DOLAR

18,6108$% -0.07

EURO

19,4561% 0.32

GRAM ALTIN

1.049,00%0,11

ÇEYREK ALTIN

16.795,73%0,00

BİTCOİN

310244฿%1.07498

a

Gülizar Biçer Karaca’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda şu sözlere yer verdi; “24 Kasım Öğretmenler Günü Mustafa Kemal Atatürk’ün 100. doğum yılı olan 81’de onun başöğretmen oluşunun yıl dönümü kutlamalarında, öğretmenlik mesleğini icra eden kıymetli öğretmenlerimizi onurlandırmak için ülke çapında kutlanmasına karar verilmesiyle bugüne dek kutlanmaktadır. Gazi Mustafa Kemal, eğitimin ve öğretmenlerin bir ülkenin en önemli değerleri olduğunu daima ifade etmiştir. Bu önemi belirten en kıymetli konuşmalarından birinde ” Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.  Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak yeteneğini kazanmamıştır. Ona alelade bir kitle denir; millet denemez.  Bir kitle, millet olabilmek için kesinlikle eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki bir toplumu gerçek millet haline koyarlar. Bizim milletimiz elbette dünyanın takdirlerine hak kazanmış bir toplumdur. Fakat onu layık olduğu şeref derecesine eriştirecek sizlersiniz. Millet, memleket, Cumhuriyet sizden yüksek beklemektedir.” diyerek eğitime ve öğretmenlere verdiği önemi her fırsatta ortaya koymuştur”

“ÖĞRETMENLERE REVA GÖRÜLEN BUNLAR OLMAMALI!”

Öğretmenlerimize verilen bu kıymetten bugün geldiğimiz noktada AKP’nin yapboz tahtasına döndürdüğü eğitim sistemi ve liyakatsız devlet yönetimi anlayışına baktığımızda öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştırmalarından büyük üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isterim: Öğretmenlerin gündeme gelişi; ters kelepçelenerek gözaltına alınmak olmamalıdır.  Öğretmenlerin gündeme gelişi; zaten uzmanlıklarını kanıtlayarak başarıyla geçtikleri sınavlardan sonra yeniden onları sınavlara tabii tutmak olmamalıdır. Öğretmenlerin gündeme gelişi; ataması yapılmayarak mesleklerini yapmalarını engellemek olmamalıdır.  Öğretmenlerin gündeme gelişi; şiddetle, yoksullukla, yaşadıkları sorunlar nedeniyle intiharlarla yaşam haklarının sonlanması olmamalıdır.”

“CHP’DEN : ÖĞRETMENLERİMİZ YOKSULLUK SINIRI ALTINDA ALMAYACAK”

Öğretmenler toplumun kurucusu ve taşıyıcısıdır. Bu nedenle mesleklerini icra edebilmeleri için gereken her türlü maddi ve sosyal imkanlar onlara sunulmalıdır. Oysa bugün öğretmenlerimiz borç içinde, ayın başını denkleştirmeye çalışarak bunalımla mesleklerini icra etmeye çabalamaktadır. Öğretmenlerin sorunları sadece bununla sınırlı değildir. Ataması yapılmayan, sözleşmeli olarak çalışan ve güvencesiz PİKDES öğretmenlerimizin, eğitim kurumlarında sorunlar yaşayan öğretmenlerimizin ve hak ihlali yaşayan, sivil ölüme terkedilen öğretmenlerimizin sorunları görmezden gelinemez. Bizim inandığımız değerler ve gerçekleştirmeyi arzu ettiğimiz hedefler doğrultusunda öğretmenlerin bütün sorunlarını gidereceğiz. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söz verdiği üzere Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu çıkaracağız. Öğretmenleri bu ülkenin baş tacı yapacağız. Sözleşmeli öğretmen, ücretli öğretmen, kadrolu öğretmen ayrımlarını ortadan kaldıracağız. Öğretmenlerimiz, yoksulluk sınırı altında maaşa mecbur bırakılmayacak.”

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Başkan Şeniz Doğan’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.