DOLAR

17,9140$% -0.05

EURO

18,3330% 0.24

GRAM ALTIN

1.016,93%0,48

ÇEYREK ALTIN

16.178,58%0,54

BİTCOİN

439361฿%3.46638

a

Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun… 23 Nisan hem saltanatın kaldırılması hem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması hem de Çocuk Bayramı’nın bir arada kutlandığı, Türkiye’nin resmi ilk bayramı özelliğini taşıyor… Denizli protokolü de bu özel günde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı21;nı kutladı. İşte mesajlar…

Denizli Valisi Ali Fuat Atik 23 Nisan Mesajı - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

DENİZLİ VALİSİ ALİ FUAT ATİK 23 NİSAN MESAJI

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Atik mesajında, “Geleceğimizin teminatı, en kıymetli hazinemiz çocuklarımızın gözlerindeki ışık, yüreklerinde taşıdıkları umutları, cennet vatanımızın geleceği adına bizlere güç vermektedir” dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Vali Atik mesajında şu sözlere yer verdi;

“Aziz milletimizin topyekûn mücadele ettiği İstiklal Harbimizin karargâhı, millî iradenin tecelligahı ve bağımsızlığımızı tüm dünyaya duyuran Türkiye Büyük Millet Meclisinin 2. kuruluş yıl dönümünü, aynı zamanda tüm dünya çocuklarına armağan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın coşku ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. İstiklal sevdasından İstikbalimizin inşasına giden yolda düşmanlara geçit vermeyen Aziz milletimiz, meclis çatısı altında ortak bir gaye etrafında, bağımsızlık uğruna onurlu bir mücadele ile destan yazmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunun kabulü ve sonsuza dek yaşayacak olan Cumhuriyetimizin ilanı hususunda önemli bir adım olmuştur”

“Necip milletimizin, vatan ve bayrak sevgisinin, bağımsızlığa olan aşkının yanında demokrasinin tesisi ve Cumhuriyetin ilanı; başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuş, millî iradenin gerçekleştirilmesi yolunda emsal teşkil etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk: “Türk Milleti, yeni bir iman ve kesin bir millî azim ile yeni bir devlet kurmuştur. Bu devletin dayandığı esaslar ‘Tam Bağımsızlık’ ve ‘Kayıtsız Şartsız Millî Egemenlik’ten ibarettir. Yeni Türkiye devletinin yapısının ruhu millî egemenliktir. Milletin kayıtsız şartsız egemenliğidir…” diyerek milletçe şiarımız olan bağımsızlık tutkumuzu ve millet iradesini hayata geçirme azmimizi perçinlemiş ve sahip çıkılması gereken değerleri gelecek nesillere işaret etmiştir”

“Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarına, gençlerine olan güvenini, umudunu ve inancını gösterir. Dünya çocuklarının katılımıyla gerçekleştirilen kutlamalar; barış ve kardeşlik gibi değerlerin paylaşılmasına, farklı kültürlerin buluşup kaynaşmasına böylece dünyanın daha güvenli ve huzurlu bir yer haline gelmesine vesile olmaktadır. Geleceğimizin teminatı, en kıymetli hazinemiz çocuklarımızın gözlerindeki ışık, yüreklerinde taşıdıkları umutları, cennet vatanımızın geleceği adına bizlere güç vermektedir. Çocuklarımızın; vatanını, milletini seven, millî ve manevi değerlerine bağlı, kendine güvenen, çağa ayak uydurabilen, ufku geniş, donanımlı olarak yetişmesi hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu sorumluluk aynı zamanda ülkemizi, kanları ve canları pahasına bize miras bırakan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize olan minnet borcumuzu da ifade etmektedir.”

Başkan Osman Zolan’dan 23 Nisan Mesajı 2 - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

BAŞKAN OSMAN ZOLAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Zolan, “23 Nisan 1920’de ulusal egemenliğimizi tüm dünyaya haykırarak, yarınlarımızın sahibi çocuklarımıza ülkemizin geleceğini emanet edilmiştir” dedi.

