DOLAR

15,5398$% 0.39

EURO

16,2229% 0.61

GRAM ALTIN

906,71%0,56

ÇEYREK ALTIN

14.674,51%0,00

BİTCOİN

460916฿%-1.6841

a

PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü nedeniyle, Denizli protokolü bir dizi mesaj yayınladı. İşte o mesajlar;

DENİZLİ VALİSİ ALİ FUAT ATİK

Ömrünü, vatanı ve milleti uğrunda cepheden cepheye koşarak harcamış, her alanda gelişmiş bir ülke hedefiyle adımlar atmıştır. Onun azmini ve önderlik vasıflarını gençlerimize aktarmalı, millet iradesinin güvencesi ile bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatmak ve hep ileriye taşımak için üzerimize düşen vazifeleri, hep birlikte yerine getirmeliyiz.
Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut AtatürkR7;ü, hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli şahsiyetlerinden birisi yapmıştır. Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla aydınlattığı uygarlık yolunda, kararlı ilerleyişimizi sürdürmek için var gücümüzle çalışmalıyız.

423151c4 156e 413b a9b6 d85316a3eced 768x690 1 740x420 1 3 1 740x420 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN
Tarihe adını harflerle kazıyan, sadece Türk milletinin değil, dünya uluslarına da yaşamı, felsefesi ve mücadeleleriyle yön veren İstiklal Mücadelesi’nin Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yılında rahmet, minnet ve özlemle andıklarını kaydeden Başkan Osman Zolan, “Aziz milletimiz var oluşundan bu yana özgürlük ve bağımsızlık ruhuyla tarih sahnesinde boy göstermiştir. Bu tarih bilinciyle, Türk milletinin hiçbir şekilde esaret ve tahakküm altında kalmayacağını tüm dünyaya gösteren eşsiz Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gelecek nesiller için de her zaman bir yol gösterici olacaktır”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan 1 17 1024x683 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI AVNİ ÖRKİ
“Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birçok zafere imza atmıştır. Bunların en büyüğü ise bugün 98 yaşında olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıdır. birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet kurarak Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan etmiştir. Bizleri bu günkü aydınlık günlere taşıyan Atamızı, sonsuzluğa uğurladığımız günün yıl dönümünde daha iyi anlıyor, onunla övünüyor ve kıvanç duyuyoruz. 10 Kasım Türk milleti için, büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, Cumhuriyet’in erdemlerine sadakatini ve Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür. Milletimiz, Cumhuriyet’e ve bağımsızlığımıza sonsuza dek sahip çıkarak, bunun hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 83. ölüm yıl dönümünde minnet, rahmet ve şükranla anıyorum”

EMRH5655 1024x683 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN

“Milletimizin yol göstericisi, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devrimci ve düşünce adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında saygı, rahmet ve büyük bir özlemle anıyoruz. O, bu ülke için, bu millet için birbirinden değerli birçok şey yaptı. Toprakları paylaşılmış bir vatanı, gerek cephede gerek diplomaside doğru hamleler ile kurtardı. ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Atatürk’ün fikir ve ideallerinin ışığında, bizlere emanet ettiği bu topraklara ve Cumhuriyete sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudur. Aydınlık, laik, demokratik Türkiye’nin sembolü Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, daima ileri gitmek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak en büyük görevimizdir. Atatürk’ün gönlümüzdeki erişilmez yeri ve sevgisi hiçbir zaman değişmeyecek, değiştirilemeyecektir. Atatürk, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya vizyonu ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçmiştir. Bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, büyük bir mücadele ile kurulan cumhuriyeti ve onun temel ilkelerini daha ileriye taşıma azminde ve kararlılığındayız. Bu duygu ve düşüncelerle adaletimizde, eğitimimizde, kıyafetimizde, dik duruşumuzda, hayatımızın her alanında ve anında yaşayan Ebedi Başkomutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, şükranla, özlemle, minnetle anıyor ve arıyoruz. Onun yolunda yürümeye her zaman devam edeceğiz”

1 19 740x420 1 740x420 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

SARAYKÖY BELEDİYE BAŞKANI AHMET NECATİ ÖZBAŞ

“Bugün, 83 yıl önce Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümü. Bedenen aramızdan ayrılsa da bizlere emanet ettiği vatanımızın her bir köşesinde bıraktığı eserleriyle bizimle her zaman yaşayan önderdir.
Fikirleriyle, eserleriyle, sanatıyla, tarihiyle, bağımsızlığımız ile bizi biz yapan duygularımızın içinde, kalbimizde ebediyete kadar yaşayacaktır.
“Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” demek suretiyle kurduğu Cumhuriyet’in değerini her koşulda korumak ve herkesin alanında çok çalışarak vatanımızı en üstlere çıkarılmasını arzu ve temenni etmiştir. O yüzden Ulu Önder Atatürk’ü anlamak ve fikirlerini kendimize bir yol haritası olarak kabul etmek ve bu doğrultuda çalışmak, ona karşı duyduğumuz saygının ve sevginin en büyük göstergesi olacaktır.

