DOLAR

8,5411$%-0.14

EURO

10,1443%0.01

GRAM ALTIN

498,79%0,43

ÇEYREK ALTIN

7.914,30%0,24

a

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KORAY AYDIN’DAN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

 İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray , CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu̵;nun “Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu” açıklamasına ilişkin, “Bizim gönlümüzden de Meral Akşener’in cumhurbaşkanı olması geçiyor. Sadece şunu söyleyebiliriz, onun gününe daha çok var. Bu konularda çok kolay anlaşılır, arada bir sürtüşme filan çıkmaz.” dedi.

Denizli’de temaslarda bulunan Aydın, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Türkiye’nin yeni bir siyasal döneme girdiğini belirten Aydın, İYİ Parti’nin Türkiye’nin geleceğine ve iradesine el koyma kararlılığıyla ortaya çıktığını, tesadüfen bir araya gelen insanların oluşturduğu bir topluluk olmadıklarını anlattı.

Yeni Türkiye şartlarında bir partiyi kurumsallaştırmanın, onu halkın gücü haline dönüştürebilmenin bir emeğin sonucu olduğuna işaret eden Aydın, “İYİ Parti’nin varlığı bütün dengeleri bozmuştur, bütün hesaplar bozulmuştur. Yani iktidar için her şey zorlaştı, çünkü artık İYİ Parti var.” dedi.

20210709 2 49128622 66846710 Web 740x420 - İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KORAY AYDIN'DAN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

– “Seferberlik halindeyiz”

Parti olarak milletle bütünleştiklerini, ilk seçimde iktidar olacaklarını savunan Aydın, yeni bir Türkiye idealini hep birlikte oluşturacaklarını aktardı.

Avcı, şöyle konuştu:

“Bütün partilere bu manada büyük görev düşüyor. Bu ülkenin geleceğini tesadüflere bırakamayız. Kurtuluş Savaşı’ndaki o kutlu mücadeleyle oluşmuş bu devletinin geleceğini maceraperestlerin eline bırakamayız, bırakmayacağız da. İlk sandık bu sorulara cevabın verileceği gün olacak. Onun için İYİ Parti olarak seferberlik halindeyiz. Askeriyede seferberlik tabiri vardır ‘herkes postallarıyla yatsın’ diye. Ona benzeyeceğiz, adeta postallarımızla yatacağız, bu işin sabahı akşamı gündüzü gecesi yok.”

Koray Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun “Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu” açıklamasıyla ilgili bir soru üzerine ise şunları kaydetti:

“Her partide bulunan insanların gönlünden biri geçiyor. Bu doğal bir şey, eşyanın tabiatına aykırı bir durum yok. Bizim gönlümüzden de Meral Akşener’in cumhurbaşkanı olması geçiyor. Sadece şunu söyleyebiliriz, onun gününe daha çok var. Bu konularda çok kolay anlaşılır, arada bir sürtüşme filan çıkmaz. Bütün partilerle ilgili söylüyorum. Dolayısıyla o, zamanı geldiğinde halledilebilecek bir konudur. Ama ben hep söylerim sahada çalışanın hakkını Cenabıhakk, günü verir. Hepimizin gönlündekine göre olur inşallah, temennimiz odur. Ama Türkiye’yi bu konuda kaosa düşürecek bir adımı biz İYİ Parti olarak atmayacağımızı genel başkanımız çıktı bütün programlarda söyledi.”

DENİZLİ (AA)

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

BAKIMINI YAPMAK İSTEDİĞİ TERMOSİFON PATLADI 1 KİŞİ YARALANDI

sadoglu kurban - İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KORAY AYDIN'DAN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

HIZLI YORUM YAP

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.