DOLAR

15,7424$% 1.26

EURO

16,6662% 2.5

GRAM ALTIN

931,04%2,21

ÇEYREK ALTIN

14.953,52%1,05

BİTCOİN

480612฿%2.21653

a

Enerji Yönetim Sistemi Nedir?

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

, günümüzde işletmelerin sahip olduğu en önemli kaynaklar arasında yer alır. Etkin enerji kullanımı, bir işletmenin operasyon maliyetlerini azaltmaya yardımcı olabilir. Ancak birçok durumda enerji tüketimi takip edilmeden etkin enerji kullanımını sağlamak mümkün değildir. Enerji yönetim sistemi, bir işletmenin en uygun enerji yönetimi politikalarını belirlemesine ve bu politikaları uygulamasına izin verir.

Enerji Sistemi Nasıl Uygulanır?

Enerji yönetim sistemi, her işletmenin ihtiyaçlarına uygun olarak uygulanmalıdır. ISO 50001 olarak da bilinen bu sistem tek başına uygulanabilir. Aynı zamanda enerji yönetimi ile diğer sistemleri entegre etmek de mümkündür.  Bu sistemin işletmedeki diğer sistemlere entegre edilmesi durumunda işletmeye dair daha bütüncül bir bakış açısı elde edilir.

Enerji yönetim sistemi sayesinde bir işletmedeki mevcut enerji politikaları ve enerji uygulamaları değerlendirilir. Bu kapsamda ihtiyaç duyulması halinde politika ve uygulamalarda değişikliğe gidilir. Buna ek olarak işletmenin enerji tüketimi de değerlendirilerek gerekli önlemler alınır.

Enerji Yönetim Sistemi Hangi Faydaları Sunar?

  • Enerji yönetim sistemi sayesinde işletme resmi bir enerji politikasına sahip olur.
  • Enerji tüketimine dair veriler toplanarak tüketimin optimize edilmesi sağlanır.
  • Optimize edilmiş enerji tüketimi, işletmenin enerji maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacaktır.
  • Tüm bunlar işletmenin çevre dostu politikalar benimsemesine ve çevre korumasıyla ilişkili diğer mevzuatlara uyum sağlamasına izin verir.
  • Enerji yönetim sistemleri aynı zamanda işletme içindeki kaynakların etkin kullanılması açısından da faydalıdır.

Unutmayın, Konzek Teknoloji, üretimde yapay zeka gibi işletmelerin dijital dönüşüm anlamında ihtiyaç duyduğu Endüstri 4.0 çözümlerini uçtan uca geliştiren, 80’den fazla ülkeye teknoloji ihraç eden, sektöründe lider bir teknoloji firmasıdır. Özellikle yapay zekâ destekli MES ve MOM markası Retmes ile tasarlanmış algoritmalar inşa ederek, işletmelerin enerji verilerinin, proses verilerinin ve verilerinin toplanması, izlenmesi ve analiz edilmesi anlamında etkin çözümler sunar.

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Dijital Arşiv Firmaları

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.