DOLAR

17,9140$% -0.05

EURO

18,3330% 0.24

GRAM ALTIN

1.016,93%0,48

ÇEYREK ALTIN

16.178,58%0,54

BİTCOİN

428005฿%0.25827

a

İzmir’de İmplant Diş Uygulamaları

 

Eskiden diş kayıplarında veya eksik dişler yerine köprü diş uygulaması yapılırdı. Günümüz teknolojisi sayesinde artık eksik diş yerine en uygun alternatif izmir implant tedavisi ile olabilmektedir. Diş kökü yerine kullanılan implantlar, titanyum malzemeden yapıldığı için çok sağlam yapılardır.

İzmir ilimizde Estetik Diş Hekimliği alanında sıkça uygulanan bir uygulama haline gelmiştir. Estetik görünüm sağlayan zirkonyum dişler de İzmir implant üzerine kullanılabilmektedir. Bu yüzden eksik diş tedavisinde zirkonyum da bu şekilde yerini almıştır.

Uzun süreç olması sebebiyle bazı kişilere uzak gelse de aslında yapılacak işlemler bellidir. Sürenin uzaması, cerrahi işlem gören bölgenin tamamıyla iyileşmesinin beklenmesi sebebiyledir. 3 ila 6 ay arasında implant tedavisi sürebilir. Yapılacak diş ve hangi çenede olduğu da tedavi süresini etkileyebilir.

Doğru bakımlar yapılır ve diş hekimi kontrolleri aksatılmazsa implant dişler ömür boyu sorunsuz kullanımı vaat edebilmektedirler. Titanyum malzemeden oluşu, çok sağlam bir yapay diş kökü elde edilebilmesini sağlamaktadır. Bu yüzden dayanıklıdırlar. Çiğneme fonksiyonlarını kusursuz yerine getirebilmektedirler.

Sağlıklı bir çiğneme fonksiyonuna sahip olmak, beraberinde iyi bir sindirimi, dolayısıyla da sağlıklı beslenmeye fayda sağlar. İmplantlar, konforlu bir hayat yaratması sebebiyle günümüzde estetik diş tedavilerinde yerini en iyi şekilde almıştır.

Vücut ile problemsiz bir uyum içerisinde olan implantlar hakkında asılsız haberler de çıkmıştır. İmplantların kanser yaptığı ya da vücut tarafından reddedildiği ile ilgili yalan yanlış söylentiler bulunmaktadır. Kanser yaptığı ile ilgili herhangi bir bilimsel kanıt yoktur. Organ naklinde uyumsuzluk gibi durumlar, implantlar için söz konusu değildir.

Piyasaya birçok implant üreten firmanın da girmesiyle birlikte implantlar, tekel durumunda olmaktan çıkmıştır. Neredeyse birçok kişinin maddi durumuna göre alternatif implantlar bulunmaktadır. Özellikle sağlamlıktan ödün vermeden üretilen yerli implantlar, uygulamalarda yerini alarak kişilere alternatif yaratmaktadırlar.

implant 1 740x367 - İzmir'de İmplant Diş Uygulamaları

Doğal dişlerle uyum içerisinde olması gereken implantların üzerine takılacak olan dişin rengi de önemlidir. Bu yüzden doğal dişlere aynı ya da yakın bir renk seçilmelidir. Fakat doğal dişlerin de rengiyle ilgili kaygılar var ise öncelikle doğal dişlerin beyazlatılması gereklidir.

Diş beyazlatma uygulaması sonrasında mevcut yeni tona yakın bir diş belirlemek de önemlidir. Zamanla doğal dişlerde tekrardan renklenmeler olursa, ara ara diş temizliği ya da tekrardan İzmir diş beyazlatma uygulaması yapılarak estetik beyazlık devam ettirilebilir.

Düzenli bakım ve dişlerde beyazlığı korumak, kişinin dişlerinin sağlıklı ve bakımlı olduğunu da yansıtır. Bu yüzden implant diş isteyenlerin seçtikleri model dişin renginin doğal dişlerle uyumlanmasını istemeleri, estetik gülüş için önemlidir.

İmplant tedavisinin işinde tecrübeli bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilmesi, tedavinin sürecinin konforlu ilerlemesini sağlar. Uzun yıllardır uygulanan implant tedavisi, hemen hemen bütün kliniklerde yapılmaktadır.

Sadece eksik diş veya estetik diş isteyen kişiler değil, hareketli proteze sahip hastalar da implant tedavisinden yararlanabilirler. Çenesinde implant için yeterli miktarda kemik olan tüm sağlıklı bireyler hareketli protezlerinden kurtulabilirler. Yeterli kemik olmaması durumunda kemik grefti operasyonu ile kemik miktarı uygun hale getirilir.

İmplant tedavisine her sağlıklı birey uygun olabilse de kemik gelişimi tamamlanmayan 18 yaş altı kişiler, hamileler ve emzirme döneminde olan bayanlar tedavilerini uygun duruma geçene kadar ertelemelidirler.

İmplant tedavisi de lokal anestezi uygulanan diğer diş tedavileri gibidir. İşlem yapılacak bölge uyuşturulur ve ağrısız şekilde tedavi gerçekleştirilebilir. Cerrahi işlem sonrası anestezi etkisi geçtikten bir ağrı duyulmaması için diş hekimi tarafından verilen ağrı kesici kullanılarak süre konforlu bir şekilde atlatılır.

İmplant tedavisi ve diğer tedaviler hakkında detaylı bilgiler almak için implant İzmir tavsiye Diş Hekimi Can San’ın https://www.dishekimicansan.com/ isimli web sayfasını ziyaret edebilir, dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Fenomen Olmanın Kolay Yolu: Dusmeyentakipci.net

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.