DOLAR

8,5027$%-0.56

EURO

10,1074%-0.35

GRAM ALTIN

496,62%-0,01

ÇEYREK ALTIN

7.914,30%-0,24

a

Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Denizli Protokolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajlar yayımladı.

DENİZLİ VALİSİ HASAN KARAHAN

hasan karahan 1 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Denizli Valisi Hasan Karahan 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Karahan mesajında şu sözlere yer verdi:

Milletimizin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin en önemli günü olan 19 Mayıs 1919 “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nın 99. yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz. Milletimizin tarih sahnesinde bir defa daha ayağa kalkışının, sesinin yükselişinin ve milli mücadelemizin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından Türk Gençliğine armağan edilmiştir.Atatürk; “Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız” diyerek, Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır.

Sevgili gençler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Biliyoruz ki sizin özgüveniniz, sizin azminiz bu ülkenin en büyük teminatıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, İstiklal Savaşı’mızın bütün Kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan 5 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milletin iradesine sahip çıktığını belirten Başkan Osman Zolan, “Bağımsızlık mücadelemizin dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919’un anlamını ve önemini gelecek nesillere aktarmak ve o ruhu her daim diri tutmak asli vazifelerimizden bir tanesidir” dedi. Başkan Zolan, “Aziz milletimizin yedi düvele karşı verdiği varoluş savaşında Denizlimiz de Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin 15 Mayıs 1919’da verdiği fetva ile en ön saflarda yerini almıştır. Bağımsızlığından asla taviz vermeyen kadim milletimiz birbirine kenetlenmiş, birlik ve beraberliği ile geleceğine sahip çıkmış ve milli mücadeleyi zaferle taçlandırmayı başarmıştır” dedi.

“Sevgili Gençler”

Mesajında gençlere seslenen Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Sevgili gençler, 19 Mayıs 1919, ülkemizin geleceğinin yazıldığı dönüm noktalarından biridir. Sizler geçmişimizin zenginliklerine sahip çıkmalı ve milli hafızamızı hep diri tutmalısınız. Vatan ve millet sevdalısı, milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimiz ile bizi hiç kimse yıkamayacak, birlik ve beraberliğimizi asla bozamayacaktır. Bunu sakın unutmayın. Bu vesilelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelenin tüm kahramanlarını ve bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, geleceğimizin gözbebeği gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN GÜRLESİN

1 3505 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayımladı. Gürlesin, “19 Mayıs Türk Milletinin sömürgeye, boyun eğmeye karşı geldiği milli mücadelenin başladığı gündür. Bu öyle bir gündür ki, tüm dünyaya yokluktan nasıl varoluşa, dirilişe geçişin destanının başlangıcıdır” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Türk Milleti’nin bağımsızlık destanının başlangıcının 100.yılına bir yıl kala, o gün olduğu gibi bugünde dimdik, onurlu ve güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın haklı gururuyla, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla yâd ediyorum. 19 Mayıs, Türk Milleti’nin ay yıldızlı şanlı al bayrağı altında, birlik beraberlik içinde, bağımsız bir gelecek için giden yolda önemli bir dönüm noktasıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu günü gençlere emanet etmiş ve Türk Gençliği de ’sının emanetine her daim sahip çıktığını ve çıkacağını da göstermiştir. Türk Milleti, birlik ve beraberlik içinde her türlü darbe girişiminin ve nice kumpasın üstesinden gelmeyi başarmıştır. İşte 19 Mayıs’ta, bağımsızlık ve özgürlük savaşının fiilen başladığı gündür. 19 Mayıs, Türk Ulusunun da uyanışı olmuştur. Bu vesileyle, tüm gençlerimizin ve milletimizin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm hemşerilerimin bu anlamlı bayramını kutluyorum” dedi.

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ SEMA RAMAZANOĞLU

4 663 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları
64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve AK Denizli Miletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ramazanoğlu mesajında şu sözlere yer verdi:

“19 Mayıs 1919 tarihi, İstiklal Mücadelesi’nin bir meşalesi ve aynı zamanda ülke tarihimiz açısından müstesna bir dönüm noktasıdır. Bu tarih Anadolu’nun her yerinde yükselen bağımsızlık ruhunun kıvılcımıdır. Her dönemde olduğu gibi milletimiz bu dönemde de üstün fedakârlıklarıyla kendi kaderini başkalarına asla bırakmamış, yine kendisi tayin etmiştir. Bağımsızlık mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, yalnızca bu ülkenin değil, bu kadim coğrafyanın da kaderine başta gençlerimiz olmak üzere milletimizle birlikte yön vermiştir.

