DOLAR

23,7907$% 1.32

EURO

25,5412% 1.36

GRAM ALTIN

1.491,02%1,15

ÇEYREK ALTIN

2.435,00%1,89

BİTCOİN

618322฿%2.47378

a

Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Denizli protokolü ‘’ dolayısıyla mesajları yayımladı. İşte o mesajlar…

DENİZLİ OSMAN

Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı Mesajı 2 1024x683 - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm hemşehrilerinin ve İslam âleminin Kurban Bayramını tebrik eden Başkan Zolan, “Sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin perçinlenmesine vesile olan mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sevgi, hoşgörü ve mutluluğun zirve yaptığı, küslerin barıştığı, kırgınlıkların ve özlemlerin sona erdiği bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların huzur ve güven içinde bir bayram geçirmeleri için gereken tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, “Hep birlikte bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın neşesi, sevinci ve bereketini yaşıyoruz. Sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin perçinlenmesine vesile olan mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel günlerde seyahat edecek vatandaşlarımız trafikte daha dikkatli olsunlar. Bayramda dargınlar barışmalı, tüm sevdiklerimizle bir ve beraber olmalı, büyüklerimizi mutlaka ziyaret edip küçüklerimizi sevindirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Salgın sonrası normalleşme süreci ile birlikte milletçe güzel ve sağlıklı bir bayram geçirmeyi dileyen Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Bu bayramın da birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini, aramızda sevgi ve saygının yaygınlaşmasına vesile olmasını diliyorum. En büyük gücümüz olan ruhumuzu en üst seviyede yaşatarak her günümüzün bayram tadında geçirmeyi yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle hepinizin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, çocukların sevindirildiği, umutların tazelendiği, huzurlu, mutlu bir bayram diliyorum. Başta şehit ailelerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimin ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.”

PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI AVNİ ÖRKİ

Başkan Avni Örki’den Kurban Bayramı Mesajı - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Kurban Bayramı ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı. Başkan Örki, “Zorlu bir pandemi sürecini çok şükür geride bıraktık. Ramazan Bayramı’ndan sonra Kurban Bayramı’na ulaşabilmenin huzuruyla tüm halkımıza hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Bayramların İslam Âleminin en özel günlerinden olduğuna dikkat çeken Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “Bayram demek, birlik ve beraberlik demektir” diyen Başkan Örki mesajında şu görüşlere yer verdi; “Kurban Bayramı da toplumumuzda birlik ve beraberliğin, paylaşmanın en güzel örneğidir. Geçtiğimiz yıllarda Kurban Bayramı’nı pandemi koşulları altında zorlu ve aramıza mesafeler koyarak kutlamıştık. Normalleşme sürecine girmemizle birlikte, mesafelerin ve maskelerin ortadan kalktığı bir Kurban Bayramı yaşayacağız. Böyle anlamlı günler, kardeşlik, dayanışma, bir ve birlik olma duygularımızın perçinlendiği günlerdir. Rabbim, bayramın güzelliği ile tüm dünyadaki çocuklarımızın gözyaşlarını dindirsin, savaşlar son bulsun. Kurban Bayramı’nda kutsal topraklarda bulunan ve hac farizasını yerine getiren Müslümanların da Allah ibadetlerini kabul eylesin. Pamukkale Belediyesi olarak, Kurban Bayramı için tüm tedbirlerimizi aldık. Allah kesilecek olan kurbanlarımızı kabul etsin. Bu bayram birlik ve beraberliğimizi de daim etsin. Bu vesileyle ile başta Pamukkaleli vatandaşlarım olmak üzere, Denizli halkı ve tüm İslam Alemi’nin kurban bayramını kutlar, sağlık ve mutluluk dolu nice bayramlar dilerim”.

MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN

Başkan Şeniz Doğan’dan Kurban Bayramı Mesajı 2 - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Doğan, “Paylaşmanın ve yardımlaşmanın yaşandığı bir bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kurban Bayramı’nın sağlık, mutluluk, huzur ve adalet getirmesini dileyen Başkan Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kurban Bayramı bizi birbirimize kenetleyen değerli kavramlardan birisi. Paylaşmanın ve yardımlaşmanın yaşandığı bir bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramı bayram yapan şey birlik ve beraberliktir. Bu bayram yine sevdiklerimize kavuşarak, onlarla kucaklaşacağız. Değerli büyüklerimizin ellerinden öpeceğiz. Bu anlamlı ve özel günlerde dargınlıkları bir yana bırakıp sevgi ve hoşgörü içerisinde olmalıyız. Merkezefendi Belediyesi olarak bizler, her zaman olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da hemşehrilerimizin rahat, huzurlu, sağlıklı geçirebilmesi için görevimizin başında çalışıyor olacağız. Merkezefendili ve Denizlili hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı kutluyor; sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmesini temenni ediyor; Kurban Bayramı’nın kavuşma, paylaşma, sağlık, adalet, barış, huzur, kardeşlik ve dayanışmamıza vesile olmasını diliyorum”

BULDAN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ŞEVİK

Başkan Mustafa Şevik’ten Kurban Bayramı Mesajı 2 - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Bayramlarda; dargınlık ve kırgınlıkları unutturarak, dayanışma ve yardımlaşmayı artırarak, kardeşlik duygularımızı güçlendirmeli, bayramlarımızı günün anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız” dedi.

Başkan Şevik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizleri birbirine yakınlaştıran, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı Mübarek Kurban Bayramına bir kez daha kavuşmanın büyük mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlar; toplumun manevi bir zenginliği olup, birlik ve beraberliği perçinleyen, insani vasıfları ön plana çıkaran, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının en yükseğe çıktığı çok özel ve kutsal günlerdir. Unutmamalıyız ki sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça artar,  üzüntüler ve acılar da paylaşıldıkça azalır. Toplumumuzda önemli bir yeri olan bu mübarek günlerin bizlere hatırlattığı en önemli unsur; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak, paylaşım, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi gibi duygularının yaşanabilmesine vesile olmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımın mübarek Kurban Bayramını kutlar, ilçemize, ilimize, ülkemize,  İslam alemine ve dünya ülkelerine huzur ve barış getirmesini, hayırlara vesile olmasını dilerim.”

BABADAĞ BELEDİYE BAŞKANI ALİ ATLI

Başkan Ali Atlı’dan Kurban Bayramı Mesajı 1024x682 - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

Babadağ Belediye Başkanı , Kurban Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Atlı mesajında şunları kaydetti:

“Bayramlar sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz, kucaklaştığımız özel günlerdir. Aramızdaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği bayramlar büyüklerimizi ziyaret etmek için de bir vesiledir.  İnsanların kırgınlık ve dargınlıklarından arınarak, sevgi, saygı ve hoşgörü duygularının çok daha fazla yoğunlaştığı bayramlarımızın yaşatılması ve canlı tutulması çok önemlidir. Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak, yaşamımızın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde anımsamalı bunu bir yaşam biçimi haline getirmeliyiz. Bayram günlerinde yoğunlaşan barış, hoşgörü ve kardeşlik ortamını bütün bir yıla yayabilmemiz halinde, toplumsal ve bireysel sorunlarımızın çok daha kolay çözüleceği inancındayım. Yüzyıllardır bizleri birbirimize bağlayan manevi unsurlardan biri olan Kurban Bayramının, halkımıza sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun”

DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

DTO Başkanı Uğur Erdoğan’dan Kurban Bayramı Mesajı 1024x683 - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, halkın Kurban Bayramı’nı kutladı. Bayramların dostları ve aileleri bir araya getiren müstesna günler olduğunu söyleyen Başkan Erdoğan, “Sağduyusu ve girişimciliği ile takdir toplamış, hoşgörü timsali müteşebbis hemşehrilerime gönüllerince geçirecekleri bir bayram diliyorum. Dilerim; küsler barışsın, dargınlıklar son bulsun. Hasret çekenler, dostlar kavuşsun. İnsanlar huzurla birbirini kucaklasın. Toplumsal huzurumuz ilelebet bozulmasın. Her günümüz bayram tadında ve heyecanında, her yeni günümüz bugünden daha güzel olsun. Kurban Bayramımız kutlu olsun” dedi.

