DOLAR

8,5411$%-0.14

EURO

10,1443%0.01

GRAM ALTIN

498,79%0,43

ÇEYREK ALTIN

7.914,30%0,24

a

DENİZLİ CHP’DEN SİVAS KATLİAMI MESAJI

Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, bundan 2 yıl önce 2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal’ı anma toplantısı için Sivas’ta toplanan yazar, şair ve düşünce adamlarının konakladıkları Madımak Oteli’nde bir kışkırtma sonucu yakıldıklarını ifade ederek, “O gün Sivas’ta çağımızın en büyük vahşeti yaşandı” dedi.

O gün Sivas’ta sadece masum insanların yakılmadığını belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu,  “Orada yakılan aynı zamanda insanlığın binyıllardır getirdiği insani değerler oldu. İnsanlığı tarihe gömen bir eylem yaptılar. O vahşetin acılarını hala bugün gibi içimizde taşıyoruz. Kuşatılmış yargı, acılı ailelerin yüreğini soğutacak bir karar vermekten uzak dururken, bir çok zanlıyı, yakalayamadı. Onları zaman aşımıyla kurtarma yoluna girdi. Suçlulara hak ettikleri cezalar verilemedi” dedi.

Sivas Olaylarının toplum vicdanında açtığı yaraların gün geçtikçe, daha da kanayan acıtan hale geldiğini ifade eden Çavuşoğlu, “Bu yalnızca yakınlarını yitirenler için değil, ’miz için de bir talihsizliktir. Bu nedenle CHP, zulmün karşısında, haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, yolsuzluğun karşısında bir partidir. Partili olsun olmasın zulme uğrayan, haksızlıkla, hukuksuzlukla karşılaşan herkesi koruyacaktır, haklarını sonuna kadar savunacaktır. Hiç kimse bize baskılar uygulayarak bizi korkutmaya, sindirmeye çalışamaz. Biz, ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin, çağdaşlığı ilke edinen, öldüren, yakan, işkence eden değil; yaşatan, koruyan, geliştiren, güzelleştiren, ülkeye hizmet etmeyi onurlu bir görev olarak biliyoruz. Bunun için karanlığa karşıyız. Bunun için aydınlık bir Türkiye istiyoruz. Bunun için 2 Temmuz vahşeti bir daha yaşanmasın, 2 Temmuzlar olmasın istiyoruz. Bu duygularla 2 Temmuz’da yitirdiğimiz insanlarımızı yürekten, sevgiyle, saygıyla anıyorum. Yakınlarının acılarını yeniden paylaşıyor, sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

YUKATEL MERKEZEFENDİ’DEN BİR TRANSFER DAHA

sadoglu kurban - DENİZLİ CHP'DEN SİVAS KATLİAMI MESAJI

HIZLI YORUM YAP

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.