DOLAR

23,6870$% 1.18

EURO

25,4605% 1.09

GRAM ALTIN

1.473,63%0,88

ÇEYREK ALTIN

2.402,00%1,19

BİTCOİN

618193฿%2.65086

a

DSO’nun Bilim Koridoru ve Karma Gerçeklik Laboratuvarı Hizmete Açıldı

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen, Denizli Sanayi Odası tarafından Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi ortaklaşa yürütülmekte olan “Designing The Future With Gifted (Üstün Yeteneklilerle Geleceği Tasarlama)” Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Bilim Koridoru ve Karma Gerçeklik Laboratuvarı açılış Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi okul binasında gerçekleştirildi.

DSO BİLİM KORİDORU 768x1024 - DSO’nun Bilim Koridoru ve Karma Gerçeklik Laboratuvarı Hizmete Açıldı

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu’nun konuşmaları ile başlayan açılış toplantısına, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve , Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, Denizli’nin ihracat potansiyeli yüksek bir il olma özelliği sebebiyle, sanayi sektörlerinin en üst temsilcisi olarak Denizli Sanayi Odasının, 4.0 Devrimi çağında nitelikli özel eğitim ve öğretim konusundaki kapasite ve farkındalık eksikliğini gidermek amacıyla yaklaşık 200 bin Euro bütçeli bu projeyi hayata geçirdiğini belirtti. Denizli Sanayi Odasının (DSO) dünyadaki hızlı teknoloji ve gelişmeleri takip edebilen, dijital ve teknolojik dönüşüme ayak uydurabilen bir Denizli sanayi sektörü yaratmak için sadece nitelikli teknik ara elemanların yeterli olmadığını bildiğini belirten Kasapoğlu, “DSO, sanayicimizin ihtiyacının sadece nitelikli ara elemanlar olmadığına, Dünyadaki bu değişime ayak uydurabilmek için yeni yazılım ve donanım çözümleri geliştirebilecek, yapay zekâ, derin öğrenme, veri analizi, robotik teknolojileri alanlarında çalışacak mühendis beyinlere, özel yetenekli bireylere ihtiyaç olduğuna inanmaktadır. Bu de üstün yetenekli bireylerimizin temel eğitimine katkı sağlayacaktır.” dedi. Kasapoğlu, önceki dönemlerde DSO olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile çok sayıda projede birlikte çalıştıklarını, yeni dönemde de farklı projelerde yer almaktan mutluluk duyacaklarını belirti.

DSO BİLİM KORİDORU 2 1024x682 - DSO’nun Bilim Koridoru ve Karma Gerçeklik Laboratuvarı Hizmete Açıldı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında üstün yetenekli bireylerin eğitiminin önemine değinirken, Denizli Sanayi Odası ile ortaklaşa pek çok projeyi yürütmekte olduklarını ve bundan sonra da bu işbirliğinin devam edeceğini belirtti. Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu da bu işbirliğine dikkat çekerek, eğitime katkılarından dolayı Denizli Sanayi Odası’na teşekkür etti. Bilim Koridoru ve Karma Gerçeklik Laboratuvarı açılışı ile devam eden etkinlikte Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri ile protokol heyeti, Harmonik Sarkaç, Böcekler, Fotosentez Deney Kiti, Fısıltı Çanakları, Pedallı Jeneratör, Magic Stick, Güneş Sistemi Maketleri, Yaylı Arabalar, Air Blower, Hiperbolik Delik, Köprü Kurma Düzeneği, Olasılık Oyunu, Küp Yanılgısı, Jacop Merdiveni, Sanal Deney Masası, İnteraktif Periyodik Tablo gibi çok sayıda farklı branşlarda ekipmanı Bilim Koridoru içerisinde  deneyimleme imkanı buldular. Bilim Koridoru ziyareti sonrası Karma Gerçeklik Laboratuvarına geçen katılımcılar laboratuvarda karma gerçeklik gözlükleri ile gerçekleştirdikleri sanal gerçeklik ortamındaki projeleri katılımcıların deneyimlemelerine sundular.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Alman Turistleri Taşıyan Midibüs Otomobili Ezdi! 1 Ölü, 24 Yaralı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.