’ın Denizlililer’in Kurban Bayramı’nı kutladığı yazılı mesajı şöyle: “Bayramlar, insanları biraraya getiren müstesna günlerdir; çok değerlidir. Toplumsal yaşamın, milletimizin ve geleneğimizin güç aldığı önemli dayanak noktalarından biridir. Dilerim; bu bayram dargınların barıştığı, hasret çekenlerin kavuştuğu, dostların birbirine sarıldığı birbirini kucakladığı bir bayram olsun. Pandemi yasaklarıyla geçen bayramlarda, birbirimize hasret kalmış, dostlarla hatta ailelerimizle doyasıya sarılıp kucaklaşamamıştık. Sevdiklerimize selam yollamak, sesimizi duyurmakla yetinmek zorunda kalmıştık. Çok şükür ki o kara ve zor günlerden kurtulduk; bu güzel günleri, yasaksız bayramları yeniden gördük. Onun için, şimdi eskisinden daha bir samimi ve hasret dolu, doyasıya kucaklaşalım ve bayramlaşalım birbirimizle. Kurban Bayramımızı birlik beraberlik içinde kutlayalım. Dilerim; her yeni gün bugünden daha güzel olsun. Milletçe bir arada ve huzur içinde yaşayalım. Her günümüz bayram tadında ve bayram havasında olsun. Huzur şehri Denizli’mizde yaşayan yediden yetmişe herkesin Kurban Bayramı kutlu olsun”

DENİZLİ SANAYİ ODASI BAŞKANI MÜJDAT KEÇECİ

Başkan Müjdat Keçeci’den Kurban Bayramı Mesajı - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

“Bayramlar, insanların birbirlerine olan sevgi ve saygılarının perçinlendiği, kardeşlik, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının en yoğun şekilde yaşandığı özel günlerdir. Onun için bu kutlu zamanları fırsat bilerek, ailemiz, akrabalarımız ve yakınlarımızla hemhal olmalı, sevgi ve merhamete muhtaç yetim, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız. Bu vesileyle, tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, huzura, barışa ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

MHP DENİZLİ İL BAŞKANI YUSUF GARİP

MHP Denizli İl Başkanı Yusuf Garip’ten Bayram Mesajı 3 1024x682 - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

MHP Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Garip, Kurban Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajında, birliğin ve dirliğin teminatı en önemli unsurlar olan dini bayramların önemine dikkat çekti. Başkan Garip, “Kurban bayramı paylaşmak için iyi bir fırsattır. Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Garip, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, bayramların birlik olmanın ve millet olarak birbirine kenetlenmenin fırsatı olduğunu belirtti.

“KÜSLÜKLER KİMSEYE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ”

Başkan Garip, “Bayram coşkusunun doruklara çıktığı, müstesna bir bayrama daha ulaşmış bulunuyoruz. Kurban Bayramı’nın, bin yıllar boyunca hiçbir gücün bozmaya cesaret dahi edemediği birliğimizi ve dirliğimizi daha da pekiştirmesini diliyorum. Unutmayalım ki küslükler, gönüllerin arasına mesafeler koymak, adamsendecilik kimseye hiçbir şey kazandırmaz. Bayramlarımız, varsa küslüklerin bitmesi, birbirimize daha fazla yaklaşmak ve kenetlenmek için büyük bir fırsattır. Çünkü ayrışmamız, birbirimize düşman olmamız için canla başla çalışan iç ve dış mihraklara verilecek en iyi cevabın, bayram sevinçleriyle kucaklaşmak, bütünleşmek olduğu unutulmamalıdır” dedi.