 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 23 Nisan 1920’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve demokrasi tarihi açısından mihenk taşı niteliğinde olduğunu belirten Başkan Osman Zolan, “23 Nisan 1920’de tüm dünyaya bağımsızlık aşkı ile millet iradesinin her türlü baskı ve tahakkümden uzak olduğu ifade edilmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu anlamlı günü çocuklarımıza armağan ederek yarınlarımıza çok önemli bir ödev yüklemiştir. 23 Nisan 1920’de ulusal egemenliğimizi tüm dünyaya haykırarak, yarınlarımızın sahibi çocuklarımıza ülkemizin geleceğini emanet edilmiştir. Bununla ne kadar duysak azdır” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLAR BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ, GELECEĞİMİZDİR”

Mesajında çocukları da unutmayan Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: “Bizler ülkemizi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmek için siz çocuklarımıza yönelik çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızı her zaman önceliğimiz görüyor çalışma ve hizmetlerimizi bu anlayışla yürütüyoruz. Çünkü çocuklar bizim gözbebeğimiz, geleceğimizdir. Daha ileri ve modern bir Denizli ve Türkiye için hep birlikte gayret edeceğiz. Bu vesileyle bayramımızı gönülden tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, bu kutsal topraklar için kanını döken, canını veren vatan evlatlarını şükran ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yılını kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu ve meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Büyük Milleti Meclisi çatısı altında ülkemize hizmet etmiş ve şu an aramızda olmayan tüm milletvekillerimizi, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”

Başkan Avni Örki 23 Nisan Mesajı - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

BAŞKAN AVNİ ÖRKİ 23 NİSAN MESAJI

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Örki, mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 102 yıl önce dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’ı çocuklarımız Pamukkale’mizde çok farklı yaşayacak ” dedi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102’nci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk Milleti zorlu mücadelesini zaferle taçlandırmıştır” diyen Başkan Örki, “23 Nisan tarihi sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışı değil Türk Milleti’nin tüm dünyaya varlığını, bağımsızlığını ispat ettiği gündür. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ilan edildiği ve Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu özel günün anlamı gerçekten çok büyük. 102 yıldır da Türk çocukları bu özel günü anlamına yakışır şekilde bütün dünya çocuklarıyla birlikte sevgiyle, coşkuyla, heyecanla, neşeyle kutlamaya devam ediyor. 23 Nisan’da da biz büyükler olarak söz veriyoruz ki; bize emanet edilen bu güzel vatanı, bize emanet edilen bu anlı şanlı bayrağın göklerde ilelebet payidar kalması ve dalgalanması için mücadelemizi sonsuza kadar sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve vatanımızı korumak, bayrağımızın ilelebet dalgalanması için canlarını hiçe saymış tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” dedi.

“BÜYÜK COŞKU YAŞANACAK”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili olarak özel etkinlikler düzenlediklerini açıkladı. “Çocuklarımız bu bayramı çok farklı yaşayacak” diyen Başkan Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak da çocuklarımızın bayramlarını bu yıl da neşe, eğlence katmaya devam edeceğiz. Anaokul çocuklarımızı Kukuli’yle güldürürken, yüz boyama ve balon oyunlarımızla eğlendireceğiz. İlkokul öğrencilerimizi Lunapark’ta ağırlayarak, o günü neşe içinde oyunlar oynayarak geçirmelerini sağlayıp, birlikte eğlenceli vakit geçireceğiz. Ortaokul öğrencilerimiz için de KYK Stadı’nda spor etkinlikleri düzenliyoruz. Üç farklı yerde, üç özel etkinlikle çocuklarımızın bayramlarını bayram tadında geçirmelerini sağlayacağız. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

Başkan Şeniz Doğan 23 Nisan Mesajı - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

BAŞKAN ŞENİZ DOĞAN 23 NİSAN MESAJI

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Doğan, çocukların bir ülkenin geleceği olduğunu belirterek, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlayışla çocuklara bayram armağan ettiğini söyledi.

