DOLAR

18,6105$% 0.08

EURO

19,2641% -0.33

GRAM ALTIN

1.046,40%-0,61

ÇEYREK ALTIN

17.015,41%-0,40

BİTCOİN

310321฿%-0.31166

a

PAÜ’de 15 Temmuz Konuşuldu

‘15 Temmuz darbesi ve toplumsal etkileri‘ konulu panel Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Panelde konuşan Vali Dr. , “Yapılan bu girişim İngiliz geni taşıyan Amerikalı Yahudi’nin girişimidir.” dedi.

Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki panele Vali Dr. Ahmet Altıparmak, , Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsamettin İnaç, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferhat Ağırman ve Pamukkale Üniversitesi Rektör Danışmanı İbrahim Akman konuşmacı olarak katıldı.

3 33 - PAÜ'de 15 Temmuz Konuşuldu

Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsamettin İnaç’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde ilk konuşmayı İnaç gerçekleştirdi. İnaç, girişimin bir iç savaş denemesi olduğunu söyledi. Bunu küresel gelişmelerden anladıklarını belirterek detaylı olarak sunum gerçekleştirdi. Ardından söz alan Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise yapılan bu girişimimin haçlı seferi olduğunu belirtti. Bugüne kadar Türkiye üzerinde çeşitli oyunların oynandığını kaydeden Altıparmak, hedefin her zaman Müslüman Türkler olduğunu belirtti. Altıparmak, “Yapılan bu girişim İngiliz geni taşıyan Amerikalı Yahudi’nin girişimidir. Bu bugüne kadar hep oyunlarını oynadılar kurban ise hep Müslüman Türkler oldu. Bunlar oyunlarını sürdürecektir. Bizim millet olarak uyanık olup birlik ve beraberliğimizi artırarak korumamız gerekmektedir. Bunlar aslında bizlere ne olduklarını bir şekilde gösterdiler. Erzurum’da görev yaparken bize ‘komplocu Vali’ dediler. Aldırmadık yolumuza devam ettik. 15 Temmuz gecesi de abdestimizi aldık. Eşimizle helalleştik ve yola çıktık. O gece onlarla nasıl mücadele edilmesi gerekiyorsa öyle mücadele ettik. Bu ülkenin bu tür oyunlara gelmemesi için çok çalışmamız gerekiyor, üretmemiz gerekiyor. Tıpkı ‘Beyaz Zambaklar Ülkesi’ kitabında olduğu gibi. O kitabı siz gençlere tavsiye ediyorum. Küçük bir ülkenin nasıl kalkındığı bu kitapta yazıyor” dedi.

2 69 - PAÜ'de 15 Temmuz Konuşuldu

“Demokrasi kültürümüz gelişmiş”

Panelde konuşmacı olan Başsavcı Mustafa Alper ise,  “Bizim meslektaşlarımız arasında ’savcılar kararlarıyla konuşurlar’ diye ben bunun aksini düşündüğüm için Rektör beyin teklifini kabul ettim. Konuşmacı olacağımı HSYK’ya bildirdim. Ben özellikle 1980 darbesini gerçekleştirenlere ağırlaştırılmış müebbet cezası verildiğinde demokrasi kültürümüzün geliştiğine tamamen inanmış, bu ülkede bir daha darbe olmaz diye düşünüyordum. Maalesef girişimde bulunuldu. O gece neleri yapabilirizi düşünerek ölümü göze alarak, sevdiklerimizle helalleşerek kriz merkezine koştuk. O günü Denizli’de halkımızın da sağduyusuyla kan akmadan atlattık. O gün bir daha gördük ki Türkiye’de demokrasi kültürü gelişmiş, hukuk fakültelerini bitiren hakimler ve savcılar büyük bir olgunlukla soruşturmalarını başlatmış. O gün inandık ki artık bu ülkeye bir şey yapamazlar” dedi.

1 135 - PAÜ'de 15 Temmuz Konuşuldu

Ardından söz alan , Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferhat Ağırman ve Pamukkale Üniversitesi Rektör Danışmanı İbrahim Akman da o geceye ilişkin görüşlerini aktardı. Konuşmaların ardından panel sona erdi.

Haber: Murat DEMİRBİLEK

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Merkezefendi’nin Parklarında Dezenfeksiyon

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.