DOLAR

17,1113$% -0.04

EURO

18,0195% -1.34

GRAM ALTIN

1.029,48%1,01

ÇEYREK ALTIN

16.049,79%0,24

BİTCOİN

498956฿%-2.74075

a

Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Denizli protokolü 9 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. İşte o mesajlar…

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

Başkan Osman Zolan’dan 19 Mayıs Mesajı 2 1024x682 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 103 yıl önce Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşinin kısa sürede Anadolu’nun dört bir tarafını sardığını belirten Başkan Zolan, “Denizli’mizde bu bağımsızlık mücadelesinde Ata’sının yanında sapasağlam durmuştur. Ecdadımızla ne kadar gurur duysak azdır” dedi.

 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 19 Mayıs 1919’un Türk milletinin yeniden doğuş destanını yazdığı tarihin başlangıcı olduğunu belirten Başkan Zolan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun ilk adımı olmuştur. İşte bu ateş kısa sürede Anadolu’nun dört bir tarafını sarmış ve Denizli’mizde bu bağımsızlık mücadelesinde Ata’sının yanında sapasağlam durmuştur. Ecdadımızla ne kadar gurur duysak azdır. Vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği zorlu mücadeleler ile Kurtuluş Savaşı’nı kazanan aziz milletimiz bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir” ifadelerini kullandı.

Mesajında gençlere seslenen Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Sevgili gençler, bundan tam 103 yıl önce Ulu Önder Atatürk’ün yaktığı meşale, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefinde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu hedefte siz gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Aziz şehitlerimizin canıyla, kanıyla yokluklar içinde savunduğu bu kutsal vatan sizlere emanet edildi. Sizlerin de bu emanete sahip çıkarak gelecek nesillere, üzerine artılar koyarak bırakacağınıza inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelede yer alan tüm kahramanlarımızı, bu vatan uğruna canını veren tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI AVNİ ÖRKİ

Başkan Avni Örki’den 19 Mayıs Mesajı - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili olarak mesaj yayımladı. Başkan Örki, “19 Mayıs 1919 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Samsun’a ayak basmasıyla başlayan bu kutsal yolculuk Cumhuriyet’in kurulmasıyla zafere dönüşmüştür” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Milli Mücadele’nin başlangıç adımı olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasının üzerinden 103 yıl geçti. Milli mücadelemizin hem resmen hem de fiilen başlatıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103.yılının coşkusunu yaşıyoruz. Ata’mızın gençlere armağan ettiği bu bayramı, geleceğimize ışık olan gençlerimizin enerjisiyle her geçen yıl daha da bir coşkuyla kutlamaktayız. Tüm millet olarak, bu coşkuyu yaşarken bu topraklarda al yıldızlı bayrak altında özgürce yaşayabilmenin kıymetini unutmuyoruz. Vatan, millet, bayrak uğruna canlarını hiçe sayan tüm ecdadımızı rahmetle yâd ediyoruz. olarak da geleceğimizin ışığı gençlerimizin de her zaman yanında olmaktan da gurur duyuyoruz. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mili mücadelemizde canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Türk gençliğinin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI ŞENİZ DOĞAN

Başkan Şeniz Doğan’dan 19 Mayıs Mesajı - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Doğan, “Büyük önder, ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bir milletin kaderini değiştirecek olan Kurtuluş Savaşı’nın ilk ateşini yakmak için Samsun’a çıkışının üzerinden 103 yıl geçti. İşte o mücadele bugün, O’nun vatanı ve cumhuriyeti emanet ettiği gençliğimiz gibi hala diri, inançlı ve dimdik ayakta. İnsanlık tarihinin başladığı kadim Anadolu topraklarında 103 yıldır kök salan bir ulu çınar olan özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız, Atasının izindeki gençlerimizin ellerinde sonsuza dek yaşayacak. En kıymetli hazinemiz olan istiklalimizi, cumhuriyetimizi sonsuza dek koruyacak olan gençlerimizin ve  vatan sevgisi asla yaşlanmaksızın her daim genç kalan aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bağımsızlığımızın mimarı tüm kahramanlarımızı minnet ve saygıyla anıyorum. Bayramımız kutlu olsun” dedi.