Ahmet Necati Özbaş 1024x849 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

BULDAN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ŞEVİK
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83.yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “10 Kasım bir yas ve matem günü değil, Aziz Atatürk’ü idrak vesilesi, düşüncelerini ifade vetiresi, eserlerini muhasebe veçhesi, Cumhuriyet’i öncesi ve sonrasıyla kavrama vefasıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin üzerinden 83 yıl geçmiştir. Geride kalan bunca zamana rağmen, milletimizin aziz hatırasına yönelik hürmet ve özlemi hiç azalmamış, tam tersine eserlerine, fikirlerine ve kutlu mirasına duyulan sevgi ve sadakat istikrarlı şekilde artmıştır.
Bu duygularla bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi yad ediyor, bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz”

buldan beleriye baskani mustafa sevik 1 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

BABADAĞ BELEDİYE BAŞKANI ALİ ATLI

“Benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi, onun devrimlerini esas alarak daha da ileriye taşımaya dün olduğu gibi, bugün de kararlıyız. Türkiye Cumhuriyeti’nin fedakâr halkı için sosyal devlet anlayışı ile kimseyi yalnız bırakmamak ve Atatürk Cumhuriyetini hak ettiği yere getirmek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bir kez daha ve yüksek sesle ifade ediyorum ki: Yüce Atatürk, gelecek nesiller için, devrimlerinin ışığında çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz”

WhatsApp Image 2021 11 09 at 11.14.38 200x300 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

“10 kasımlar, milletimizi yutmak üzere olan bir girdaptan alıp hak ettiği muasır medeniyetler çizgisine çıkaran ölümsüz bir lideri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hasret, özlem ve minnetle andığımız en büyük yasımızdır. Türk Milleti, büyük bedel ödeyerek tutunmaya çalıştığı Anadolu topraklarında dünya tarihini değiştirirken, ölümü bile göze alarak izinden gittiği liderini ve tarihe mal olan yaptıklarını asla unutmayacaktır. O’nun değerlerine, asırlar geçse de yine tereddütsüz bağlı kalacak, ölümüne sahip çıkacaktır. Millet olarak, bugün bu topraklarda cumhuriyetin değerleriyle özgür, müreffeh ve güvenle yaşıyorsak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihin akışına yön veren ve bir ulusun tarihini yeniden yazan liderliği sayesindedir… O’nu, rahmet ve minnetle anarken, çizdiği yolda, gösterdiği hedefe hiç ara vermeksizin, durmadan yorulmadan yürüyoruz.”

2 DSC 3633  1024x683 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

PROF. DR. AHMET KUTLUHAN / PAÜ REKTÖRÜ
“Askeri yeteneklerinin yanında devlet adamlığı vasfı ve evrensel boyuttaki düşünceleri ile Cumhuriyetimizin banisi, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıllık hayatının tamamını milletine ve ideallerine adamış, şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biridir. Milletine olan sonsuz güven duygusu sayesinde Atatürk, Türk ve Dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran bir lider, aynı zamanda esaret altında bulunan mazlum milletlere de bir ilham kaynağı olmuştur.

8O7A1449 1024x683 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

DENİZLİ TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımlayan Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili mesajında, “O tüm dünyanın örnek aldığı eşsiz bir komutan, dahi bir devlet adamıdır”

İbrahim Tefenlili 4 2 963x1024 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

CHP HALK PARTİSİ DENİZLİ İL BAŞKANI BÜLENT NURİ ÇAVUŞOĞLU

“Gençlik yıllarından itibaren düşüyle hareket eden, özgürlük ve bağımsızlığı karakter edinen Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma mücadelesi verdiğimiz bugünlere de ışık tutmaktadır” dedi.
Kurtuluş Savaşı’nın önderi, ebedi Başkomutan, Cumhuriyetin ve bağımsızlığın mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 83’üncü yıl dönümünde saygı, minnet ve özlemle andığını belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Fikir ve eserleriyle, yaşadığı dönemin ötesinde yüzyıla damgasını vuran, milletiyle birlikte kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırlarının çok ötelerinde de çarpan mazlum ve masum kalplerde derin izler bırakan bu büyük insanı anmanın hüznünü yaşıyoruz. Atatürk, yaşamını milletine adayarak bağımsızlık ve özgürlük yolunda tüm güçlüklere direnmiş, kazandığı büyük başarılarla dünyaya örnek olmuş, ülkesinin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş bir liderdir”

bülent 1 1 1 3 2 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS MHP GRUP BAŞVEKİLİ YUSUF GARİP
“ Türk Milleti için 10 Kasım hüznün ve özlemin günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıllık hayatını ülkesine ve milletine adamıştır. Ülkenin içinde bulunduğu zor şartlarda, kısıtlı imkanlara rağmen, Türk milletinden aldığı güç ve destekle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. İnsani değerlere önem veren, dünya gerçeklerini iyi tespit eden ve engin görüşlülüğü ile Atatürk şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği en önemli liderlerden birisi olmuştur. En büyük ideali, Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olması ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Kurduğu Cumhuriyet O’nu gösterdiği yolda güçlenerek yoluna devam etmektedir. Bizlere de düşen görev onun gösterdiği yolda, çalışmak ve üretmektir. Kurtuluş Savaşının önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gönlümüzde her zaman yaşayacak, birlikte omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve kahraman şehit ve gazilerimiz hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 83. Yıldönümünde, Cumhuriyet’imizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

ae14b07c a009 47b7 ad5f 21cbc76a3781 300x200 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

DENİZLİ SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI MÜJDAT KEÇECİ
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde onu bir kez daha özlem, saygı ve rahmetle anıyorum. Hiç kuşkusuz ki tarihte, ölümleriyle yüreklerde ölümsüzleşen çok az insan yetişmiştir. Bu büyük insanlardan biri de Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk Milleti’ne değil; azmi, zekası, kararlılığı, vatan ve millet sevgisi ile tüm dünya ülkelerine de örnek olmuştur. Aramızdan ayrılışının yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin ebedi lideri, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kurtuluş mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.”

Müjdat Keçeci Foto 1 216x300 - PROTOKOLDEN 10 KASIM MESAJLARI

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.