“BAYRAM PAYLAŞMAKTIR: BÖLÜŞÜRSEK TOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”

Bayramların, ‘Paylaşmak’ demek olduğunu, Kurban Bayramı’nın da bunun için iyi bir fırsat sunduğunu kaydeden Başkan Garip, “Halkımızın, müstesna Kurban Bayramı’nda, Allah rızası için kestiği kurbanları pay ederken, ihtiyaç sahibi, kurban kesemeyen aileleri ve çocukları da unutmamaları büyük bir erdem göstergesi olacaktır. Dinimizin emrettiği gibi, bayram demek paylaşmak demektir. Türk İslam Düşünürü ve gönüllere işlediği şiirleriyle anılan Yunus Emre’nin dediği gibi, ‘Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!’ Bu nedenle, kesilen kurbanlarımızı bölüşmek, dini olduğu kadar, vatani ve vicdani bir görevdir. Kurban vecibesinin yerine getirilirken, dini esasların uygulanması ve kurbanlıklara eziyet edilmemesi, her yıl din alimlerimiz tarafından dile getirilmektedir. Bu bayram da onların sözlerini dinlemeli ve Allah rızası için Kurban görevimizi huzurla, en iyi şekilde yerine getirmeye dikkat etmeliyiz” diye konuştu.

“BÜYÜKLERİN GÖNLÜNÜ ALMA, KÜÇÜKLERİ SEVİNDİRME GÜNÜDÜR”

Bayramların ziyaretlerinin önemine dikkat çeken Başkan Garip, şunları söyledi: “Bayram günleri, büyüklerin gönüllerini alma, çocukları sevindirme günüdür. Bugün aile büyüklerimizi ziyaret etmek, çocukları, küçük hediyelerle sevindirmek, birliğimizin aileden başladığının en güzel göstergesi olacaktır. Bu vesileyle Türk İslam Aleminin, milletimizin, Denizlili hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Şu anda kutsal topraklarda bulunan ve hac vazifesini yerine getiren din kardeşlerimizin de ibadetleri sağlık içinde tamamlayıp evlerine dönmelerini temenni ediyorum.”

CHP DENİZLİ İL BAŞKANI BÜLENT NURİ ÇAVUŞOĞLU

Başkan Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan Kurban Bayramı Mesajı 1024x768 - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Bülent Nuri Çavuşoğlu açıklamasında, “Bayramlar, kardeşlik duygularımızın pekiştiği, kimseyi ötekileştirmeden huzur içinde yaşama arzumuzun tazelendiği özel günlerimizdendir. Bayramlar sayesinde, insanlar arasında ayrım yapmayan, yoksulluğu yenmek için ödünsüz mücadele veren, adaletle hükmetmeden, güvenilir ve herkese hoşgörüyle davranan bir ahlak anlayışının önemini de anımsıyoruz. İslam Dini de can ve mal güvenliğinin önemini, kadın-erkek eşitliğini, insanlar arasında üstünlüğün söz konusu olmadığını, insan yaşamının zulmetmeyen ve zulme boyun eğmeyen bir şekilde sürmesi gerektiğini, suçun ve cezanın şahsiliğini evrensel kurallar bütünü olarak ifade eder. Ancak ne acıdır ki dünyadaki savaşların, yoksulluğun, eşitsizliğin, adaletsizliğin, yerinden yurdundan edilmişliğin merkezinde büyük oranda İslam ülkeleri var. Demokrasi ve insan haklarının evrensel ilkelerinden mahrum milyonlarca Müslüman, umut dolu bir gelecek için çareyi ülkelerinden göç etmekte görüyor” dedi.

Türkiye’nin ise yakın tarihe kadar, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu ve kimsesizlerin kimsesi kıldığı Cumhuriyetin temelini oluşturan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti felsefesinin direngenliği sayesinde, İslam dünyasının temel problemlerinin dışında kalmayı başardığını ifade eden Çavuşoğlu, mevcut siyasi iktidarın, kayırmacı, liyakatsiz, savurgan ve buyurgan, zulüm üreten, denetimsiz yönetim anlayışının, Türkiye’nin değerlerini tahrip ettiğini savundu. Çavuşoğlu, “Ancak artan işsizliğe, hukuk, eğitim, şeffaflık, medya özgürlüğü endekslerindeki gerilemeye, hızla yükselen yolsuzluk verilerine, gelir dağılımındaki adaletsizliğe, milli çıkarlarımızı göz ardı eden dış politika uygulamalarına karşın, her şeyin çok daha güzel olacağı yakın bir geleceğe olan inancımızı kaybetmiyoruz. Bu duygularla, Ulu Önder Atatürk, başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve terör örgütlerine karşı mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Tüm İslam aleminin bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ DENİZLİ İL BAŞKANI YÜCEL GÜNGÖR

