DOLAR

18,6105$% 0.08

EURO

19,2641% -0.33

GRAM ALTIN

1.046,40%-0,61

ÇEYREK ALTIN

17.015,41%-0,40

BİTCOİN

310244฿%-0.72768

a

Dijital Dünyada Fark Edilmenin Yolu Simur Digital’den Geçiyor

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Google yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde de internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği arama motoru olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle web sitelerinin optimizasyonu sürecinde genellikle Google arama motoru algoritmaları temel alınır. Google’ın çok sık kullanılması, arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak isteyen web sitelerinin Google algoritmalarına uyumluluğu hedeflemesine neden olmaktadır.

 

Google belirlemiş olduğu arama motoru algoritmalarına web sitelerinin uygunluğu konusunda son derece hassas bir tutum sergiler. Web sitelerinin herhangi bir şekilde arama motoru botlarını buna bağlı olarak da arama motoru sıralamalarını optimize etmesini önlemek için arama motoru algoritmasını düzenli olarak günceller hatta daha karmaşık bir hale getirir. Bu sayede arama motoru sıralamalarının her tür manipülasyondan ve hileden uzak yapılmasını, kullanıcılara en alakalı arama sonuçlarının listelenmesini garantiler.

 

Google arama motoru sıralamalarında üst sıraları hedefleyen web siteleri SEO çalışmalarıyla ilgili kriterlere uyumlu bir yapıya sahip olmaya, web sitesi içeriklerini de bu doğrultuda hazırlamaya odaklanırlar. Google arama motoru sıralamalarında üst sıralarda yer almak isteyen web siteleri için en etkili çözüm profesyonel SEO hizmeti olarak kabul edilir. Atalay Sıdar tarafından kurulan ve SEO alanındaki başarılı çalışmalarıyla ön plana çıkan Simur Digital özelinde belirlediği ve uyguladığı SEO stratejileri ile müşterilerinin arama motoru sıralamalarının zirvesine giden yolculuğunda önemli bir rol üstlenmektedir.

 

SEO kapsamlı ve profesyoneller tarafından uygulanması gereken bir süreçtir. Bu nedenle SEO süreci boyunca pek çok farklı noktaya dikkat edilmelidir. SEO çalışmaları kapsamında atılan her adım, web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını doğrudan etkiler. Web sitesi çok güzel bir tasarıma sahip olsa da paylaşılan içerikler özgün ve kullanıcı açısından faydalı değilse, kullanıcı aradığı bilgiye ulaşamıyorsa, içerik birbiriyle uyumlu ve kullanıcı dostu değilse web sitesinin başarılı bir SEO performansı sergilediğini söylemek mümkün değildir.

 

Anahtar Kelime Seçimi SEO’nun En Önemli Adımlarından Biri

 

Web sitelerinin arama motoru sonuçları sıralamalarında belirleyici kriterlerden biri anahtar kelimelerdir. Web sitelerinde kullanılan anahtar kelimeler web sitesi ile ilgili olmalı ve belirlenen anahtar kelimelere yoğunlaşılmalıdır. Backlink çalışmaları da doğru anahtar kelimeler üzerinden gerçekleştirilmelidir. Bu sayede web sitesinin sıralama sonuçlarında yükselmesine katkıda bulunulabilir. Ancak paylaşılan içeriklerde anahtar kelimelerin abartılı bir şekilde kullanılması spam olarak algılanabileceği gibi eksik anahtar kelime kullanımı da web sitesinin arama motoru sonuçlarında çıkmasını önleyen bir faktör olabilir.

 

Web sitelerinde en sık yapılan SEO hatalarının başında site başlığı seçimine gereken özenin gösterilmemesidir. Web sitesi başlığına resim koymak, web sitelerinin arama motorları nezdinde görünürlüğünü engelleyen bir faktör olabilir. Javascript kullanılan menüler genellikle Google arama motoru botları tarafından okunamaz buna bağlı olarak da indekslenemez. Arama motoru sonuçlarındaki sıralamanın korunması ve daha üst sıralara çıkılması aşamasında önemli olan konulardan biri içeriğin güncel tutulmasıdır.

 

Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanlık Gerektirir

 

SEO, web sitelerinin ilgili anahtar kelimelere ilişkin Google’da ve diğer arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında yükselmesi amacıyla uygulanır. Yapılan SEO çalışmaları sonucunda hedef kullanıcıların web sitesine daha kolay bir şekilde ulaşması amaçlanır. Odak anahtar kelimelere ilişkin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak web sitesi organik trafiğinin artmasını sağlar. Organik trafikteki artış web sitelerinin dijital kazancını artırırken reklam maliyetlerini düşürür.

 

İnternet kullanıcılarının web sitesinin tarayıcısına ziyaret etmek istediği web sitesinin adresini yazması ve doğrudan giriş yapması “Direkt Ziyaret” olarak adlandırılır. Bu durum marka bilinirliğinin en önemli göstergelerinden biridir. Ziyaretçilerin web sitesine girdikten sonra web sitesinde geçirdiği zaman da Google’ın önem verdiği kriterlerdendir. Web sitesinde paylaşılan içerik ziyaretçinin arama niyetini karşılaması, istenilen bilgilerin sayfada bulunması, yazıların okunabilirliği, sayfanın içerik ve olarak uygun şekilde yapılanmış olması ve metin içindeki cümlelerin anlaşılabilirliği de SEO çalışmaları kapsamında dikkat edilmesi gereken etkenlerden biridir.

 

İnternet kullanıcılarının web sitesini ziyaret ettiği zamanlarda sitenin diğer sayfalarını da ziyaret etmesi sitenin hemen çıkma oranlarını düşürür. Hemen çıkma oranı web sitelerinin performansı ve kullanıcıların web sitelerini ziyareti sırasındaki davranışları hakkında önemli veriler sağlar. Söz konusu web sitelerini öneren diğer web siteleri de önemli SEO faktörleri arasında yer alır. Google bir web sitesinin ne kadar çok kişi tarafından önerilirse o ölçüde iyi olduğu anlayışını temel alır. Bununla birlikte web sitelerine backlinkler farklı domainlerden ve farklı IP adreslerinden gelmelidir.

 

Sosyal medya platformlarındaki etkinlikler ve içerikler paylaşıldığında, bağlantıya kaç kişinin anında tıklayıp girdiği de Google arama motoru sıralamalarını etkiler. Web sitelerinde yayınlanan içeriklerin kalitesi, benzersizliği, ekstra bilgiler içermesi, orijinalliği, kaynak gösterilmesi, video ya da resim içermesi Google nezdinde değerlidir. Özgün olmayan yani kopya içerikler Google tarafından değerli kabul edilmez. Ayrıca arama motoru sonuçlarında yüksek sıraların elde edilebilmesi için anahtar kelimeler web sitesi sayfalarındaki ilgili bölümlerde belirtilmelidir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Denizli Oto Ekspertiz Fiyatları

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.