DOLAR

23,6906$% -0.44

EURO

25,9304% -0.56

GRAM ALTIN

1.485,35%-0,26

ÇEYREK ALTIN

2.368,00%-0,70

BİTCOİN

602546฿%2.01004

a

Dudak Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Dış görünüş; bilhassa kadınlar adına hayati öneme sahiptir. Birçok ; doğuştan veya sonradan ortaya çıkan faktörler dolayısıyla dış görünüşüyle ilgili bazı sorunlar yaşar. 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde bu tür sorunların kader olarak kabul edilmemesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Tıbbın gelişmesi sayesinde insanlara her geçen gün farklı seçenekler sunuluyor. Dudak estetiği de onlardan birisi! Birçok kadın; dudak estetiği sayesinde hayalindeki dudak görüntüsüne sahip olmayı başarıyor.

Dudak Estetiği Nedir?

Dudakların şekli, yapısı ve dolgunluğu bazı sebeplerden dolayı bozulabilir. Dudak estetiği; dudakların daha iyi bir hale getirilmesi adına yapılan işlemlerdir. Farklı yöntemler ile gerçekleştirilen bir operasyon olmakla beraber estetik plastik cerrahinin daha çok tercih edildiğini ifade edebiliriz. Bilhassa daha derin ve ciddi sorunlar söz konusu olduğunda cerrahi seçeneklere başvurulur. Estetik cerrahi; botoks ve dolgu gibi yöntemlerin çare olamayacağı dudak sorunlarını çözmesinden dolayı tercih edilir.

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Dudak estetiği denildiği zaman akla birden çok operasyon gelir. Dudak kalınlaştırma, inceltme, dudak şeklinin en baştan tasarlanması, tavşan dudaklar, dudak orantısızlıkları, genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan şekil bozuklukları; dudak estetiği operasyonları içerisinde yer alır. Bunun yanı sıra, dudak estetiği operasyonu öncesinde dudakların nasıl yeniden tasarlanacağı ve düzeltileceği cerrah tarafından belirlenir. Bu noktada, kişinin yüz tipinin ve çene yapısının dudağı olarak taşıyıp taşımayacağına bakılır. Ayrıca, hastanın istekleri de dikkate alınır. Bazıları geniş, bazıları büyük, bazıları ise doğal dudaklara sahip olmak isterler. Yapılan muayenenin ardından hastanın beklentilerinin karşılanıp karşılanmayacağına bakılır. Dudak estetiği operasyon süreci şu şekilde özetlenebilir:

  • Her şeyden önce, hastaya lokal uygulanır. Dudak estetiği; ufak bir alanda gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu yüzden, genel anestezi uygulanmasına gerek olmaz.
  • Cerrah; belirlenen dudak şeklinin yapılması adına birtakım yöntemlerden faydalanır. Hastanın ihtiyacına göre dudakların kalınlaştırılması veya inceltilmesi söz konusudur.
  • Cerrah; sürecin tamamlanmasının ardından hastanın dudaklarını uygun bir şekilde diker. Operasyona son vermiş olur.

Dudak Estetiğinin Ardından Nelerle Karşılaşılır?

Her estetik operasyonda olduğu gibi dudak estetiğinde de birtakım sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Hastanın dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Her şeyden önce, şişlik, kızarıklık ve morluk gibi durumlar ile karşılaşılır. Söz konusu durumlar; operasyonun hemen ardından ortaya çıkar. Ortalama bir hafta içerisinde kaybolur. En geç iki hafta içerisinde iyileşmesi söz konusudur. Hasta; dudak estetiğinin ardından doktorunun vermiş olduğu tavsiyelere uymalıdır. Bu süreci enfeksiyon kapmadan atlatmak adına doktor ile sürekli iletişim halinde olunmalıdır.

Dudak estetiği sonrasında hastanın sıcak ve soğuk duyarlılığı artacaktır. Bu noktada, doktorun vermiş olduğu tavsiyeye uyulmalıdır. Belirli bir süreyle sıcak – soğuk yiyecek ve içeceklerin tüketilmemesi gereklidir. Ayrıca, dudakları çok fazla germemek ve iki dudağı ayırmamak da önem verilmesi gereken hususlar arasındadır.

 

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

İngilizce Mülakat Sürecine Dair Bilinmesi Gereken Her Şey!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.