MGM1321 1024x683 - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

AK Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kurban Bayramı’nın sadece et kesilen bayram olmadığını yoksulların da düşünüldüğü, birlik ve beraberliğin pekiştiği dini bir ibadet olduğunu söyleyen Başkan Güngör, “Kurban Bayramı Allah’a kurban edilen kurbanlık hayvanlar kesilirken, kesilen etlerin ihtiyaç sahiplerini bulacağı bir bayramdır. Bu süreç hem sevinçle hem de manevi duygularla kutlanmalıdır” dedi.

“BU MÜSTESNA BAYRAM GÜNLERİ, DAHA ÇOK KUCAKLAŞMAK VE KAYNAŞMAK İÇİN ÖNEMLİ BİRER FIRSATTIR”

Korona virüsten sonra bayramların kıymetinin daha çok anlaşıldığını belirten Başkan Güngör mesajında “Korona virüsten sonra toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın kıymetini hep birlikte anlıyoruz. Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam âlemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir.  Bu müstesna bayram günleri, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız” ifadelerine yer verdi.

“KURBAN KESENLER ÖNCELİKLE ÇEVRELERİNDEKİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ MUTLU ETMELİDİR”

Her sene Kurban Bayramı’nı en güzel duygularla yaşamak ve sonrasında hatırlamak için, Kurban Bayramı’nı usulüne göre yaşamanın önemli olduğunu vurgulayan Başkan Güngör “Kurban kesmenin şartlarını yerine getirenler, öncelikle çevresinde bulunan ihtiyaç sahiplerini mutlu etmelidir.  Kardeşliğin ve birliğin temsili olan Kurban Bayramı, yardımlaşmanın en çok vücut bulduğu bir dönemdir. Allah rızası için yapılan bu ibadet, öncelikle sosyal hayatta adaleti sağlar. Zengin ve yoksul demeden her evin doymasını sağlar. Çocukların yüzünün güldüğü, büyüklerin gönlünün yapıldığı bir süreç olan bu bayram, sadece bayram günlerinde kalmamalıdır. Kardeşlik ve yardımlaşma yılın her gününde ve her anında hatırlanmalıdır. Sahih hadis kaynaklarında yer alan rivayetlerde, Hz. Peygamber, Kurban Bayramı’nda Allah katında en sevimli ibadetin kurban kesmek olduğunu, kurbanın kesilir kesilmez Allah katında kabul olacağını ve kurban edilen hayvanın boynuzu, tırnağı da dâhil olmak üzere her şeyinin kişinin sevap hanesine yazılacağını ifade etmiştir” şeklinde konuştu.

“KURBAN BAYRAMI BİR İMKÂN VE FIRSAT ÖZELLİĞİ TAŞIYOR”

Kurban Bayramı’nın getirdiği huzur ile Millet olarak gücümüze güç katacağımızı belirten Başkan Güngör “Millet olarak sahip olduğumuz en önemli özelliklerimizden biri, birlik ve dayanışma ruhumuz, her şartta bizi birbirimize yakınlaştıran paylaşma duygumuzdur. Millet olarak, gönül dünyamızı sonuna kadar açtığımız her bayram, bizi daha da yakınlaştırır. Dinimiz başta olmak üzere gelenek ve kültürümüz yardıma muhtaç olan insanlara, canlılara destek olmayı, yetimlere kucak açmayı, yaşlıları sevindirmeyi, mazlum ve mağdurları korumayı, komşusu açken tok yatmamayı emreder. Kurban Bayramı bu sebeple bir imkân ve fırsat özelliği taşıyor. Korona virüs gibi zorlu bir sürecin mücadelesini milletimiz ile hep beraber verdik. Bu Kurban Bayramı inşallah daha nice bayramı sağlıkla ve sevdiklerimizle karşılayabileceğimiz, birbirimize sarılabileceğimiz güzel yarınların müjdecisidir. Kurban Bayramı’nın getirdiği huzur ile millet ve ülke olarak gücümüze güç katacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin, milletimizin ve hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Kesilen Kurbanların makbul olmasını, yapılan ibadetlerin kabulünü temenni ediyorum. Allah milletimize keder vermesin, milletimizin ve devletimizin sırtını yere getirmesin, birlik, beraberlik