Doğan, “Bugün 102 yıl önce 23 Nisan 1920’de demokratik, ve bağımsız Türk Devletinin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine kendisinin el koyduğu gündür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramıdır. Çocuklarımızın bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getireceklerine inanan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk de, bu büyük sevgi ve inancının bir ifadesi olarak bugünü çocuklara armağan etmiştir. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünün hakkı bütün bir ülke olarak verilmiş ve Atatürk bu sözle her koşulda halkın kendi egemenliğine sahip çıkmasını istemiştir. Bugün bizlere düşen görev de teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir. Çünkü çocuklar bir ülkenin geleceğidir. Bundan dolayı çocuklarımıza sahip çıkmak ülkemizin geleceğine sahip çıkmak anlamını taşımaktadır. Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyor ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşı sürecinde mecliste görev almış tüm mebuslarımızı saygı, sevgi ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan 23 Nisan Mesajı 1024x683 - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

PAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET KUTLUHAN 23 NİSAN MESAJI

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yıl dönümü, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 23 Nisan’ın tüm dünyaya çocuklar üzerinden verilen huzur ve güven dolu cihanşümul bir yansıması olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Kutluhan, çocuklarımızın vizyon sahibi bireyler olarak yetiştirmemizin, kahraman ecdadımıza birer minnet borcumuz olduğunu söyledi.

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarih olan 23 Nisan 1920 tarihi, Cumhuriyetimizin olmazsa olmazı konumundaki demokrasimizin de temellerinin atıldığı tarihtir. Esaret altına alınmak istenen bir milletin, milli egemenliğe giden yolda gösterdiği; birlik, beraberlik, azim ve kararlılık, eşine az rastlanır bir örnek olarak tarihe altın harflerle yazılmıştır. 23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli iradenin üstünde hiçbir güç tanımayan Milletimizin tam bağımsızlık yolunda ilerleyişinin ilanı olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki kurtuluş mücadelemizde bir dönüm noktası, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasına giden yolda ise ilk adım olmuştur.

“Aziz milletimizi ortak değerler ve ortak bir payda etrafında buluşturan, milli egemenliğin tesis edilmesinde ve Cumhuriyetimizin kurulmasında önemli görevler üstlenmiş olan Gazi Meclisimiz, milletimizin her zaman en büyük güçlükler karşısında dahi kendi iradesi ve gücüyle, bu zorluklara karşı koyabileceğinin her güçlüğü onurlu mücadelesiyle aşabileceğinin en büyük göstergesidir. Tam bağımsızlığımızın ve ulusal egemenliğimizin sarsılmaz ifadesi olan yüce meclisimizin açılış gününün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ile birlikte tüm dünya çocuklarına bir bayram olarak armağan edilmiş olması, aynı zamanda huzur ve güvenden hareketle tüm dünyaya Türk Milleti olarak verdiğimiz cihanşümul bir mesajımızdır. Tüm dünyada huzuru tesis etmek istiyorsak bunu ancak çocuklarımızı insan hak ve özgürlüklerine saygılı, hoşgörülü, okuyan, araştıran, sorgulayan, çağın teknolojik gelişimlerini takip eden, dünyayı daha da güzelleştirecek fikirler üretebilen bireyler olarak yetiştirerek başarabiliriz”

“Çocuklarımızın edindikleri bilgi, birikim ve yüreklerinde taşıdıkları umutları ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir. Çocuklarımızın bu umutlarını güçlü tutmalarında, milli ve manevi değerlerine bağlı, vizyon sahibi bireyler olarak yetiştirilmelerinde hepimize önemli görevler düşmektedir. Bu sorumluluk aynı zamanda vatanımızı kanı ve canı pahasına koruyan kahraman ecdadımıza, şehitlerimize ve gazilerimize birer minnet borcumuzdur.  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Gazi Meclisimizin tüm kahraman üyelerini ve Milli Mücadelenin kazanılmasında canlarını ortaya koyan kahraman ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu güzel güne anlam katan geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve tüm Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum”

İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol’un 23 Nisan Mesajı 740x420 - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ TURHAN VELİ AKYOL’UN 23 NİSAN MESAJI

İl Kültür Ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Akyol mesajında şu sözlere yer verdi;

