DOLAR

18,8204$% 0.09

EURO

20,5177% -0.17

GRAM ALTIN

1.158,53%0,28

ÇEYREK ALTIN

19.104,83%0,21

BİTCOİN

444416฿%-0.64191

a

Denizli’deki Camilerde İsveç’e Tepki Olarak Kur’an Okunarak Dua Edildi

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Denizli’de Diyanet İşleri Başkanlığı İsveç’te İslam düşmanı Paludan’a Türkiye’nin önünde Kur’an-ı Kerim yakma izni verilmesine karşı tüm camilerde sabah namazı buluşması talimatı üzerine İl Müftülüğü başta Delikliçınar Yeni Camii olmak üzere il genelindeki tüm camilerde sabah namazı buluşması düzenledi.

Delikliçınar Yeni Camisinde din görevlilerinin Kur’an Kerim tilavetiyle başlayan program İl Müftüsü Mehmet Aşık’ın sohbetiyle devam etti. Adem’den kıyamete kadar hak batıl mücadelesi devam edeceğini dile getiren Müftü Aşık, “Bu mücadelenin içerisinde inanan Müslümanların Hakk’ı üstün tutması için imanını kamil hale getirmesi gerekiyor. Kur’an-ı Kerim’i ve Resulullah Efendimizi çok iyi anlamak zorundayız. Özellikle Rabbimiz Kur’an’da inananlara hangi mesajı verdiğini ve neyi yasak ettiğini iyi bilmemiz gerekiyor. Resulullah Efendimizin Kur’an-ı Kerim’i nasıl tebliğ ettiğini, anladığını ve nasıl yaşadığını bunları çok iyi anlamamız gerekiyor. Bakınız İsveç devletinin başkenti Stockholm’da Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği önünde korumasında fikir özgürlüğü adı altında Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e karşı yırtma ve yakma saygısızlığı yaparak İslam’a saldırı gerçekleştirildi.” dedi.

12 62 - Denizli'deki Camilerde İsveç'e Tepki Olarak Kur'an Okunarak Dua Edildi

“Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı yapışın; bölünüp parçalanmayın. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani siz birbirinize düşman idiniz de Allah gönüllerinizi birleştirdi ve O’nun nimeti sayesinde kardeş oldunuz” Al-i İmrân Suresi 103’üncü ayeti kerimeyi okuyarak açıklayan Müftü Aşık, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Elhamdülillah ben Müslümanım diyen kardeşlerimiz aralarındaki tefrikayı ve ayrılıkları kaldırarak bir ve beraber olmak zorundayız. Ne zaman müslümanlar bir ve beraber olduğu dönemlerde dünyaya nizam vermişler, i’lâ-yı kelimetullahı dünyanın her yerine ulaştırmaya gayret göstermişlerdir. Bilimde teknoloji de her alanda güç oluşturmuşlar ve dünyaya nizam vermişlerdir. Kur’an-ı Kerim’in Müslümanlar nezdindeki önemini ve değerini tüm insanlığa tekrar hatırlatmak ve camianın bu konudaki hassasiyetini, ona bağlılığını ve saygısını ifade etmek amacıyla Diyanet İşleri Başkanımızın talimatı üzerine ülke genelinde tüm camilerde olduğu gibi Denizlimizde de Delikliçınar Yeni Camii’nde sabah namazı buluşması icra ettik. Duaların kabul edildiği bu eşref saatinde Cenab-ı Allah’a niyazlarda bulunacağız”

AW809738 04 1024x678 - Denizli'deki Camilerde İsveç'e Tepki Olarak Kur'an Okunarak Dua Edildi

DENİZLİ’DE DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İSVEÇ’TE İSLAM DÜŞMANI PALUDAN’A TÜRKİYE’NİN STOCKHOLM BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE KUR’AN-I KERİM YAKMA İZNİ VERİLMESİNE KARŞI TÜM CAMİLERDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI DÜZENLEME TALİMATI ÜZERİNE İL MÜFTÜLÜĞÜ BAŞTA DELİKLİÇINAR YENİ CAMİİ OLMAK ÜZERE İL GENELİNDEKİ TÜM CAMİLERDE SABAH NAMAZI BULUŞMASI DÜZENLEDİ. (ÖMER BEYAZOĞLU/DENİZLİ-İHA)
Denizli’de Diyanet İşleri Başkanlığı İsveç’te İslam düşmanı Paludan’a Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakma izni verilmesine karşı tüm camilerde sabah namazı buluşması düzenleme talimatı üzerine İl Müftülüğü başta Delikliçınar Yeni Camii olmak üzere il genelindeki tüm camilerde sabah namazı buluşması düzenledi.

Müftü Aşık tarafından sabah namazının kıldırılması sonrası tesbihata geçildi. Aşık tarafından yapılan duaya cami cemaati amin diyerek eşlik etti. Delikliçınar Yeni Camisinde bahçesinde basın açıklamasıyla ve yapılan dua sonrası program sona erdi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

“Bağırmayan Anneler”in Yazarı Hatice Kübra Tongar Kadınlarla Buluştu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.