PAÜ REKTÖRÜ

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’dan 19 Mayıs Mesajı 1024x683 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Kutluhan mesajında bu yıl kuruluşunun 30. yıl dönümünü kutlayan PAÜ’nün; Ülkemizi mutlu, müreffeh ve güçlü bir Türkiye hedefine ulaştıracak değerli gençlerini yarınlara en iyi şekilde hazırlama gayretlerinin 30 yıldır olduğu gibi bugün ve gelecekte de devam edeceğini belirtti.

“Aziz Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini başlatan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışı ile yakılan bağımsızlık meşalesi o günden bugüne Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolculuğunda yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Geleceğimizin teminatı gençlerimize olan güvenini her fırsatta dile getirmiş olan Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü gençliğe armağan etmiş olması bu sebeple büyük anlam taşımaktadır. Aziz Milletimizin, topyekûn, istiklali ve istikbalini korumak için verdiği kurtuluş mücadelesi; vatan ve bayrak sevgisi, birlik ve beraberlik duygusu, bağımsızlık arzusu ve şanlı zaferlerle taçlanmış; Türk milletinin bağımsızlığa olan inancı tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir. Bu yıl kuruluşunun 30. yıl dönümünü kutlayan Pamukkale Üniversitesi’nin; Ülkemizi mutlu, müreffeh ve güçlü bir Türkiye hedefine ulaştıracak değerli gençlerini yarına en iyi şekilde hazırlama gayretlerinin 30 yıldır olduğu gibi bugün ve gelecekte de daima devam edecektir. Pamukkale Üniversitesi olarak bizler de, bilgi ve teknolojinin hızla geliştiği bu çağda, gençlerimizin vatanını ve milletini seven, güncel bilgi ve teknolojileri kullanan, insan temel hak ve özgürlüklerine saygılı, eleştirel düşünebilen, üretken, yenilikçi ve girişimci bireyler olarak yetiştirilmesinde sorumluluklarımızın bilincindeyiz. 30. yaşını kutlayan Üniversitemiz birlikten kuvvet doğar inancıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Şehir ile büyüyerek gelişen Pamukkale Üniversitesi, kahraman ecdadımızdan bizlere miras kalan azim ve kararlılık ile bilimden elde ettiği faydaları insanlık yararına teknolojilere dönüştürmeye, ülkemizin tüm alanlardaki ‘Güçlü Türkiye’ hedefine katkı sağlamaya devam edecektir.

Her şeyin durağan olmaktan çıkıp hızla gelişip değiştiği bir çağda yaşıyoruz. Dijital çağda hızla dönüşen teknolojiler içinde bilimden sanayiye, teknolojiden sanata sizin enerji ve heyecanınıza, sizin arzu ve hayallerinize ihtiyacımız var. Sizler, canları pahasına vatanını ve bağımsızlığını korumuş, verdikleri destansı mücadele ile diğer tüm toplumlara ilham kaynağı ve örnek olmuş bir neslin torunlarısınız. Cumhuriyetimiz ve Devletimizi koruyacağınıza, ülkemizi birlik ve beraberlik içinde güçlü yarınlara taşıyacağınıza olan inancım tamdır. Tüm bu duygu ve düşüncelerle, verdiği bağımsızlık mücadelesi ile birçok topluma ilham kaynağı olmuş bu aziz milletin bir evladı olmaktan duyduğum gurur ve mutlulukla, geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimiz ve Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Selam ve saygılarımla”