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.. “ 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da TBMM’nin kurularak genç Cumhuriyet’imizin temellerinin atıldığı bu anlamlı günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlamak ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur vesilesidir. Zira bu gün, savaşla kazanılmış bir geleceğin barışın en masum temsilcisi çocuklara emanet edildiği gündür. Çocuklarımız, geleceğimizin güvencesidir. Onların gözlerindeki ışıltı, bizim yarınlarımızdır. Yüreklerinde sevgi, barış, dostluk, kardeşlik duyguları yeşeren yavrularımız bu anlamlı bayramı, dünya çocuklarıyla birlikte ‘dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı’ olarak kutlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktadırlar. Bizler de millet olarak tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan büyük onur duymaktayız. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümünde, 23 Nisan 1920’de açılan Meclisimizin ilk Başkanı, Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle yâd ediyorum. Vatanı korumak, çocuklarımızı korumakla başlar! Tüm bu duygular içerisinde kıymetli yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı canı gönülden kutluyor, yarınlarımızı inşa edecek çocuklarımız için başarılı bir gelecek temenni ediyorum”

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör’den 23 Nisan Mesajı - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

AK PARTİ DENİZLİ İL BAŞKANI YÜCEL GÜNGÖR’DEN 23 NİSAN MESAJI

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümü ile birlikte Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı aynı günde kutlamanın gurur ve coşkusunun yaşandığını söyledi.

“Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi; kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için önemli bir dönüm noktasıdır.” diyen Güngör, mesajında şunları söyledi: “En kıymetli hazinemiz çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak, ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir. Bu anlamlı günde TBMM’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.  Coşkumuzun ve yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve TBMM’nin 102. Yıldönümünü kutluyorum”

MHP İl Başkanı Yusuf Garip’ten 23 Nisan Mesajı 1024x682 - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

MHP İL BAŞKANI YUSUF GARİP’TEN 23 NİSAN MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Yusuf Garip, 23 Nisan 1920’nin Türk Milletinin tüm dünyaya egemenliğini ilan ettiği gün olduğunu belirterek, “Böylesi bir günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin yarınları çocuklara armağan etmesinin önemi büyüktür. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

MHP Denizli İl Başkanı Yusuf Garip, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tüm çocuklarını bayramını kutlayan Başkan Garip mesajında, “Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. yılını kutluyoruz. 23 Nisan; Türk Ulusunun vatan, bayrak aşkıyla 7 düvele karşı duruşunun simgelerinden birisi olduğu gibi,  bu topraklar üzerinde bayrağımızın ebediyen dalgalanacağının, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bağımsızlık meşalesinin sonsuza denk yanacağının göstergesidir. 23 Nisan 1920, tüm dünyaya Türk milletinin egemenliğini ilan ettiği gündür. Böylesine önemli bir günü Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetinin geleceği, teminatı çocuklara ve tüm dünya çocuklarına ithaf etmiştir. Dünyada çocuklara ithaf edilen ilk ve tek bayram olması da millet olarak gelecek nesillere olan güvenimizi ortaya koyuyor. Aydınlık yarınların mimarı olacak olan bugünün çocuklarına, bizlerde bayrağı en iyi şekilde teslim etmeliyiz. Bunun içinde son nefesimize kadar vatan, millet ve bayrağımız için durmadan çalışacağız. İnanıyorum ki çocuklarımız şanlı Türk bayrağımızı, ilelebet dalgalandıracak ve kendilerinden sonraki nesillere sapasağlam teslim edecekler. Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar. Bizlere düşen de bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek ve vatan, millet sevdasını da aşılamaktır. İnşallah geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını en iyi yerlere getireceklerdir. Bu duygularla tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımızın bekası için canını gözünü kırpmadan vermiş kahraman şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum” diye konuştu.

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu 23 Nisan Mesajı 1024x563 - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

CHP DENİZLİ İL BAŞKANI BÜLENT NURİ ÇAVUŞOĞLU 23 NİSAN MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi, her kökenden insanımızın millet çatısı altında kardeşçe yaşamasının güvencesidir” dedi.

