DOLAR

18,6105$% 0.08

EURO

19,2641% -0.33

GRAM ALTIN

1.046,40%-0,61

ÇEYREK ALTIN

17.015,41%-0,40

BİTCOİN

310476฿%0.17145

a

Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç; “Bir Gün De Bizim İçin Toplanın”

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, milletvekillerine seslendi ve, “Bir gün de bizim için toplanın” dedi.  “ çok ciddi seviyeye ulaştı!” diyen Ardıç, “ Tüm siyasi partileri çatısı altında bir araya gelmeye, bize desteklerini göstermeye ve çözüm için sunulan önerileri desteklemeye çağırıyoruz. İşte meclis, işte verilen sözler, işte çoğunluk. Gerçek niyetinizi ortaya koyun. Bu bizler için hayat memat meselesi” diye konuştu.

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, son dönemde artarak devam eden sağlıkta şiddet olaylarının ciddi seviyeye ulaştığını belirterek Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında görev yapan milletvekillerine seslendi.  Yaşam kurtaran meslektaşlarının yaşam hakkı ihlallerinin arttığını ifade eden Prof. Dr. Ardıç, “Bu ülkenin milletvekilleri bir araya gelip sağlıkta şiddeti görüşmesi yanlış bir şey mi?” diyerek tepkisini dile getirdi.

“MİLLETVEKİLLERİNİN SAĞLIKTA ŞİDDETİ GÖRÜŞMESİ YANLIŞ BİR ŞEY Mİ?”

“Türkiye Millet Meclisi’nde görev yapan milletvekillerimiz bu yasama yılında 11 kere bir araya(birleşim) gelmişler” diyen Ardıç, “ Birçok sorunu görüşmüşler. 12 Mayıs’ta da sağlıkta şiddet konusunu farklı konularla birlikte ele alarak yetersiz bir düzenleme yapmışlardı. Bu düzenlemedeki yetersizlikler, artan şiddet olayları nedeniyle CHP’nin teklifi üzerine Meclis Başkanı 1 Ağustos’ta milletvekillerini sağlık çalışanlarına karşı şiddeti görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırdı. Amaç bir günlerini, sadece bir günlerini bu konuya ayırmaları… 200 milletvekili gerekiyor. Katılmak isteğe bağlı… Katılırım diyen var katılmam diyen var. Ne demek bu? Bu ülkenin milletvekilleri bir araya gelip sağlıkta şiddeti görüşmesi yanlış bir şey mi? Bir kere bir araya gelip işin ciddiyetini anladıklarını, bu işle topyekun mücadele edeceklerinin mesajını veremezler mi? Uydurma birkaç kanun maddesi değişikliğine, sonu gelmeyen vaatlere değil, gerçek bir siyasi devlet tavrına ihtiyacımız var. Başka türlü kamuoyu bu işin ciddiyetini idrak edemez” ifadelerini kullandı.

“HADSİZ SUÇLAMALARDAN BIKTIK ARTIK”

Sağlıkta şiddetin çok ciddi seviyeye ulaştığını söyleyen Ardıç, “ Herhangi bir sağlıkta şiddet haberine eklenen toplumun iliklerine işlemiş, vurdumduymaz, ben merkezci tavırlardan, seviyesiz yorumlardan, alakasız karşılaştırmalardan, hadsiz suçlamalardan bıktık artık. Sağlıkta şiddet çok ciddi seviyeye ulaştı! Yaşam kurtaran meslektaşlarımızın yaşam hakkı ihlalleri arttı. Silah tehdidiyle ilaç yazdırmaya çalışan bağımlılar, ölüm tehditleri ile rapor almaya çalışan kendini bilmezler, tedavilerin olumsuz olasılıklarını bildikleri halde ederek bunları değiştirebileceğini sanan cahillerin yarattığı şiddet artık günlük olaylardan oldu. Özel, devlet fark etmez bütün sağlık kurumları bu şiddet sarmalının içindeler. Bu durum gerçekten sağlık arayışı içinde olan ihtiyaç sahiplerinin, eğitime, bilgiye, çevresindeki insanlara saygı duyan çoğunluğun sağlık hizmeti almasını da aksatmaya başladı” diye konuştu.

“SAĞLIK BAKANLIĞI ARTIK SAYILARI AÇIKLAMIYOR”

Başkan Ardıç sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bazıları kafalarını kuma gömerek, yapılanların duyulmasını engelleyerek bu gidişi durduracağını zannediyor. 2019 yılında 46.276 beyaz kod vakası varken, 2021 yılında 101.984 beyaz kod vakası olmuş. Sağlık Bakanlığı artık sayıları açıklamıyor. Sosyal medyada siyasi erk sahibi bir kişiye herhangi bir söz söylediğinde alarma geçen emniyet teşkilatı, en ağır cezayı vermek için yarışan adalet sistemi, devlet kurumuna telefon edip ben bu doktoru öldüreceğim diyen kişi karşısında bir anda hukukun üstünlüğü moduna giriyor. Hepsi devletimizin önleyici tedbirleri almaması ve cezasızlık politikalarından güç alıyorlar. Biliyorlar ki yaptıkları yanlarına kalacak. İnsan, bu kadar net, bu kadar ortak, bu kadar siyasetten uzak bir sorun üzerinde özellikle iktidardaki partilerin bir araya gelmekten kaçınmasını anlayamıyor. Nedir sorun? Tüm siyasi partileri Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında bir araya gelmeye, bize desteklerini göstermeye ve çözüm için sunulan önerileri desteklemeye çağırıyoruz. İşte meclis, işte verilen sözler, işte çoğunluk. Gerçek niyetinizi ortaya koyun. Bu bizler için hayat memat meselesi”

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Ekrem İmamoğlu’ndan Babadağ’a Büyük Destek

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.