DOLAR

23,6470$% 0.13

EURO

25,5442% 0.73

GRAM ALTIN

1.482,98%-0,22

ÇEYREK ALTIN

2.418,00%-0,24

BİTCOİN

613957฿%0.55696

a

Mimarlar Odasından Denizli Büyükşehir Belediyesine Çağrı

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Denizli Büyükşehir hizmet binasının yıkılmasına karar verilmesinin ardından Mimarlar Odası , Başkan Osman Zolan’a çağrıda bulundu. Odadan yapılan açıklamada 2008’de yapılan yarışmada belediye hizmet binası için hazırlanan projeye işaret edilerek “proje hazır” denildi.

Denizli , “Denizli Afet Master Planı” çalışmalarına kapsamında Delikliçınar Meydanında bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının yıkılmasına karar verildiğini açıklamıştı. Belediyenin yeni hizmet binasının ise binanın hemen üstünde bulunan otopark alanı belirlenmişti.

1 251 740x420 - Mimarlar Odasından Denizli Büyükşehir Belediyesine Çağrı

“2009 YILINDA Kİ PROJENİN AKIBETİNİN AYNI OLMAMASI EN BÜYÜK İSTEĞİMİZDİR”

Basına yansıyan haberlerin ardından Mimarlar Odası Denizli Şubesi Yönetim Kurulu yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “2008 Aralık ayında, Denizli Belediyesi, Mimarlar Odası Denizli Şubesinin yarışma projesinin açılması sürecinde sekretarya ve şartname hazırlığında sunduğu katkılar ile yeni Denizli Belediyesi Hizmet Binası ve Çevresinin planlanması amacı ile yarışma düzenlemiştir. 274 projenin teslim edildiği yarışmada dönemin Belediye Başkanı Sn. Nihat Zeybekçi’nin deyimi ile her biri birbirinden güzel 274 proje yarışmaya katılmıştır. 11 Nisan’da Anemon Otel’de bilimsel toplantı töreninin yapıldığı yarışmada Seden Cinasal Avcı, Bilge Gülen’e ait olan proje 1.’liği elde etmişti. Ardından projeye uygun olarak şuan Denizli Büyükşehir Belediyesi Otoparkı olarak kullanılan alanın istimlak çalışmaları başlatıldı. O dönemde bina geri çekilerek Çınar meydanının genişletilmesi de projede öngörülmüş ve yarışmayı açan idare olan Denizli Belediyesi tarafından da kabul edilmişti.

Kısaca Denizli Belediyesi Hizmet Binası elde edebilmek adına düzenlenen yarışma sürecini özetledik. Kaldı ki 2009 yılında yapılan yarışma Denizli Belediyesi Hizmet Binası elde etmek adına açılan ilk yarışma değildir.78 yılında gene aynı sebeple bir yarışma yapılmış birinciliği proje müellifi Orhan Dinç’in aldığı proje uygulanmadan rafa kaldırılmıştır. 2009 yılında ki projenin akıbetinin aynı olmaması en büyük isteğimizdir.

Sonuç olarak; Mimarlar Odası Denizli Şubesi olarak Kamu binalarının yarışma ile elde edilmesinin önemini vurguluyor ve yeni bir Denizli Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası yapılacak ise kamunun kaynaklarının boşa harcanmaması adına da mevcutta var olan projenin uygulanması ihtiyaca cevap vermiyor ise revize edilerek kullanılması gerekliliğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz. Ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası depreme dayanıklı hale getirilirken kentte yaşayan halkın binalarının güvenli olup olmadığının da bir an evvel tespit etmesi gerekliliği de unutulmamalıdır” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Denizli’de Son 10 Yılda 670 Tarım Yatırımına 301 Milyonluk Hibe Desteği Verildi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.