Anadolu’nun kadim topraklarında bağımsız yaşama irademizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, açılış yıldönümünü bir kez daha coşkuyla kutladığımızı ifade eden Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Hukuka saygının, laik ve demokratik değerlerin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 102. açılış yılı coşkusunu yaşıyoruz. Hürriyetin temel dayanağı ulusal olan egemenliğimizin 102. yılı heyecanına ortak oluyoruz. TBMM, her kökenden insanımızın bir asırdır millet çatısı altında kardeşçe yaşamasının güvencesidir. Dünyada ilk kez emperyalizme karşı bir mücadeleyi başarıyla sonuçlandıran Anadolu’nun kadim insanlarının bıraktığı mirası yaşatmak ve yüceltmek hepimizin asli görevidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız insanlığın ortak geleceği olan çocuklarımıza en büyük armağandır” dedi.

‘HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR’

Cumhuriyetin ana ilkelerinin belirlenişinde 23 Nisan’ın bir kilometre taşı olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, “Atalarımız canlarını hiçe sayarak 1. Dünya savaşı sonrasında hiçbir ülkenin gösteremediği şanlı bir direniş gösterdi. 23 Nisan 1920’de milli mücadele kahramanlarımız yalnız Anadolu’nun değil tüm mazlum milletlerin istikbaline ışık tuttu. Amasya Genelgesini yayınlayan, Erzurum ve Sivas kongrelerini toplayan irade, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek emperyalizme ve tüm dünyaya, Anadolu’dan bağımsızlığı ve hürriyeti haykırdı. Esareti kabul etmeyenler, tutsaklığı kesin bir dille reddedenler Meclis’in açılmasıyla birlikte Cumhuriyet rejimine giden yolda en güçlü adımı attı” dedi.

‘TÜRK GENÇLİĞİ ATATÜRK’Ü UNUTTURMAYACAK’

Türk gençliğinin Atatürk’ü unutturmaya asla izin vermeyeceğini vurgulayan Çavuşoğlu, “2017 yılında yapılan referandumla gerçekleştirilen anayasa değişikleri maalesef Türkiye’de büyük bir kırılmaya neden oldu. Çoğulculuk, demokrasinin en temel ilkesidir ve ne yazık ki iktidar bundan koşar adım uzaklaştı. Bugün bir kişinin iki dudağına sıkıştırılmış bir egemenlik söz konusudur. Türk ulusu kadim tarihinden ve yakın geçmişinden aldığı güçle yeniden parlamenter sistemi en güçlü şekilde inşa edecek, karşı devrimin filiz vermesine asla izin vermeyecektir. Tüm insanlıkla birlikte zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı aynı coşku ve heyecanla balkonlarımızı Türk Bayraklarıyla gelincik tarlasına çevirerek, kutlayacağız. Meclis’imizin açılmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını bir kez daha minnetle anıyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.”

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Erhan Derici 23 Nisan Mesajı 740x420 - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

MEMLEKET PARTİSİ DENİZLİ İL BAŞKANI ERHAN DERİCİ 23 NİSAN MESAJI

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Erhan Derici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Derici, “Asla unutulmamalıdır ki, en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize de sahip çıkmak demektir” dedi.

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Erhan Derici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda şu sözlere yer verdi; “1.Dünya savaşı sonrasında yurdumuzun galip devletler tarafından işgal edilmesine karşı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’da başlattığı hareketin, ulusumuzun büyük özverisi ve kararlılığıyla zafere ulaşması, yurdumuz üzerinde tam bağımsız, ulus egemenliğine dayanan, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının da önünü açmıştır. Hakkını koruyabilmenin gururunu yaşayan Türk ulusu, böylelikle kendisini yok saymak isteyenlere, yurduna göz dikenlere tarih önünde en güzel cevabı vermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Türk ulusunun aydınlığa çıkaran süreçteki en önemli kilometre taşlarından biridir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Yüce Önderin düşüncelerinde olgunlaştırdığı yönetim biçiminin yaşama geçirilmesi amacıyla atılan ileri görüşlü adımlardan biri olmuştur. Bu yönüyle 23 Nisan tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun da habercisidir. 23 Nisan, ulusal egemenliği üstün kılan, laik, demokratik ve çağdaş Cumhuriyet rejimini getiren günü simgelemektedir. Bugün yöneteni ve yönetileniyle hepimize düşen görev, 23 Nisan’ın bu felsefesine sahip çıkmak ve onu yaşatmaktır”

