DOLAR

18,8185$% 0.06

EURO

20,7159% 0.21

GRAM ALTIN

1.183,20%0,21

ÇEYREK ALTIN

19.090,64%0,00

BİTCOİN

449122฿%3.90125

a

Mezoterapi İşlemi Nasıl Uygulanır?

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Devlet Hastanesi’nde Geleneksel Tamamlayıcı Tıp’ın (GETAT) bölümlerinden biri olan Mezoterapi Polikliniği açıldı. Aile Hekimi Uz. Dr. Fatma Şahinbaş tarafından poliklinikte ağrı mezoterapisi başta olmak üzere, saç, leke, selülit gibi çeşitli alanlarda işlemler yapılabilecek.

Aile Hekimi Uz.Dr. Fatma Şahinbaş Kale Devlet Hastanesi Mezoterapi Polikliniğinde uygulanacak işlemler hakkında bilgi verdi. Şahinbaş; “ Mezoterapi çeşitli amaçlarla dozda hazırlanan karışım ilaçların, mezoterapi iğneleri ile derinin orta kısmına enjekte edilmesidir. Mezoterapi cilt kırışıklıklarında, leke, sivilce ve yara izlerinde, deri çatlaklarında, selülit tedavisinde, saç dökülmesinde, bölgesel zayıflamada, akut ve kronik ağrı sendromlarında, kas, tendon ve bağ yaralanmalarında, adet ağrılarında uygulanabilir. Gebelere, emziren annelere, inme-felç geçmişi olan hastalara, kanser hastalarına, kan pıhtılaşma bozukluğu olan hastalara mezoterapi uygulanmaz” dedi.

5 37 1024x889 - Mezoterapi İşlemi Nasıl Uygulanır?

MEZOTERAPİ İŞLEMİ NASIL UYGULANIR?

Mezoterepi işleminden önce hastanın hekim tarafından muayene edilerek değerlendirilmesi gerektiğini ve uygun olan mezoterapi yönteminin belirlenmesinin daha olacağını söyleyen Uz. Dr. Fatma Şahinbaş; “Mezoterapi amaca göre; kişinin yaşına, şikayetlerine ve bu şikayetlerinin şiddetine, mevcut hastalıklarına ve tıbbi durumuna uygun olarak çeşitli maddelerin (ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, elementler, vitaminler, minareler vs.) belirli oranlarda karıştırılması ile hazırlanan kokteyl karışımların mezoterapi iğneleri ile cildin dermiş tabakasına verilmesi ile uygulanır. Uygulama öncesi; lokal anestezik kremler uygulanarak ağrı ve acı hissi, uygulama sonrasında da onarıcı kremler ile oluşabilecek şişlik, morluk gibi yan etkiler en aza indirilmektedir. Tedavi hastanın ihtiyacına göre, 7-10 gün aralıklarla toplam 3-5 seans olarak planlanmaktadır” dedi.

2 187 841x1024 - Mezoterapi İşlemi Nasıl Uygulanır?

 MEZOTERAPİ SONRASI NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Mezoterapinin . Seanstan sonra etkisinin gözle görünür hale geldiğini ve seansların planlanan aralıklara uygun olarak devam edilmesinin tedaviyi daha başarılı kıldığını belirten Uz. Dr. Fatma Şahinbaş mezoterapi sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiğini de şöyle sıraladı: “Uygulama sonrası ilk yıkanmamalı. ve banyo yapılmamalıdır. Aşırı güneşten kaçınılmalı hamam, sauna ve sıcak su uygulanmaları kullanılmamalıdır. Alkol alınmamalı, bol su içilmeli zorlayıcı, ağır egzersizlerden ve hareketlerden kaçınılmalı, havuz ve denize girilmemelidir. Uygulama yapılan vücut ise dar giysiler giyilmemeli, uygulama bölgesi yüzdeyse yoğun makyaj yapılmamalıdır” dedi.

4 54 1024x781 - Mezoterapi İşlemi Nasıl Uygulanır?

 “KALE İLÇEMİZE MEZOTERAPİ POLİKLİNİĞİ HAYIRLI OLSUN”

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Berna Öztürk de Kale Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başlayan Mezoterapi Polikliniği’nin ilçeye hayırlı olmasını dileyerek; “İnsan hayatını daha sağlıklı ve bütünsel hale getirmek için modern tıp kadar geleneksel tıp da önemlidir. Bugün en çok aşina olduğumuz hacamat(kupa terapi), akupunktur, sülük tedavisi, ozon terapi, müzik terapi, mezoterapi gibi GETAT uygulamaları sadece hastalıkların tedavisi için değil, hastalıklardan korunmak, sağlıklı yaşamak için de ihtiyaç duyulmakta ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da sağlık sistemini güçlendirmek için teşvik edilmektedir. Bu doğrultuda Kale Devlet Hastanemizdeki Mezoterapi Polikliniğinin Kale’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Büyükşehir Kadın Meclisi Eğitim Çalışmalarına Devam Ediyor

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.