DOLAR

17,2472$% 0.05

EURO

18,1276% 0.11

GRAM ALTIN

1.015,06%0,05

ÇEYREK ALTIN

16.260,06%0,06

BİTCOİN

382076฿%2.8963

a

Denizli’de Sağlık Çalışanları İş Bıraktı

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

TBMM’ye sunulan yasa tasarısının sağlık çalışanlarının özlük haklarını geriye götüreceğini ileri süren sağlık çalışanları, bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Gazeteciler Cemiyetinde yapan Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, “Ortaya konan tedbirlerin yetersiz ve kamuoyunu oyalamaya dönük yaklaşımlardan ibaret olduğunu izliyoruz” dedi.

cd8c883a 5e29 46e8 bbc8 bee833d36ac8 1024x768 - Denizli’de Sağlık Çalışanları İş Bıraktı

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN), Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası (BDS), Genel Sağlık İşçileri Sendikası (Genel Sağlık-İş), Hekim Birliği Sendikası, Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (Hekim Sen), Kamu Diş Hekimleri Derneği (KADHED), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Tabip ve Diğer Sağlık Çalışanları, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kamu Görevlileri Sendikası (Tabip Sen), Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) ile Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) temsilcileri, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklamasında bulundu.

5ff5acef 7c31 422d 9954 5c96c0718f5c 740x420 - Denizli’de Sağlık Çalışanları İş Bıraktı

“BU DURUM KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR”

Grup adına konuşan Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, “Uzun zamandır sağlık alanında yaşanan sorunları, sistemin aksayan yönlerini, çalışanların ve hizmet alanların yaşadığı güçlükleri kamuoyuna anlatmaya çalışıyoruz. Zaman zaman meslek örgütlerimizin ve sendikalarımızın öncülüğünde iş bırakma eylemleri veya mitingler düzenliyoruz. Ortaya konan tedbirlerin yetersiz ve kamuoyunu oyalamaya dönük yaklaşımlardan ibaret olduğunu izliyoruz. Bu yüzden bugün geniş katılımla bir kez daha iş bırakıyoruz. Çünkü bugün yüce meclisimizin önüne bir yasa tasarısı kondu. Yapmayı amaçladığını iddia ettiği iyileştirmelerin yanına bile yaklaşamayan, daha çok performans, daha çok özel hasta mantığına dayanan, çalışma barışını ve sağlığın bütünsel organizasyonunu daha çok bozmaya aday bir yasa tasarısı. Bu yasa tasarısı hekim odaklı olduğu için bu konunun üzerinde özellikle durmak istiyoruz. Son zamanlarda üzerinde tartışılan ve meclisimiz tarafından kabul edilen şiddet ve malpraktis ile ilgili kanunların konunun tarafları ile diyalog oluşturmadan hazırlanmasında olduğu gibi bugün gündemde olan kanun tasarısı da diyalogdan uzak bir sürecin sonucunda hazırlanmıştır. Aile hekimlerinin yönetmeliğinden kaynaklanan ve defalarca iletilen sorunları ile ilgili tek bir düzenleme yoktur. Bu durum kabul edilebilir değildir. Bizler; sağlık hizmetinin, bütün vatandaşlarımızın kolay ulaşabildiği, ihtiyaçları oranında yararlandığı, kendi içinde alternatifleri tercih edebileceği bütünsel bir sistem olarak gelişmesini istiyoruz. Herkes için huzurlu ve verimli bir sistem. Böyle bir sistem ancak bütün paydaşların içten diyaloğu ve çalışma barışı sayesinde kurulabilir” dedi.

 

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Yukatel Merkezefendi Basket’te Çalışmalara Start Verildi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.