Biz nasıl 1919 tarihinde ülkemizin geleceği olan gençlerimizden güç aldıysak bugün de ülkemizi çok iyi noktalara taşımada gücümüzü yine gençlikten alıyoruz. Bu vesileyle, milletin yeniden diriliş mücadelesi sonunda kazanılan büyük zaferi ülkenin geleceği olan gençlerimize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Geleceğimiz, umudumuz, istikbalimiz olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN

genc - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açıklama yaptı. Türkiye’nin genç nüfusu bakımından birçok dünya ülkesinden daha şanslı olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin, “Bu genç nüfusun, enerji potansiyelinin çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Gençlerin, siyasete, ülke yönetimine, üretim mekanizmalarına, ekonomiye dahil edilmeleri mutlaka şart. Bu anlamda AK Parti olarak önemli atılımlar yaptık. Gençler, AK Parti iktidarı döneminde hak ettikleri değeri görmeye başladılar. Atatürk’ü anmak ve onu anlamak bize bıraktığı her mirasa sahip çıkmakla mümkündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız ilhamla gençlerimize sahip çıkıyor ve onlara hak ettikleri değere kavuşturmak için her türlü adımı atıyoruz” dedi.

“RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM”

Açıklamasının sonunda öncelikle gençlerin ve tüm vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutladığını ifade eden Milletvekili Şahin Tin; “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı’mızın Kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için hayatlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HÜSEYİN BAĞ

3 1311 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı.

“1918 Mondros Mütarekesi sonrasında ülkemizin birçok bölgesi düşman işgaline uğramış, memleketin dört bir yanında bu işgallere karşı halk mücadele göstermiştir. Birinci Dünya Savaşı sonrası zorlaşan koşullara inat, yılmadan ve yorulmadan kurtuluş çareleri aramaya devam eden Aziz Türk Milleti, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basması ile bu ‘kurtuluş’ yolculuğunu resmen başlatmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı tarih olan 19 Mayıs, Türk Milleti’nin düşmandan kurtuluşunun ilk adımının simgesi olup, aynı zamanda kurtuluşun geçmişte olduğu gibi şimdi ve gelecekte de Türk gençliğinin elinde olduğunun bir göstergesidir.  Vatanın ve milletin istikbalini, aklın ve bilimin ışığında muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak olan Türk gençliğine emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir’’ sözü ile de bu düşüncesini açıkça ifade etmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, gençliğe hitabesinde de bağımsız bir milletin olmazsa olmazlarını belirtmiş, Türk gençliğine olan güven ve inancını net bir şekilde ortaya koymuştur. Pamukkale Üniversitesi olarak bizler; aklın ve bilimin ışığında, çağın teknolojileri ve yenilikleri doğrultusunda, ulusal ve uluslararası düzeyde ve teknoloji, bilim, sanayi, kültür, sanat ve spor gibi birçok alanda ülkesini ve milletini temsil eden bir gençlik yetiştirmek amacındayız. Tüm bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı en kalbi duygularla kutlarken, bu vatan ve bayrak uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Sözlerimi, Atatürk’ün şu cümlesi ile tamamlıyorum: ‘Bütün ümidim gençliktedir’.”

DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN

2 2281 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Denizli Tüccar, Sanayici ve İş Adamları Platformu Dönem Sözcüsü ve DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Başkan Erdoğan, gençlerin sorumlulukları ile toplumsal birlik ve beraberliğin önemini vurguladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Gençlerimiz, ülkemizin yarınlarını emanet ettiğimiz doğal hazinemizdir. Onların, iyi yetişmiş bireyler olarak üretim ve idarede yer alması, ülkemizin yarınlarının da garanti altına alınması demektir! ‘Milletinin varlığı ve vatanını korumak uğruna 15 yaşında cepheye koşan bir neslin devamı’ dediğimiz gençliğimizin, 15 temmuzda vatana ihanet ederek tank, top, tüfek hatta uçakla halkımızın üstüne yürümüş darbecileri püskürtüp, ülkesini ve istiklalini kimselere vermemiş olmasıyla duyuyoruz. İşte tam bu bilinçle, devleti ve milleti için daha fazla çalışıp, daha çok okuyup, çağın gereklerine göre kendini donatan bir Türk Gençliği, bundan sonra da her türlü zorluğun üstesinden gelecektir… Milletçe daha güçlü ve büyük Türkiye yolunda attığımız adımları, gençliğinin de verdiği dinamizmle milli bir koşuya dönüştürecektir! İnanıyorum ki; gençlerimizin azmi ve inancıyla, milletçe birlik ve beraberlik içinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği milli kültürümüzü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma yolunda emin adımlarla ilerleyecek, tarihe yön veren büyük ve güçlü Türkiye’ye daha çabuk ulaşacağız. Biz de gençlerimize yönelik yatırımlarla, bu zorlu yolda onları yalnız bırakmayacağız! Başta Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatanının bağımsızlığı için milletine hayatını hediye etmiş şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; bir karış bile olsa aziz vatan toprağına karşılık ömrünün en güzel çağında canını hiçe saymış yiğit Mehmetçiklerimiz ile gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı kutluyorum.”

DENİZLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ

4 662 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Tefenlili 19 Mayıs’ın Bağımsızlık yolunda atılan ilk adım olduğunu söyledi.

