DOLAR

8,4937$%0.77

EURO

10,0078%0.33

GRAM ALTIN

482,48%-0,72

ÇEYREK ALTIN

7.700,77%-1,12

a

DENİZLİ KADIN PLATFORMU’NUN 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ AÇIKLAMASI

Denizli Kadın Platformu’nun 1 Eylül Dünya Barış Günü sebebiyle bir basın açıklaması yayımladı. Yapılan şu şekilde;

İnsanlığın bugüne kadar yaşamış olduğu tüm acı olaylar bizlere; ırk, dil, din ve kültür farkı gözetmeden demokrasi, özgürlük ve barış içinde bir arada yaşanabileceğini ortaya koyuyor. Ancak ne yazık ki dünyada ve yaşadığımız coğrafyada savaşlar, çatışmalar, cinayetler ve tecavüzler hâlâ yaşanmaya devam ediyor ve bizler bu ortamda 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlamaya çalışıyoruz.

Savaşa karşı barışa, ölüme karşı yaşama sahip çıkıp, egemenlerin dünya halkları üzerinde uyguladıkları baskı, şiddet ve teröre karşı durup,  halkın adaletli, barışçı ve demokratik iradesine sahip çıkılmalıdır.

Bugün dünyada ve bulunduğumuz coğrafyada yaşanan “savaş çığırtkanlığına” karşı, yüreği emekten, barıştan, insan sevgisinden ve demokrasiden yana atanlar, bir arada yaşama hakkını her koşulda savunanlar, er ya da geç barış içinde bir arada yaşamanın mümkün olduğunu başta emperyalistler ve onun işbirlikçilerine göstereceklerdir.

Dünyada ve yaşadığımız coğrafyada içinde,  eşit, özgür ve adil olarak birlikte yaşamak en temel insan hakkıdır. Bu nedenle dünyada var olan kaynakların doğru kullanılması, çocuklar, engelliler ve kadınlar başta olmak üzere geleceğimiz egemen ve gerici şoven bir kültürün insafına terk edilmemelidir

Dünya barış gününüzü Atamızın en güzel sözü Yurtta barış dünyada barış” diyerek kutluyoruz.

Biz kadınlar Cumhuriyet kazanımlarına, barışa, iyiye, güzele titizlikle sahip çıkarak ülkemizde ve dünyadaki kardeşlerimize sesleniyoruz.

Asla yalnız yürümeyeceksiniz! Kadınlar artık susmayacaklar hem ülkemizde hem dünyada yaşasın kızkardeşlik! Yaşasın kadın mücadelesi!  

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Av. Yusuf Garip’ten Adli Yıl Açılış Mesajı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.