“ÇOCUKLAR SİZİ SEVİYOR VE SİZE GÜVENİYORUZ”

“Geleceğin güçlü Türkiye’sinin kurulmasının çocukların elinde olduğuna inanan Atamız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü çocuk bayramı ilan ederek, onlara olan sevgisini ve inancını göstermiştir. Çocukların korkusuz bir dünyada, kardeşçe bir yaşam sürmeleri, çağdaş yaşamın tüm olanaklarından yararlanmaları ve sorunlarına çözüm üretilmesi, ancak haklarının korunması ve sevgiyi temel alan çalışmalar sayesinde mümkündür. Asla unutulmamalıdır ki, en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize de sahip çıkmak demektir. Bu bilinçle, Atatürk’ün yolundan ayrılmadan, ülkemize ve ulusumuza yararlı yurttaşlar olabilmek için çalışmak çocuklarımızın en önemli görevidir. Çocuklarımızın, bu görevin tarihsel sorumluluğunu yerine getireceğine ve elde edilecek yeni başarılarla ülkemizin gelişip güçlenmesini sağlayacaklarına olan inancımız sonsuzdur. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, esenlikler dilerim.”

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu 23 Nisan Mesajı - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

VATAN PARTİSİ DENİZLİ İL BAŞKANI MEHMET ÇOBANOĞLU 23 NİSAN MESAJI

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu mesajında şu sözlere yer verdi; “Yüz iki yıl önce bugün emperyalizme karşı bağımsızlık savaşımızın kalpgahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz açıldı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu büyük direnişi ve bağımsızlığımızı düşmanı denize dökerek sonuçlandırdık. İşte o şanlı mücadele bu merkezden yönetildi. Yüz yıl önce olduğu gibi bugünde ülkemiz emperyalizmin yoğun kuşatması ve tehdidi altındadır. Mavi vatanımızdan Kafkasya’ya, Suriye sınırımızdan Karadeniz’e kadar sınırlarımız bize doğrultulmuş namlularla doludur. Emperyalizm ve onun mazlum milletleri yok etme örgütü olan NATO bugünde dost ve kardeş ülkelere savaş açmış durumdadır. Emperyalizm Filistin’de kan dökmeye devam etmektedir. Bu saldırgan tutum ancak yüz iki yıl önce olduğu gibi bugün de güçlü meclis güçlü hükümet ile önlenebilir.  Komşularla işbirliği ve Avrasya’daki onurlu yerini alan Türkiye Yüce Önderin deyimiyle “Mazlum milletler, zalimleri bir gün mahv ve yok edecektir. O zaman dünya yüzünden zalim ve mazlum kelimeleri kalkacak, insanlık kendisine yakışan bir toplumsal hale mazhar olacaktır. Bu duygularla milli mücadelemizi yönetmek için ilk TBMM’de görev alan Hakkı Behiç Bey, Mustafa Bey, Necip Bey, Hasan Efendi, Mazlum Hüseyin Baba ve Yusuf Beyi şükran ve minnetle anıyor Yüce milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.”

DTO Başkanı Uğur Erdoğan 23 Nisan Mesajı 1024x683 - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