19 Mayıs 1919 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak, bağımsızlık yolunda ilk adımı attığını hatırlatan Başkan Tefenlili, “Ulu Önder Atatürk bu önemli günü Cumhuriyetimizin geleceği olan gençlerimize armağan etti. Atalarımızın 19 Mayıs günü yaktığı bağımsızlık ateşi, bugün geldiğimiz uygarlık noktasının yolunu açmıştır. Gençlerimiz ve onların yetiştireceği yeni nesiller var olduğu sürece bağımsızlık ateşi yanmaya devam edecek, milletimiz bağımsızlığından asla ödün vermeyecektir. Bu duygu ve düşünceler ile gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en samimi duygularımla kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelesinin içerisinde var olan tüm kahramanlarımızı, vatanımız uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

CHP DENİZLİ İL BAŞKANI MAHİR AKBABA

cumhuriyet halk partisi denizlide yeni il baskani belli oldu h21472 ee0e6 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Akbaba mesajında şu sözlere yer verdi:

Şan ve şereflerle dolu tarihimizin önemli dönüm noktalarından 19 Mayıs 1919’un 98.  yıldönümü kutlu olsun. Aziz vatanımızın işgale uğradığı bir dönemde şanlı Türk tarihinden ve soylu milletimizden aldıkları güçle Samsun’da bağımsızlık meşalesini yaktıkları o kutlu günün üzerinden 98 yıl geçmiştir. Ancak geçen 98 yılda; 19 Mayıs 1919 öneminden hiçbir şey kaybetmemiş aksine zor zamanlarda Türk Milletinin hürriyet aşkının ve sarsılmaz gücünün nişanesi olarak milletimize güç vermiştir.

19 Mayıs 1919 da Türk milletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir.Mazlum ve davasında haklı bir milletin zulme ve eziyete karşı başkaldırısı olan 19 Mayıs, soylu milletimizin gurur kaynağı olduğu kadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir. Bu duygu ve düşüncelerle,Chp Denizli İl Örgütü olarak 19 Mayıs 1919’un; 98. yıldönümünde aziz milletimizin ve Türk gençliğinin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ALİ RIZA ERTEMUR

2 1583 1 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

CHP Denizli Ali Rıza Ertemur, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ertemur, mesajında şu ifadeler yer verdi:

“Türk ulusuna aydınlanma yolunun açıldığı bu önemli günde, Türk gençliğine armağan edilen bayramı çoşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri aydınlığa kavuşturan ve bu vatan için canını feda etmiş, kahramanlık destanı yazmış milletimize çok şey borçluyuz. Geleceğe ışık tutan gençlerimizle omuz omuza Atatürk’ün ilke ve inkılaplarından ayrılmadan, ülkeyi yıkmak isteyenlere karşıyız. Bu vesile ile Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, bu vatan için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, milletimizin ve gençlerimizin bu önemli bayramını yürekten kutluyorum”.

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ADİL DEMİR

3VKWBIL2 - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

CHP Milletvekili Aday Adayı Av. Adil Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı. “Yenilmişliğe ve karamsarlığa yurdumuzda yer yoktur” diyen Demir, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Peşin yenilmişliğe ve karamsarlığa yurdumuzda ve ulusumuzda yer yoktur. Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıkarken dosta düşmana, yedi düvele gösterdi ki, el ele, kol kola, omuz omuza veren, yılgınlığa kapılmayan, ırk, din, dil, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin ayağa kalkan halk yenilmez. Ulu önderin bize gösterdiği yolda devam ederek, 24 Haziran’da sandıkta ilke ve inkılaplarından ayrılmadığımızı ve ülkeyi bölmek isteyenlere fırsat vermediğimizi bir kere daha göstereceğiz. Kurtuluş Savaşı ile Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden zorlu yürüyüşün başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı içtenlikle kutluyor, umudumuz olan gençlerimize tüm hemşehrilerimize şükran duygularımızla Büyük Önder  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.”

DENİZLİ BAROSU BAŞKANI MÜJDAT İLHAN

BAŞKAN - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İlhan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

19 Mayıs 1919 tarihi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, Ülkemizin işgal edilerek parçalanmak istendiği, başkentinin düşman askerleri tarafından kuşatıldığı; açlığın, yokluğun, kargaşanın ve çaresizliğin egemen olduğu bir zamanda, Anadolu’daki bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlatıldığı bir tarihidir. Bu yüzden 19 Mayıs, bugün bile ülkemizin kararsızlığa düştüğü, karamsarlığa kapıldığı her anda her türlü güçlüğü aşabilecek cesareti verdiği için yokluklar içindeki inanmışlığımız, güç ve onur kaynağımızdır. Denizli Barosu olarak 99. yılında; başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin  ve tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Uyuşturucu Taciri 4 Kişi Tutuklandı

sadoglu kurban - Denizli Protokolünden 19 Mayıs Mesajları

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.