MHP DENİZLİ İL BAŞKANI YUSUF GARİP

MHP İl Başkanı Yusuf Garip’ten 19 Mayıs Mesajı 2 1024x682 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Garip, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “19 Mayıs tarihi, söz konusu vatan ve bağımsızlık olduğunda, Türk Milleti’nin neleri göze alabildiğinin, diriliş şuuruyla neler yapabileceğinin gösterildiği çok önemli bir tarihtir. 19 Mayıs ruhu hala canlıdır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Garip, Türk Ulusunun ve gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlayıp mesajında şu ifadelere yer verdi; “19 Mayıs 1919, Türk Milletinin makus talihini zaferle biten bir rotaya çevirdiği, aziz vatanın üzerindeki kirli oyunun sökülüp atıldığı bir tarihtir. Büyük Komutan Mustafa Kemal önderliğinde, ’dan kalkıp Samsun’a giden Bandırma Vapuru, beraberinde, milli bağımsızlığın bu topraklara sonsuza kadar sirayet etkisini de götürmüştür. Alparslan’dan bu yana Türk yurdu olan Anadolu topraklarını bölüşmek ve paylaşmak isteyen emperyalist güçler, 19 Mayıs’ta başlayan Milli Mücadele ateşinde kavrulup küle dönmüştür. Büyük Türk Milleti’nin son kanına kadar savunmak için yola çıktığı bu aziz vatan, 19 Mayıs’ta Samsun’da başlayan büyük mücadele ile şehit kanlarıyla sulanarak bugünlere gelinmiştir.”

“TÜRK GENÇLİĞİ, BAĞIMSIZLIĞIN YIKILMAZ BEKÇİLERİDİR”

Hiçbir kirli oyunun bu topraklar üzerinde tutmayacağını belirten Garip, “O günden bu güne emperyalist güçler farklı yöntemlerle Anadolu topraklarına hala saldırmakta Ancak Büyük Türk Milleti, her seferinde bu saldırıları yine 19 Mayıs 1919 ruhuyla göğsünü siper ederek durdurmaktadır. 19 Mayıs tarihi, söz konusu vatan ve bağımsızlık olduğunda, Türk Milleti’nin neleri göze alabildiğinin, diriliş şuuruyla neler yapabileceğinin gösterildiği çok önemli bir tarihtir. Bugün de bu kadim Türk topraklarına göz dikenler bilmelidir ki, 19 Mayıs Ruhu, bu ülkenin her bir evladının içinde canlıdır ve tehdit gördüğünde dışarıya çıkmak için bir an bile tereddüt etmez.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin bağımsızlığa giden yolundaki en önemli tarihlerden biri olan 19 Mayıs’ı gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir. Türk Gençliği, bugün Türkiye’nin ana dinamiğidir, bağımsızlığın, birlik ve beraberliğin yıkılmaz bekçileridir. İçinde vatan sevgisi olan nice gençlerimiz bu ülkeyi daha ileriye taşıyacak nice başarılara imza atacak güçte, bilgide ve donanımdadır. Bizim, Türk gençliğine olan inancımız ve desteğimiz hiç bitmez. Büyük devlet adamı Alparslan’ın ‘Geldik’, büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘gitmiyoruz’ diyerek Türk toprağı olarak mühürlediği bu aziz vatan, gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Türk Ulusunun ve gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, kurtuluş savaşında canını veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ GÜLİZAR BİÇER KARACA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’dan 19 Mayıs Mesajı - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Karaca mesajında şu sözlere yer verdi;

“Genç işsizliğini yok etmek, düşünce ve ifade özgürlüğü önündeki engelleri kaldırmak, Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak, gençlerin ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak gençlik politikalarını oluşturmak… Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini yakmıştır. Atatürk, tam bağımsız bir ülke idealiyle çıktığı Samsun’da yaktığı meşaleyle bir milletin tarihini değiştirmiş, dünyaya örnek bir Kurtuluş Mücadelesiyle tarihin altın sayfalarında yer almıştır. Emperyalist güçlere karşı kararlılıkla ve inançla sürdürülen Kurtuluş Mücadelemiz, tarihin akışına yön vermiştir. İlkeleri ve devrimleriyle yolumuzu aydınlatan gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yurttaşları, Atatürk’ün evlatları olarak “insan onuruna yakışır” yaşam koşullarını inşaa etmek için mücadele ediyoruz. Demokrasiden, laiklikten ve tam bağımsızlıktan ödün vermeden sürdürdüğümüz kararlı mücadelemizde umutsuzluğa ve yılgınlığa kapılmaya hakkımız yok.