DTO BAŞKANI 23 NİSAN MESAJI

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Halkın bayramını kutladığı mesajında, şehitlerimizi de unutmadı. Başkan Erdoğan, “Büyük milletin meclisinin 102’nci yaşına ulaştığı bu önemli günde, ülkemiz ve milletimiz ile bayrağımız ve bağımsızlığımız için, bizi biz yapan değerlerimizi korumak uğruna Türkiye’nin bütünlüğüne kast eden hainlerle kahramanca mücadele ederken şehadete eren Denizlili Teğmenimiz Bekir Can Kerek ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet, başta kederli aileleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri’miz ile aziz milletimize ise başsağlığı dilerim. Bizler, tarih boyunca olduğu gibi ve yine tıpkı bugünkü gibi gün gelir bir ölür, bin diriliriz. Gerektiğinde her şeyden vazgeçer can da veririz fakat ne vatanımızı veririz ne de tam bağımsızlığımızdan ödün verir ülkemizden vazgeçeriz!” dedi.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajının devamı ise şöyle: “Verdiği eşsiz mücadele ile, ne derece büyük bir millet olduğunu tarihe kazıyan Türk Milleti, kendi kanıyla var oluş savaşını kaleme aldığı bu büyük destanını, Ankara’da büyük milletin meclisini kurup istiklal iradesine vücut buldurmasıyla taçlandırmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılmasıyla, yedidüvele karşı milli mücadelemiz yeni bir boyut kazanmış, ulusal Kurtuluş Savaşı’mızla başlayan tarihi süreç, ticari ve ekonomik atılımlar ve devrimler ile sürdürülmüş ve milletimizin tam bağımsızlık sevdasına dönüşmüştür. O günden bugüne yaptıklarıyla Denizli’mizin adını ülke ekonomisinin a takımına yazdıran iş dünyamızın birer neferi olarak bizler de işte o ilk günkü heyecan, ruh ve azimle yol alıyor, ülkemizi yokluktan ve yıkımdan muasır medeniyetler seviyesine kadar çıkaran ecdadımızın izinden gidiyoruz. Şunu iyi biliyoruz ki ‘Vatanını en çok seven, vazifesini en iyi yapandır!’ İş yapmada değişmez düsturumuz da budur. Bu duygularla, Atatürk’ün önderliğinde Türk’ün dünyaya nam salmış cesareti ve istiklali ile millet iradesinin vücut bulduğu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kurulduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Tıpkı İstiklal Harbi’nde bir an bile tereddüt etmeden cepheye koşan 15’liklerin mebuslarıyla kurulan ilk meclisteki çok değerli isimler gibi, bugünün pırıl pırıl küçükleri de yarının memleket sevdalısı seçilmişleri olsun. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları ile kahraman şehitlerimiz olmak üzere vatanı ve al bayrağı ile ülkesi ve milletinin istiklali için bedel ödemiş, can vermişlerimizin aileleri ile, kahraman ordumuz ile güvenlik teskilatlarımızda ülkemize hizmet ederken gazilik mertebesine ermiş yiğitlerimiz ve ailelerine, şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, başta şehit aileleri olmak üzere gazilerimizle ailelerine ise esenlikler diliyorum. Var olsun Türkiye; var olsun büyük Türk Milleti!”

DSO Başkanı Müjdat Keçeci 23 Nisan Mesajı - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

DSO BAŞKANI MÜJDAT KEÇECİ 23 NİSAN MESAJI

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Keçeci mesajında şu sözlere yer verdi; “23 Nisan 1920; bu topraklarda var olduğumuzu ve ilelebet var olacağımızı tarihe altın harflerle yazdıran bir dönüm noktasıdır.  Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, istiklal ve istikbal mücadelemizin öncüsü olmuş, Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda özgürlük meşalesi burada yakılmıştır. Bugün 102 yaşına giren bu mirasın emanetçileri, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin ve bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi olan dünyadaki tüm çocukların, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar; çocuklarımızla mutlu yarınlara birlikte yürümeyi temenni ederim.”

DTB Başkanı İbrahim Tefenlili’den 23 Nisan Mesajı 740x420 - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

DTB BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ’DEN 23 NİSAN MESAJI

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 102. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

