DOLAR

18,6105$% 0.08

EURO

19,2641% -0.33

GRAM ALTIN

1.046,40%-0,61

ÇEYREK ALTIN

17.015,41%-0,40

BİTCOİN

310244฿%-0.72768

a

İngilizce Mülakat Sürecine Dair Bilinmesi Gereken Her Şey!

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

İngilizce; tahmin edebileceğiniz üzere dünyanın en çok konuşulan dili! İnsanlar; farklı gerekçelerden dolayı İngilizce öğrenmek isteyebilirler. Örneğin, üniversitede eğitim almak adına İngilizce öğrenmeye ihtiyaçları olabilir. Bunun yanı sıra, bilhassa uluslararası bir firmada işe girmeyi hayal edenlerin İngilizce bilmeleri bir gereklilikten ziyade zorunluluktur.

Mülakat İngilizcesi; ne olduğu en çok merak edilen hususlardan birisi! Bir başka deyişle, iş görüşmesine gidecek insanların İngilizce mülakat sırasında nelerle karşılaşacakları merak ediliyor.

İş Görüşmesine Nasıl Hazırlanılır?

İngilizce iş görüşmesinden korkmaya gerek yoktur. İyi hazırlanıldığı takdirde bu sürecin üstesinden gelinir. Her şeyden önce, görüşmeye gidilen firma hakkında bilgi toplanmalıdır. Firmanın yer aldığı sektör, yaptığı iş, başarıları, vizyon ve misyonu gibi detaylara hakim olunmalıdır. Ardından, başvurulan pozisyonun gerekleri öğrenilmelidir. Bir başka deyişle, firmanın işe almak istediği kişiden nasıl beklentilerinin olduğu araştırılmalıdır.

Takdir edersiniz ki, mülakat İngilizcesi adayları zorlar. Ancak, biraz uğraşıldığı takdirde bu zorluğun üstesinden gelinir. Her şeyden önce, İngilizce mülakat sırasında sorulan sorular öğrenilmelidir. Bu soruları internette bulmak mümkündür. Söz konusu sorular üzerine detaylı düşünülmelidir. Cevaplar hazırlanmalıdır. Hatta, birden fazla cevap hazırlanması edilir. Bir başka deyişle, İngilizce mülakata hazırlıklı gidilmelidir. Ayrıca, İngilizce mülakat sırasında herhangi bir sorun yaşamamak adına konuşma pratiği yapılmalıdır. Bu noktada, telefon uygulamalarından destek alınabilir.

Kişinin İngilizce mülakat sırasında kendisini nasıl ifade ettiği oldukça önemlidir. Özgüvenli davranmak her zaman artı puan kazandırır. Ancak, özgüvenin sınırları da en iyi şekilde çizilmelidir. Rahat olduğunu göstermek adına argo kelimeler kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra, kişinin kendisine yöneltilen sorulara anlaşılır cevaplar vermesi gereklidir. Tane tane konuşulması tavsiye edilir. Hızlı ve anlaşılmaz bir şekilde konuşmak; kişiye hiçbir şey kazandırmaz.

İngilizce Mülakat Sırasında Hangi Sorular Sorulur?

Mülakat İngilizcesi denildiği zaman insanların aklına son derece akıcı bir şekilde İngilizce konuşmanın gerekliliği geliyor. Ancak, İngilizce mülakat sırasında yöneltilmesi muhtemel sorulara en iyi şekilde hazırlanılmalıdır. Takdir edersiniz ki, mülakat sürecinin hemen başında adaydan kendisini tanıtması istenir. Aday; kendisi hakkında gereksiz bilgiler vermemelidir. Eğitimi hakkında konuşmalıdır. Ayrıca, kişilik özelliklerinden kısaca bahsetmelidir.

İngilizce mülakat sürecinin önemli detayları bulunuyor. Adaya mülakatın ilerleyen dakikalarında güçlü ve zayıf yönlerinin ne olduğuna dair soru yöneltilir. Bu noktada, adayın tabiri caizse kendisini en iyi şekilde pazarlaması gerekiyor. Güçlü yönlerini öne çıkarırken örnekler vermesi şarttır. Bunun yanı sıra, zayıf yönlerini de olduğu gibi anlatması tavsiye edilmez.

Mülakat ingilizcesi bu sürecin en önemli detayıdır. Kişinin mülakatın başından sonuna kadar nasıl İngilizce konuştuğuna dikkat edilir. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşanlar bir adım öne geçerler. Bunun yanı sıra, “to sum up”, “furthermore”, “in addition to this” gibi kalıpları kullanmak da her zaman işe yarar.

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Toptan Kuruyemiş

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.