Bu güzel vatanı, onurlu bir mirası bizlere bırakan kurtuluşun tüm kahramanlarına minnetimizi, saygımızı; ülkeyi karanlığa boğmaya çalışanlara inat umudu örgütleyerek, dayanışmayla güçlenerek sunacağız. Tarihi sorumluluklarımızın farkındalığıyla, geçmişimizden aldığımız gücümüzle, uygar bir gelecek kurmak için yürüdüğümüz yolda, kimse bizleri yolumuzdan döndüremeyecek. Gaflet, dalalet ve hıyanet içinde, bu ülke çıkarları aleyhine uğraşan zihniyetin karşısında dimdik ayaktayız. Örgütlü kötülüğü yeneceğiz. Atatürk’ün yolunda ilerlemekten vazgeçmeyeceğiz.  Ne yazık ki bugün; gençlerimizi karamsarlığa, belirsizliğe, hak etmedikleri eşitsiz bir düzene hapsetmeye adeta and içmiş bir iktidar, her türlü özgürlüğü risk ve tehlike olarak görmeye devam ediyor. Milyonlarca gencimiz antidemokratik uygulamalarla, haklarına erişim engelleriyle, işsizlikle, yoksullukla, güvencesizlik ve belirsizlikle baş başa bırakılıyor.

Sevgili gençler; Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi: Sizlerin hayalleri, bizim hedeflerimizdir. olarak, insan haklarının, demokrasinin, hak ve özgürlüklerin savunucusu olarak gençlerimizin yanındayız. Genç işsizliğini yok etmek, düşünce ve ifade özgürlüğü önündeki engelleri kaldırmak, Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak, gençlerin ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak gençlik politikalarını oluşturmak ülkemizin aydınlık yüzlü tüm gençlerine sözümüzdür. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kurtuluş mücadelemizin isimsiz kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı her yıl olduğu gibi bu yıl da, coşkuyla kutluyoruz.  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!”

CHP DENİZLİ İL BAŞKANI BÜLENT NURİ ÇAVUŞOĞLU

Başkan Bülent Nuri Çavuşoğlu’ndan 19 Mayıs Mesajı 1024x768 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Cumhuriyet Halk Partisi , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Dün Samsun’da bağımsızlık, bugün ‘hak, hukuk ve adalet’ mücadelesi veren gençlerimizi, hiçbir kuvvetin yıldıramayacağı bilinmelidir” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, gençlere emanet etmek üzere, Cumhuriyet düşüyle çıktığı yürüyüşün, 19 Mayıs 1919’un 103. Yıldönümünü kutladığımızı belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu, “16 Mayıs 1919’da Dersaadet’ten ayrılarak Samsun’a doğru yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk, ardından gelen idam fermanını halkın vicdanına sığınarak yırtıp atmış, bağımsızlık için ölümü dahi göze almıştır. Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs; emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı, onurlu bir direniştir. En karanlık gecede dahi yanan umut ışığıdır. 103 yıl önce parlayan bu ateş, bugün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır” dedi.

Tüm danyayı derinden etkileyen Pandemi sürecinin ardından ülkemizin, saray iktidarının neden olduğu ekonomik buhran ile karşı karşıya kaldığını vurgulayan Çavuşoğlu, “Ancak unutmayın ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir. Aklın ve bilimin ışığında, güçlü bir toplumsal dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Dolayısıyla, bu ülkenin evlatlarının, hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkı yoktur. Özellikle de gençlerimizin…

Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu eşsiz günü hediye ettiği gençlerimize, geleceğimizi de emanet etmiştir. Gençlerimizin de bu inançla hareket etmesi, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkemizden taviz vermeden, ülkemizin yarınlarını inşa etmesi gerekir. Dün Samsun’da bağımsızlık, bugün ‘hak, hukuk, adalet ve demokrasi’ mücadelesi veren gençlerimizi, hiçbir kuvvetin yıldıramayacağı bilinmelidir. İnanıyorum ki onlar, aynı azim ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız yarınların da yılmaz savunucusu olacaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

