DOLAR

17,9716$% 0.32

EURO

18,3987% 0.08

GRAM ALTIN

1.019,88%0,42

ÇEYREK ALTIN

16.410,00%0,42

BİTCOİN

417104฿%1.10991

a

PAÜ’nün de Yer Aldığı AFAD 3. AYMEP Toplantısı Sonuçlandı

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Üniversiteler Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezleri Platformu (AYMEP) 3. Toplantısı Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde Elazığ’da gerçekleştirildi. Toplantıya Pamukkale Üniversitesi’ni temsilen Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halil Kumsar katıldı.

PAÜ’nün de Yer Aldığı AFAD 3. AYMEP Toplantısı Sonuçlandı 1024x683 - PAÜ’nün de Yer Aldığı AFAD 3. AYMEP Toplantısı Sonuçlandı

2021 yılında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında, AFAD tarafından 39 üniversitenin 42 adet Afet ve Acil Durum Araştırma, Eğitim ve Uygulama Merkezi ile Ankara Gölbaşı’nda bir değerlendirme toplantısı düzenlenmişti. Toplantıda merkezlerin ortak bir bilişim altyapısıyla yaptıkları çalışmaların, hazırlanan yayınların, yapılması planlanan toplantı, çalıştay, seminer vb. bilgilerin paylaşılması amacıyla platformun kurulmasına karar verilmişti. 2022 yılı Mayıs ayı içerisinde de İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer başkanlığında 35 üniversitenin 37 adet Afet ve Acil Durum Araştırma, Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü ile AFAD Başkanlık yerleşkesinde değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, AYMEP ile ilgili müdürlerin görüşleri alınmış ve ortak yürütülebilecek projelerin istişareleri yapılarak, Türkiye’nin en büyük akademik platformu olarak AYMEP kuruldu.

PAÜ’nün de Yer Aldığı AFAD 3. AYMEP Toplantısı Sonuçlandı 3 740x420 - PAÜ’nün de Yer Aldığı AFAD 3. AYMEP Toplantısı Sonuçlandı

AFAD koordinasyonunda Elazığ Fırat Üniversitesi yerleşkesinde yapılmasına karar verilen bir sonraki toplantı 28-29 Temmuz 2022 tarihlerinde Fırat Üniversitesinde gerçekleştirildi. Toplantı sonucunda ise beş adet çalışma teması belirlendi. Alt komisyonları oluşturularak; 4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresinin Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılmasına, 4. AYMEP toplantısının talip olan üniversiteler arasından AFAD Başkanlığının belirlemesine ve toplantının Eylül Ayı içerisinde yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

PAÜ’nün de Yer Aldığı AFAD 3. AYMEP Toplantısı Sonuçlandı 2 1024x683 - PAÜ’nün de Yer Aldığı AFAD 3. AYMEP Toplantısı Sonuçlandı

Bir sonraki için ise belirlenen gündem maddeleri şöyle belirlendi: Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin AFAD İl Müdürlüğü ile beraber yürüttüğü Avrupa Birliği Projeleri hakkında Dr. Öğr. Üyesi Muammer Tün’ün sunum yapması, Konya Teknik Üniversitesi’nin AFAD İl Müdürlüğü ile beraber yürüttüğü Projeler hakkında Prof. Dr. Fethullah ARIK’ın sunum yapması, Alt çalışma komisyonlarının AYMEP toplantısına kadar olan dönemdeki çalışmaları ile ilgili sunum yapmaları, Afet eğitimi, afet terimleri sözlüğü, afet ve acil durum öğrenci toplulukları, kurtarma ve yıkıntı atıkları mevzuatı hakkında çalışma temalarının görüşülmesi ve uygun olması halinde alt komisyonlarının oluşturulması, Yeni çalışma temaları önerilerinin alınması ve uygun olanlar için alt komisyonlarının belirlenmesi, AFAD’ın ihtiyaçlarının tespiti çalışmaları.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Denizli’de Teknik Tekstil Merkezi Projesi İçin Bir Araya Geldiler

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.