DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİTCOİN

522989฿%-1.65881

a

GLOBAL GAME JAM ARTIK DENİZLİ’DE

Dünyanın en büyük oyun geliştirme etkinliği olan Global Game Jam, Zaferiye Abalıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi’nin sahipliğinde Denizli’de ilk defa gerçekleştirildi. Dünyadaki yaklaşık 900 farklı noktada aynı anda başlayan 48 saat sürdü.

Denizli’de 30 kişinin katıldığı etkinlikte oluşturulan 7 grup, 7 farklı oyun ortaya çıkarttı. Global Game Jam’in Denizli organizatörü Tiplay Stüdyo’nun kurucu ortaklarından Mehmet Umut Emeç, dünya çapındaki bu etkinliği Denizli’ye getirmekten dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, “Katılımcıların %90’ı daha önce hiç GGJ etkinliğine katılmadığı gibi böyle bir etkinlikte de bulunmamıştı. Denizli ve katılımcılar için bir ilk olan Global Game Jam artık Denizli’de Tiplay Studio tarafından her yıl gerçekleşecek. Ayrıca Denizli ve diğer Anadolu şehirlerimizde bu tarz etkinlikleri artırıp daha fazla etkinliklere imza atacağız. Global Game Jam aslında bir yarışma değildir. Aksine insanların kaynaşıp network edinebileceği, oyun sektörüne meraklı ve oyun yapmaktan keyif alan katılımcıların bir arada olduğu bir etkinliktir. Global Game Jam Denizli etkinliğinde bizlere olan Erbakır Fen Lisesi öğrencilerinden “Tetrapod” ekibine, katılımcılarımıza mentörlük yapıp destek olan Rollic’ten Oyun Yöneticisi Namık Pars’a ve oyun sektörünün duayenlerinden olan ’yi oyun sektörüyle tanıştıran Mevlüt Dinç’e, bizlere her türlü ekipman desteği ve ev sahipliği yapan Zaferiye Abalıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi’ne son olarak Abalıoğlu ailesine çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

8ce42a1e cb5c 4498 9a0f 908544d024ee 1024x768 - GLOBAL GAME JAM ARTIK DENİZLİ'DE

GLOBAL GAME JAM NEDİR?
Dünyanın her yerinde gerçekleşen en büyük oyun geliştirme etkinliğidir. Oyun geliştirmeye odaklanmış geliştiricilerin bir arada bulunduğu ve 48 saatlik sürede oyunlarını bitirip tanıttıkları bir etkinlik türüdür. Başlangıçta kısa bir video ve açılış konuşmasıyla birlikte bir tema açıklanır. GGJ’de yapılan oyunlar tüm ülkelerde aynı temaya bağlı olarak geliştirilir. Oyunlarını bitiren ekipler yaptıkları oyunlarını test sonrası kısa bir video ile tanıtarak etkinliği tamamlamış olurlar.

499b8698 1bdb 4f8a 8cc6 c24f6a00e972 1024x768 - GLOBAL GAME JAM ARTIK DENİZLİ'DE

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Soyadı ile dalga geçen arkadaşını bıçakladı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.