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN

acıklama 1 1024x683 - Denizli Protokolünden Kurban Bayramı Mesajları

Milletvekili Şahin Tin, vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Şahin Tin; “Sevgiyi, hürmeti, merhameti, birlik, beraberlik ve kardeşliği, medeniyetimizin ve inancımızın bizlere emaneti tüm hasletlerimizi yaşatma arzumuzu hep diri tutacağız” dedi. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Kurban Bayramı sebebiyle mesaj yayımladı. Bayramın Türkiye ile birlikte İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyen Milletvekili Şahin Tin, Kurban Bayramı’nı tebrik ederek gönüllere ferahlık, hanelere huzur, Türkiye’ye aydınlık getirmesini diledi.

 “ATİYE UZANAN EN GÜÇLÜ ANAHTAR”

 Milletvekili Şahin Tin; “Medeniyetimizin ve inancımızın rehberliğinde ülkemizin ve milletimizin varlığını yaşatma gayemiz ve gayretimiz rahmet ve bereketin kurtuluşumuza vesile olacağı inancımıza dayanmaktadır. Bu şuurla dur durak bilmeden çalışıyoruz. Huzur iklimini yaşamak ve yaşatmak, barışı daim kılıp birliğimizi daha da yüceltip geleceğe daha mutlu ulaşmak atiye uzanan yolculuğumuzun en güçlü anahtarıdır. Sevgiyi, hürmeti, merhameti, birlik, beraberlik ve kardeşliği temsil eden bayramlar, medeniyetimizin ve inancımızın bizlere emanetidir. Bu şuurla tüm güzel hasletlerimizi yaşatma arzumuzu hep diri tutacağız. Bayramı doya doya yaşamanın sırrı herkesin bayramı bayram tadında huzurla yaşamasını sağlamaktan geçiyor. Yeryüzünde yaşayan tüm insanlığın acısını yüreğimizde hissedelim. Malum geçtiğimiz yıllarda koronavirüs salgınından dolayı Hac farizası sınırlı bir şekilde yapıldı. Bu sebeple maalesef gönüller mahzundu. Hamdolsun bu sene yeniden milyonlarca Müslüman, Kabe-i Muazzama’yı ve mukaddes toprakları aşkla, coşkuyla, sevinçle doldurdu. Bu bereketli vakitlerde Allah’tan niyazımız işlerimizi kolaylaştırması, yüreklerimizi ferahlatması, gayretimizi ve gücümüzü artırmasıdır” dedi.

 “BAYRAM YARDIMLAŞMA VAKTİDİR”

 “Bayramlar yardımlaşma vaktidir” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Bayramların fırsat günleri olduğunu unutmayalım. Paylaşmada, yardımlaşmada hoşgörüde, birlik, beraberlik ve kardeşlikte cömert davranalım. Büyüklerimizi ziyaret edelim, gönüllerini alalım, küçüklerimizi sevindirmeyi ihmal etmeyelim.  Bayramı, bayram tadında özüne uygun yaşamanın gayretinde olalım. Aziz milletimiz iyi günde ve kötü günde birlik olabilmeyi, birbirine kenetlenebilmeyi, tek yürek hareket edebilmeyi başarmış güçlü bir medeniyetin mirasını omuzlarında taşıyor. Bu vesileyle vasıl olduğumuz Kurban Bayramı’nın milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yola çıkacak olan sürücülerimize trafik kurallarına uymaları hususunu hatırlatmak istiyorum. Bayram sevinçlerimizi hüzne dönüştürecek her türlü olumsuzluklardan uzak, huzur içinde bir bayram yaşamamızı temenni ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Başkan Özbaş Belediye Personeliyle Bayramlaştı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.