DOLAR

8,4466$%0.22

EURO

9,9721%-0.03

GRAM ALTIN

484,68%-0,27

ÇEYREK ALTIN

7.783,23%-0,62

a

BULDAN’DA RESTORE EDİLEN İKİ KONAK İÇİN TÖREN DÜZENLENECEK

Buldan Mustafa Şevik̵;in  turizm projelerinden olan Kültür Ringi çerçevesinde restore edilen sokaklar ile   ring üzerinde bulunan  Behçet Uz Konağı ve Büyükşehir Belediyesi  tarafından restorasyonu tamamlanarak BELKÜM Kadın Kooperatifine devredilen Talat Tarakçı Konağı, 03 Temmuz saat 17.30’da düzenlenecek törenle ziyarete açılacak.

Aslına uygun olarak restore edilen Behçek Uz ve Talat Tarakçı konaklarının, düzenlenecek törenle ziyarete açılacağını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Buldan turizmine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz Kültür ringi projemiz çerçevesinde, sağlıklaştırma ve uygulaması tamamlanan sokaklarımız ile ring üzerinde bulunan Behçet Uz evi ve Büyükşehir Belediyemiz tarafından restore edilerek BELKÜM Kadın kooperatifine devredilen Talat Tarakçı Konağı’nı ziyarete açıyoruz. Kültür Evi ve butik otel olarak hizmete açılacak olan konaklarımız,  modern yaşamın yoruculuğundan ve şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyen vatandaşlarımıza  otantik bir ortamda dinlenme imkanı sunacak.   Ayrıca Buldan’ın yöresel lezzetlerinin de  sunulacağı tarihi konaklarımız, 03 Temmuz Cumartesi günü saat 17.30’da düzenleyeceğimiz törenle ziyarete açılacak. Açılış törenine tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Behçet Uz Konağı 740x420 - BULDAN'DA RESTORE EDİLEN İKİ KONAK İÇİN TÖREN DÜZENLENECEK

????????????????????????????????????

Talat Tarakçı Konağı’nın  restorasyonunu tamamlayarak BELKÜM Kadın Kooperatifine devreden ve Meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Şevik,  Kültür Evi ve Butik otel olarak hizmet verecek olan konakların, ilçe turizminin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını vurguladı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

PAMUKKALE BELEDİYESİ YAZ SPOR KURSLARINA KAYITLAR BAŞLADI

HIZLI YORUM YAP

BULDAN Buldan’da mütevazi kutlama Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıl dönümü, Alanyazı Meydanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen mütavazi bir törenle kutlandı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik,” Dört Eylül günü Yunan işgal güçlerini Buldan topraklarından çıkaran milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak en önemli vazifemizdir. Buldan Halkımızın 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” dedi. 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. yıl dönümü kutlamaları, sabah ezanının ardından tüm camilerde sala okunması ve Topdami Mevkii’nde temsili top atışıyla başladı. Kurtuluş Günü Kutlama programı, Alanyazı Medanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle devam etti. Törene, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye meclis üyeleri ve daire amirleri katıldı. 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluş Günü’nün bu yıl da mütevazı bir törenle kutladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “2022, Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunu 100.yılı. 4 Eylül’ü önümüzdeki yıl, 100.yıla yakışır bir törenle kutlayacağız. Bunun hazırlıklarına şimdiden başladık” dedi. Başkan Şevik, “Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşaması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Osman Gazi’nin mintanını, Yıldırım Beyazıt Han’ın kızının gelinliğini, Barbaros’un şalını dokuyan, sanatıyla adını dünyaya duyuran atalarımızın torunları olarak, milli değerlerimiz ile İstiklal Savaşımızın ve kurtuluşumuzun sembolleri haline gelen Kara Ali, Ahmet Ağa, Necip Ağa, Çopur Süleyman Efe, Müftüzade Salih Efendi, Hacı Ağa Osman, Kolağası Mehmet Efendi gibi milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak, en önemli vazifemizin başında gelmektedir. Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşatması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Buldanlı hemşehrilerimin 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” diye konuştu. Buldan Belediyesi’nin hazırladığı 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99.yıl dönümü şenlikleri, pandemi ve Türlübey Mahallesi ile Türkiye’nin bir çok bölgesinde meydana gelen orman yangınları, çok sayıda vatandaşın hayatını keybettiği Batı karadeniz sel felaketi nedeniyle iptal edilmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.