Başkan Uğur Erdoğan’dan 19 Mayıs Mesajı 1024x683 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Halkın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, bayram dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Millî Mücadele ateşimizin yakıldığı 19 Mayıs’ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize adanması, onlara verdiği değerin göstergesidir. Bizler de gençlerimizi aynı derece önemsiyor ve onların el birliği ile daha güçlü bir Türkiye’ye ulaşma ideali yolundaki çabalarını destekliyoruz; daima yanlarındayız. Onlara, kendilerini iyi yetiştirmeleri ve geleceklerini doğru şekillendirmeleri için rehber olmaya devam ediyoruz” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Ulu Önder Atatürk, 1. Dünya Savaşı sonundaki düşman işgaline karşı 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milletimiz ve vatansever silah arkadaşlarıyla Millî Mücadele ateşini yakmıştır. Ulusumuzca tam bağımsızlık amacına yönelik başlatılacak Kurtuluş Savaşı için yürütülen yoğun hazırlıklar sonrasında da işgalciler ile iş birlikçileri yenilgiye uğratılmış, bulunduğu asra damgasını vuracak Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Tarihe mal olan Lozan Antlaşması ile sonuçlanan askerî ve siyasi dönem, Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığa kavuşması ve kalkınmasına yönelik devrimler ve hamlelerle yeni bir ivme kazanan Türk çağının da öncüsü olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Paşa, bu anlamlı günü, eli kalem tutacakken silah tutarak cepheye koşan ve henüz hayatının baharındayken 15’li yaşlarında Kurtuluş Savaşımızın kınalı kahramanları haline gelen Türk Gençliği’ne atfederek, diğer ulusların gençlerine de örnek olan gençlerimize verdiği değerin derecesini göstermiştir. Atatürk ‘Gençliği yetiştiriniz… Onlara, ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız’ diyerek, gençlerin iyi yetiştirilmesi gerektiğini de vurgulamıştır. Gençlerimiz, keşfedilmeyi bekleyen en büyük hazinemiz, değerlerimizdir. Bizler de onların öğrenme meraklarına duyarlıyız. Bu kapsamda, Denizli Ticaret Odası olarak çeşitli projeler üretiyor; çalışmalar yürütüyoruz, gençlerimize yönelik kurslar ve eğitimler düzenliyoruz. Bunun yanı sıra memleketimizin daha da kalkınmasına katkı koyabilmeleri için birlikte hareket edebilmelerini sağlamak amacıyla çatı kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizin uhdesinde 76 kişilik DTO Genç Girişimciler Kurulumuzu oluşturduk. Yeni kuşak girişimciler olarak gelecekte sektörlerinde söz sahibi olarak ekonomimizin can damarı işletmeleri bir önceki kuşaktan devralarak geliştirip büyütecek gençlerimizin daima yanındayız; onlara geleceklerini şekillendirmelerinde yol gösterici olmaya devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan savunmasında şehit düşen kahramanlarımızı, minnetle anıyorum. Vatanı uğruna canını hiçe sayan kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. Gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

DENİZLİ SANAYİ ODASI BAŞKANI MÜJDAT KEÇECİ

Başkan Müjdat Keçeci’den 19 Mayıs Mesajı - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 “Kurtuluş Mücadelesi vererek, bağımsızlığına kavuşan aziz milletimizin, birlik ve beraberlik içerisinde kararlı ve dik duruşlarının 103. yıldönümünü kutluyoruz. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir. Ülkemizin yükselmesinde ve muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefinde kilit rol gençlerimize düşmektedir. Gençlerimiz, bu ülkenin aydınlık yüzüdür. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, kıymetli gençlerimizi, saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

DENİZLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ

Başkan İbrahim Tefenlili’den 19 Mayıs Mesajı 1024x683 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mustafa Kemal Atatürk’ün 103 yıl önce Samsun’a adım atmasıyla başlayan bağımsızlık ve istiklal mücadelesinin başladığına dikkat çeken Başkan Tefenlili açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“103 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk tarafından Samsun’a atılan o adım, şartlar ne olursa olsun milletimizin bağımsızlık ve istiklal için hiçbir mücadeleden kaçmayacağını tüm dünyaya gösterdi. Atatürk’ün yaktığı ateş yurdun dört bir tarafından karşılık bularak bağımsızlığımıza ve vatanımıza karşı olan tüm tehditleri bertaraf etmiştir. Bugün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yanan meşale hala yanmakta, zor şartlar altında vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan milletimiz hala bağımsızlığımızın korunması, ülkemizin kalkınması için var gücüyle çalışmaktadır. Atatürk, İstiklal mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs’ı “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak ilan ederek geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verdiği önemi göstermiştir. Ümit ediyorum ki gençlerimiz de kendilerine verilen değerin bilinciyle, ideallerinin peşinden kararlılıkla gidecek, vatanlarını ve milletlerini çok severek teslim aldıkları bayrağı gelecek nesillere aktaracaklardır. Ülkemizin yükselmesinde ve muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefinde kilit rol oynayacak gençlerimize inanıyoruz ve güveniyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile bağımsızlık mücadelemizin önderi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan toprağını uğruna şehit olan kahramanlarımızı şükran, minnet ve saygıyla anıyor, gazilerimize esenlikler diliyorum.”

BULDAN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ŞEVİK

Başkan Mustafa Şevik’ten 19 Mayıs Mesajı - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının ve kurtuluş mücadelesi ateşinin yakılmasının 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında,  “Cumhuriyetin temellerinin atıldığı 19 Mayıs, bağımsızlığımız adına bir milat olmuştur” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Milletin bağımsızlığının, yine milletin azim ve kararıyla kurtulacağına” inanan Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletinin muazzam irade gücünü harekete geçirdiği 19 Mayıs 1919’’un, bağımsız Türkiye’nin, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir milat olduğunu vurguladı. Başkan Şevik mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşını başlattığı, milli mücadelemizin ve ulusumuzun bağımsızlığı için milat olan 19 Mayıs 1919’un 103’üncü yıl dönümü ile Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919’da yakılan kurtuluş ateşi ile bağımsızlığa giden yolda Türk milletinin kaderi çizilirken, bu özel günün geleceğimizin teminatı gençlere armağan edilmesi de çok büyük anlam ifade etmektedir. Atatürk’ün ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz’ diyerek 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlerimizin ülkemizi her alanda daha ileri seviyelere taşıyacağına olan inancımız tamdır.  Gençlerimizin, geleceğe emin adımlarla ve toplumsal faydalarımızı dikkate alarak ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmeleri en büyük emelimizdir. Bu konuda Buldan Belediyesi olarak gençlerimize yönelik çalışmalarımızı devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; Buldanlı hemşehrilerimizin, tüm gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım” ifadelerine yer verdi.

BABADAĞ BELEDİYE BAŞKANI ALİ ATLI

4 881 1024x683 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajında şunları ifade etti:

Özgürlük ve bağımsızlığa açılan bir gemi, bundan 103 yıl önce Samsun’a yanaştı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı. İşgal altındaki vatan toprağı savunmasız ve yorgundu. Ulu Önder ve silah arkadaşları o gün Anadolu’ya geçerek, vatanın bu çaresiz ve mazlum haline itiraz etti. Bu itiraz bağımsızlık yolunda Türk milletinin umutlarını yeşertti. Samsun’da atılan ilk adım yurdun her yanında umudu büyüterek, Milli Mücadelemize dönüştü.

Milli Mücadele’de verilen canlar ile bastığımız toprağı vatan yapan yüz binlerce şehidin kanı, bugün bizlerin özgür ve bağımsız yaşamasını sağlıyor. Özgürlük ve bağımsızlıktan vazgeçmeyen halkımızın onurlu mücadelesi tarihe altın harflerle yazılmıştır. 19 Mayıs bu yönüyle, halkımızın özgür ve bağımsız yaşama iradesinin simgesidir. “Ben 1919 senesi mayısı içinde Samsun’a çıktığım gün elimde maddi hiçbir kuvvet yoktu.

Yalnız büyük Türk milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı” diyen büyük kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlere şu sözlerle seslenmişti: “Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” Bu inançla aydın, özgür, demokratik ve bağımsız Türkiye için yorulmadan yürümeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Ulusal Kurtuluş Savaşımızın büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

 

 


YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Sarayköy, Gençlik Festivali İle Coştu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.