TBMM ile egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğuna dikkat çeken Başkan Tefenlili mesajında şu ifadelere yer verdi: “Demokrasimizin ve bağımsızlığımızın sarsılmaz simgesi olan TBMM’nin açılışının 102. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Mustafa Kemal Atütürk tarafından zor şartlar altında kurulan Meclisimiz, bağımsızlık yolunda en büyük gücümüz olurken, kurulduğu günden bugüne Milletimizin egemenliğinin ve bağımsızlığının en büyük teminatı olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı millî egemenliğimizin ilan edildiği bu anlamlı gün, aynı zamanda geleceğimizin emanetçileri olan çocuklarımıza verilen büyük bir armağandır. Atatürk bu özel ve anlamlı günü geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan ederek onlara verdiği değeri ve onlara duyduğu güveni göstermiştir. Ulus olarak geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu esere daima sahip çıkmak zorundayız. İş dünyası olarak, Milletimizin egemenliğine dayanan yönetim şeklinin daima arkasında olacak, milletimizin iradesinden başka iradeyi tanımayacağız. Güçlü bir Türkiye için de daha çok çalışıp, daha çok istihdam yaratıp daha çok üreteceğiz. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, egemenlik ve bağımsızlığımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Başkan Mustafa Şevik’ten 23 Nisan Mesajı 2 - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

BAŞKAN MUSTAFA ŞEVİK’TEN 23 NİSAN MESAJI

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  TBMM’nin açılışının 102. Yıldönümü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Yarının büyükleri sevgili çocuklarımızın bayramını kutluyor, sağlıklı, huzurlu bir şekilde yetişmelerini, hayatları boyunca vatan ve millet sevgisiyle dolu olmalarını temenni ediyorum” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millette devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102.yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Şevik, “23 Nisan 1920 tarihi sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı değil aynı zamanda halkın yönetime tam anlamıyla hâkim olmasının ilk günü olması nedeniyle ‘ulusal egemenlik’ açısından da önemli bir yeri vardır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk o gün “Hâkimiyet bilâ kaydü şart milletindir” demek suretiyle millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak bu bayramı onlara armağan etmiştir” dedi.

“23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Belediyenin imkanları seferber edilerek mümkün olan şartların en iyisini ilçe çocuklarına sunulması için gayret sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Şevik mesajında, “Bu çok özel günün, çocuklarımıza bayram olarak hediye edilmesi ise, millet ve devlet hayatının süreklilik içermesine yönelik idealist bir bakışın her daim var olduğunu göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Bu günü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın bayramını kutluyor, sağlıklı, huzurlu bir şekilde yetişmelerini, hayatları boyunca vatan ve millet sevgisiyle dolu olmalarını temenni ediyorum.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Başkan Ali Atlı’dan 23 Nisan Mesajı 1024x683 - Denizli Protokolünden 23 Nisan Mesajları

BAŞKAN ALİ ATLI’DAN 23 NİSAN MESAJI

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. 23 Nisan tarihinin aynı zamanda Türk Milleti’nin bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilan edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. kuruluş yıldönümü olduğunu ifade eden Başkan Atlı mesajında şunları kaydetti:

“Türk Milleti’nin esareti kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan eden Türkiye Büyük Milet Meclisimizin kuruluş tarihi olan 23 Nisan 1920, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm çocuklara bayram olarak armağan edilmiştir. Dünyada başka hiçbir devlet adamı ülkesinin çocuklarına duyduğu güven ve sevgiyi bu şekilde ifade etmemiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çocuklara duyduğu güveni onlara sadece bayram armağan ederek değil, dönemi içindeki çağdaş dünyanın tüm eğitim, sosyal ve kültürel imkanlarını bir devlet politikası haline getirerek çocuklara sunmuştur.  Cumhuriyetin ilk yıllarında pek çok Türk çocuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet aydınlanmasının imkanları ile yurtta ve dünyada bilimden sanata pek çok önemli başarıya imza atmışlardır. 102 yıl sonra bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza duyduğu güvenin çok daha anlamlı hale gelmesi, çocuklarımızın çağdaş eğitim ile sosyal ve kültürel pek çok imkandan yararlanabildiği bir ortamı yurt çapında tesis etmekten geçmektedir. Aklın ve bilimin ışığında yetişen yeni nesiller, büyük fedakarlıklarla kurulmuş Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması için en büyük teminatımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Ulusumuz ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. kuruluş yıldönümünü kutluyor; bu gurur günlerini bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum”

 

 

 

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

DSO’da KDV-ÖTV İadelerinde Yaşanan Sorunlar Konuşuldu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.