DOLAR

8,5411$%-0.14

EURO

10,1443%0.01

GRAM ALTIN

498,79%0,43

ÇEYREK ALTIN

7.914,30%0,24

a

CHP Denizli Kadın Kollarından Bekilli’ye Ziyaret

Bekilli İlçesinde esnafları ve üreticileri eden Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Ayşen Kocabay, üreticilerin artan maliyetler altında ezildiğini, CHP iktidarında çiftçinin kullandığı mazottan vergi alınmayacağını, üreticilerin her anlamda destekleneceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Denizli İl Başkanı Ayşen Kocabay ve Yönetim Kurulu üyeleri, Bekilli ilçesinde incelemelerde . İlçe Başkanı Oğuz Damlı, Kadın Kolları İlçe Başkanı Çiğdem Gönç ve partili kadınlarla birlikte Bekilli pazaryeri ve esnafları ziyaret eden Kocabay, pandemi yasakları nedeniyle zor günler geçiren esnafların uğradıkları zararların karşılanması için hükümetin bir an önce gerekli tedbirleri alması gerektiğini söyledi.

Esnaf ziyaretinin ardından Deşdemir Mahallesinde kurulan lavanta bahçesini ziyaret eden Kocabay, üreticilerden bilgi aldı.

Tarladan kaldırılan ürünün, maliyeti karşılamaz duruma geldiğini ifade eden Kocabay, “Her alanda üreten çiftçilere destek olmak zorundayız. Eğer bir ülke buğdayını, arpasını, mercimeğini, nohudunu, baklasını, canlı hayvanını, etini dışarıdan ithal ediyorsa o ülke iflah olmaz. Çiftçiler üretmek, ürettiğinin karşılığını almak zorunda. 2006’da çıkan kanun gereği çiftçiye her yıl milli gelirin en az yüzde 1’i oranında destek verilmesi gerekiyor ama verilmiyor. CHP İktidarında çiftçilerin bankalara ve tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizleri silinecek. Çiftçiler sadece ana parasını ödeyecek. Çiftçilerin kullandığı mazottan vergi alınmayacak” diye konuştu.

Kekik ve Lavanta gibi katma değeri yüksek alternatif ürünlere yönelen üreticilere de destek olunması gerektiğini belirten Kocabay, “Üreticilerimiz, lavanta üretiyor ancak burada işleme tesisi olmadığı için çok düşük fiyatlara tüccara vermek zorunda kalıyor. Bu bölgede bir işleme tesisi kurularak, üreticilerin ürünlerini gerçek değerinde elden satmaları sağlanmalı” dedi.

 

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

BÜYÜKŞEHİR DESTEKLİYOR ÇİFTÇİLER ÜRETİYOR

sadoglu kurban - CHP Denizli Kadın Kollarından Bekilli’ye Ziyaret

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.