DOLAR

8,5869$%0

EURO

10,1430%-0.05

GRAM ALTIN

500,32%0,81

ÇEYREK ALTIN

7.978,37%-0,36

a

KORONAVİRÜS VE YENİ DÜNYA

İnanmak istemediğimiz görüşlere bazen “komplo teorisi” deyip geçme kolaycılığına mı düşüyoruz acaba? Özellikle, “eski ” tabir ettiklerimiz çok ilginç refleksler gösteriyorlar bu gibi konularda. Tamam, eski tüfekler, kabul… Ama o kadar eskiler ki, en son 1917 yılının Ekim ayında Rusya’da ateşlenmiş gibi birçoğu… 1f61d - KORONAVİRÜS VE YENİ DÜNYA Koşulları hala o günlerdeki gibi sanmak istiyorlar. İlginç bir romantizm içindeler. “Savaş” dediğinizde gözlerinde Mohaç Ovası canlanıyor. Savaşların uzunca bir süredir, çok farklı alanlarda zaten devam etmekte olduğunun farkında bile değiller! Kimyasal ve biyolojik silahların, kımıl kımıl ambalajlarda, marketlerde satıldığını ve bu “sevimli” bombaların bizler tarafından büyük bir hevesle satın alındığını görmüyorlar. Zamana yayılmış toplu yok oluşların, pandemik virüslerden kırımlara rahmet okutacak düzeyde ciddi olduğunu fark etmiyorlar. Koronavirüs ve benzerleri, bilerek ya da “bilmeyerek” (?) kitlesel yok oluşlara neden olurken, ardındaki güçleri görmezden gelmeyi yeğliyorlar. Bu (bence) “Nüfus Düzenleme (!) Operasyonu” görüşünü, rencide edici bir dille tartışmaya meylediyor hatta bazıları. Tüm bunları, teslim olalım, içimizdeki devrimci güdüleri iğdiş edelim diye yazmıyorum elbette. Kendimce durum tespiti yapıyor ve bir karşı plan yapılacaksa benimkiler gibi “aptalca” görüşleri de dikkate alalım diyorum. (Aşağıdaki rakamlar, uzmanlar tarafından deklare edilmiştir)

* Geçtiğimiz yıllarda yapılmış geniş kapsamlı bir bilimsel makalede, gelişmiş bazı ülkelerde (Kuzey Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa ülkeleri) 1973 – 2011 yılları arasındaki yaklaşık 40 yıllık bir süreçte erkeklerdeki sperm sayısının yaklaşık yüzde 52,4 oranında, yıllık ise yaklaşık yüzde 1,4 oranında azaldığı gösterilmiştir. (Üroloji Uzmanı Op. Dr. Meftun Çulpan)

* Otizm uzmanı Dr. P’s Clinic’in açıklamalarına göre 1995 yılında otizmin görülme sıklığı 1000 çocukta 1 iken, bu oran 2005 yılında 300 çocukta 1 olarak açıklanmıştır. Son yıllardaki tahmini ise 68 çocukta 1’dir. Bu durum gösteriyor ki son yıllarda otizmin görülme sıklığı 8 kat artmış.

* Son 15 yılda kanserin görülme oranları ilgili bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dizdar, Türkiye’de ve dünyada kansere ilişkin korkutucu gerçekleri gözler önüne serdi. Dizdar, 1995’te kanserli hastalar için açılan dosyası sayısının 3 bin civarında olduğunu belirtirken, bu sayının günümüzde 8 bin civarına çıktığını söyledi. Yani bu süre içerisinde kanser oranı yüzde 200’den fazla artmış.

* TURDEP 1 (Türkiye , Hipertansiyon, Obezite ve Endokrinolojik Hastalıklar Prevalans Çalışması) ve TURDEP 2 çalışmasına göre diyabetin artış hızı yüzde 100. Şu anda ülkemizde 11 milyon civarı diyabetli olduğunu düşünüyoruz.

değilim elbette ama tüm bunların olası nedenlerini tahmin edebiliyorum!

Eski tüfek derken elbette sadece yaşı geçkinleri kastetmiyorum. Genç görünümlü yaşlılar var bir de uğraşmamız gereken. İnsanlara çip takılacak günlerden bahsediyorum ve bilim kurgu sinema ve edebiyatla kitleleri geleceğin dünyasına hazırlıyorlar. Sevgiyle kalın…

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

KADIN HÜKÜMLÜLER, SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN MASKE ÜRETİYOR

sadoglu kurban - KORONAVİRÜS VE YENİ DÜNYA

HIZLI YORUM YAP

KATEGORİNİN POPÜLERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.