DOLAR

8,4046$%-0.08

EURO

10,1871%0

GRAM ALTIN

506,10%-0,12

ÇEYREK ALTIN

8.117,81%-1,77

a

ETKİNLİK SEKTÖRÜNÜN GÖZÜ BAKANLAR KURULU’NDA

2020 yılından bu yana tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinde en çok sarsılan sektörlerden biri olan etkinlik sektörü temsilcilerinin gözü kulağı, Mayıs Pazar günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu’na çevrildi. Resmi olmayan kaynaklardan yapılan açıklamalarda Etkinlik Sektörü ile ilgili net bir açıklama yapılmaması sektörde endişe yarattı.

Pandeminin en çok etkilediği sektörlerden biri olan etkinlik sektörünün sesi olmak amacıyla kurulan Tüm Etkinlik Sektörü İşveren Sendikası (ETKİNLİK-SEN) İl Başkanı Senem Alabaş, “Pandemi sürecinde gelen yasaklar nedeniyle Etkinlik Sektörü temsilcileri, 1 aydır belirsizlikler içerisinde yaşam savaşı vermekte. Bu süreçte yok sayılan ve 1 milyondan fazla kişinin çalıştığı Etkinlik Sektörü, sadece 55 gün faaliyet gösterebildi. Sektör temsilcilerimiz yasağa rağmen halen devam eden personel, kira, vs. gibi masraflar ve giderlerle ilgili hiçbir destek ve mali yardımdan yararlanamadan ayakta kalmaya çalışmakta. Ancak artık ne işverenlerin ne de çalışanlarının dayanacak gücü kalmamıştır. takvimindeki belirsizlik sadece sektör temsilcilerini değil, etkinlik sahiplerini de endişelendirmektedir. sektörünü hareketlendirmek için alınan tedbirlerde yine Etkinlik Sektörü yok sayılmıştır. Ama unutulmamalıdır ki turizmde beklenen hedefler, bizler olmadan gerçekleşemeyecektir. Günah keçisi yapılan Etkinlik Sektörünün virüsün yayılmasında tek suçlu olmadığı ise verilerle kanıtlanmıştır. Bu nedenle 81 ilde faaliyet gösteren Açık ve Kapalı Etkinlik Mekanları, Organizasyon Firmaları, Yiyecek-İçecek Sunumu ile Catering Firmaları, MICE Endüstrisi Paydaşları, Prodüksiyon Firmaları, Fuar Firmaları, Sektörü işverenleri ve çalışanları artık yok sayılmak istemiyor. Bir an önce sektördeki belirsizliğin giderilmesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

DENİZLİ’DE PARK HALİNDEYKEN HAREKET EDEN ARACIN ÇARPTIĞI KİŞİ ÖLDÜ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.