DOLAR

17,1113$% -0.04

EURO

18,0195% -1.34

GRAM ALTIN

1.029,48%1,01

ÇEYREK ALTIN

16.049,79%0,24

BİTCOİN

497693฿%-2.81213

a

Ekonomist Dergisi’nin “Anadolu 500” Araştırmasında Denizli’den 4 Şirket Var

Ekonomist Dergisi tarafından gerçekleştirilen “Anadolu 500̶; araştırmasında, Denizli’den şirket yer aldı. Enerji sektörünün şampiyonları yine Denizlili Grubu’ndan çıkarken, Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. sektörde Türkiye’nin en büyük şirketi olurken, A.Ş. de ikinci sırayı aldı.

İstanbul, Ankara ve İzmir’deki şirketlerin değerlendirmeye alınmadığı ‘’Anadolu 500’’ şirketler sıralaması 2016 yılı ciroları dikkate alınarak hazırlandı. Fortune ve Capital Dergilerinin araştırmalarında, ilk 500’de 6 şirketi ile temsil edilen Grup, Ekonomist’in araştırmasında ise Bereket Enerji Üretim A.Ş. ile 3 kategoride adeta rekora attı.

Anadolu 500 sıralamasında, Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. 2016 cirosuyla bir önceki yıla göre iki basamak atlayarak 2017 yılında Türkiye’nin en büyük 11’inci şirketi olurken, Bereket Enerji Üretim A.Ş. ise 56 basamak birden atlayarak 14’üncü büyük şirketi oldu.Yine Denizlili şirket olan Erbakır Elektrolikit Bakır Mamulleri A.Ş. 2016 yılında 6’ncı sırada yer alırken, 2017 cirosuyla ilk 10 şirket arasında 9’uncu sırada yer aldı. 2017 yılında cirosunu artıran Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil A.Ş. ise 15’inci sıradan 12’inci sıraya .

anadolu500 - Ekonomist Dergisi'nin "Anadolu 500" Araştırmasında Denizli'den 4 Şirket Var

Araştırmada, 500 Anadolu şirketinin sektörel dağılımı da analiz edildi. Buna göre, enerji sektörünün birincisi Aydem, ikincisi ise Bereket Enerji oldu. Türk ekonomisinin 2016 yılında yüzde 3,2 oranında büyüdüğü, buna karşın Anadolu şirketlerinin toplam ciroda 1,9’luk düşüş yaşandığı vurgulanarak, Aydem ve Bereket’in ciro artışı büyük başarı olarak değerlendirildi.

karını en çok artıran şirketler - Ekonomist Dergisi'nin "Anadolu 500" Araştırmasında Denizli'den 4 Şirket Var

BEREKET ENERJİ 2 KATEGORİDE TÜRKİYE İKİNCİSİ

Ekonomist Dergisi’nin araştırması, Bereket Enerji Üretim A.Ş.’ nin 3 kategorideki başarısını tescilledi. Buna göre, Anadolu’da en hızlı büyüyen şirketler sıralamasında ve istihdamını en çok artıran şirketler sıralamasında Bereket Enerji, Türkiye ikincisi oldu. Karını en çok artıran şirketler sıralamasında ise 9’uncu sırada yer alırken, Erbakır Elektrolikit Bakır Mamulleri A.Ş. 5’inci sırada yer aldı.

istihdamı en çok artıran şirketler - Ekonomist Dergisi'nin "Anadolu 500" Araştırmasında Denizli'den 4 Şirket Var

en hızlı büyüyen şirketler - Ekonomist Dergisi'nin "Anadolu 500" Araştırmasında Denizli'den 4 Şirket Var

“TÜRKİYE İÇİN VARIZ”

1 2166 - Ekonomist Dergisi'nin "Anadolu 500" Araştırmasında Denizli'den 4 Şirket Var

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Ekonomist Anadolu 500 sonuçlarının açıklanmasından sonra yaptığı açıklamada, ‘’ Türkiye için varız’’ dedi. Enerji sektörünün artık günümüz dünyasında ülkeler açısından stratejik öneme sahip bir sektör olduğunu vurgulayan Saldanlı, daha sonra şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye, dünya enerji sıralamasında 13. Sırada. Hedefimiz ilk 10 ülke içinde yer almaktır. Bereket Enerji Grubu olarak bu hedefe ulaşmak için geçmişte olduğu gibi gelecekte de katkı sağlayacaktır. Enerji sektörünün önemli bir oyuncusu olarak bu konuda üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Ekonomist Dergisi’nin araştırmasından büyük gurur ve mutluluk duyduk. Bu başarıyı çalışanlarımız ile birlikte elde ettik. Enerji sektöründe Türkiye için var olmaya ve geleceğe güvenle bakmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Mehmet Şimşek’ten MTV zammı açıklaması: Yanlış anlaşıldı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.