DOLAR

8,4666$%0.12

EURO

10,0681%-0.06

GRAM ALTIN

497,68%0,11

ÇEYREK ALTIN

7.972,40%0,24

a

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİSİYLE KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETMEYE BAŞLIYOR

Merkezefendi Belediyesi, üretmeye, tasarruf etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Merkezefendi Belediyesi tarafından, Merkez Kütüphane’nin çatısına güneş enerji santrali kuruldu. Elektrik ihtiyacını, yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamak için gerçekleştirilecek olan ve yaklaşık 900 metrekarelik alana kurulan santralde toplam 224 panel, 3 invertör (güç çevirici) bulunuyor. 9 kWe (elektriksel güç) gücündeki güneş enerji santrali yılda yaklaşık 160 bin kWh (kilovat saat) enerji üretecek. Üretilen enerji Merkez Kütüphane’de kullanılacak ve kullanılan kısım dışındaki enerjinin satışı gerçekleştirilecek. Satıştan elde edilen tutar, Merkezefendi Belediyesi’nin elektrik faturalarından mahsup edilerek tasarruf sağlanacak.

0 3 1024x682 - MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİSİYLE KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETMEYE BAŞLIYOR
Üreten, tasarruf eden ve bütçeyi doğru kullanan bir belediye olduklarını söyleyen , güneş enerjisi sistemlerinin daha bir çevreye katkıda bulunmanın en iyi yollarından biri olduğunu söyledi. Başkan Doğan, “Adalet Mahallemizde hizmet veren ve bulunduğu konum itibariyle tüm gün güneş gören Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphanemizin çatısına güneş enerji santrali kurduk. Böylelikle kendi elektriğimizi üreteceğiz. Ürettiğimiz enerjinin bir kısmıyla kendi ihtiyacımızı karşılarken, geri kalan enerjinin satışını sağlayacağız. Sattığımız elektrik enerjisinin tutarı, elektrik faturalarımızdan mahsup edilecek ve bu yolla tasarruf sağlanacak. Her zaman söylediğimiz gibi üreten, bütçeyi doğru kullanan, tasarruf eden bir belediyeyiz. Kurduğumuz santral, güneşten temiz, yenilenebilir enerji oluşturacağı için çevremize de fayda sağlayacak” diye konuştu.

0 1 1024x682 - MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİSİYLE KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETMEYE BAŞLIYOR

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

AKPEPE MAHALLESİ’NDE SU KESİNTİSİ

sadoglu kurban - MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİSİYLE KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETMEYE BAŞLIYOR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.