

İlhami Toptaş, “Çocukların okuma alışkanlığı kazanması çok önemli. Maalesef millet olarak okumaya özen gösteren bir millet değiliz. Onun için bu faaliyetler değerli ve ilerisi için umut verici. Bu konuda belediyemize ve Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a duyarlı çalışma için teşekkür ederiz.”

Gülizar Çomak (9), “ Bu kitaplar sayesinde çocuklar hem daha çok gelişecek, hem daha iyi okuma yapacaklar. Hedefim birinci olmak.”

Bünyamin Gültekin (12), “Bizim içi çok güzel bir yarışma olduğunu düşünüyorum. Kitap okumamızın bize sağlayacağı yararla birlikte yarışıyor olmanın deneyimini de kazanmış olacağız.”

Osman Faruk Sevim (12), “Yarışma ile bilgileneceğiz, düşüncelerimiz biraz daha değişecek. Bizim için özel hazırlanan yarışma için teşekkür ederim.”

6 354 1024x682 - Sarayköy Belediyesi Kitap Okuma Yarışmasında 600 Kitap Hediye Etti

31 OCAK’TA SINAV

31 Ocak’ta Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğretmenleri tarafından hazırlanan 50 sorulur sınavda kendi kategorisinde başarılı olan öğrencilere para ödülü verilecek.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Yıllardır Kardeşinin Kimliğiyle Kaçıyordu! 6 Yıllık Kaçak Hayatı JASAT Bitirdi…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.