DOLAR

8,5403$%0.14

EURO

10,0539%-0.11

GRAM ALTIN

481,83%0,29

ÇEYREK ALTIN

7.692,96%0,25

a

BULDAN BELEDİYESİ, PANDEMİ MAĞDURLARINDAN KİRA ALMAYACAK

Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirilen Meclis toplantısında,  pandemi mağduru belediye kiracılarından 2020-2021 yıllarında çalışmadıkları sürelerde kira alınmamasıyla ilgili maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Buldan Belediye Meclisi, eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa  Şevik’in başkanlığında gerçekleştirilen  toplantıda meclis üyeleri, pandemi mağduru belediye kiracılarından kira bedeli alınmamasıyla ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu  görüştü.

2 2663 1024x683 - BULDAN BELEDİYESİ, PANDEMİ MAĞDURLARINDAN KİRA ALMAYACAK

Denizli Valiliği Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün ‘Kovid-19’önlemleri konulu genelgesine istinaden hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Buna göre,  Belediye kiracılarından, işyerlerinin 2020-2021 yıllarında çalışmadığı sürelerde kira bedeli alınmayacak.   Ayrıca 2021 yılında da kiraların yarı yarıya alınacak.

Başkan Şevik,  4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun yıl dönümünü geçtiğimiz yıl bu yıl ise Türlübey Mahallesi ile Türkiye’nin dört bir yanında meydana gelen orman yangınları ve Batı Karadeniz’de yaşanan dolayısıyla iptal etmek zorunda kaldıklarını belirterek, “Önümüzdeki yıl, Buldan’ın Düşman İşgalinden kurtuluşunun 0. Yıl dönümünü  kutlayacağız. 100.yıla özel bir kutlama yapılacağını şimdiden söz veriyorum. Ben Tüm Buldan halkımızın İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümünü kutlarım” dedi.

1 4052 1024x683 - BULDAN BELEDİYESİ, PANDEMİ MAĞDURLARINDAN KİRA ALMAYACAK

Meclis üyeleri de gündem dışı söz alarak,   Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıl dönümünü kutladı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

SÜMER DÜĞÜN SALONU VE ÇOK AMAÇLI SALONUN AÇILIŞI İÇİN GÜN SAYILIYOR

HIZLI YORUM YAP

BULDAN Buldan’da mütevazi kutlama Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıl dönümü, Alanyazı Meydanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen mütavazi bir törenle kutlandı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik,” Dört Eylül günü Yunan işgal güçlerini Buldan topraklarından çıkaran milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak en önemli vazifemizdir. Buldan Halkımızın 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” dedi. 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. yıl dönümü kutlamaları, sabah ezanının ardından tüm camilerde sala okunması ve Topdami Mevkii’nde temsili top atışıyla başladı. Kurtuluş Günü Kutlama programı, Alanyazı Medanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle devam etti. Törene, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye meclis üyeleri ve daire amirleri katıldı. 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluş Günü’nün bu yıl da mütevazı bir törenle kutladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “2022, Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunu 100.yılı. 4 Eylül’ü önümüzdeki yıl, 100.yıla yakışır bir törenle kutlayacağız. Bunun hazırlıklarına şimdiden başladık” dedi. Başkan Şevik, “Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşaması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Osman Gazi’nin mintanını, Yıldırım Beyazıt Han’ın kızının gelinliğini, Barbaros’un şalını dokuyan, sanatıyla adını dünyaya duyuran atalarımızın torunları olarak, milli değerlerimiz ile İstiklal Savaşımızın ve kurtuluşumuzun sembolleri haline gelen Kara Ali, Ahmet Ağa, Necip Ağa, Çopur Süleyman Efe, Müftüzade Salih Efendi, Hacı Ağa Osman, Kolağası Mehmet Efendi gibi milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak, en önemli vazifemizin başında gelmektedir. Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşatması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Buldanlı hemşehrilerimin 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” diye konuştu. Buldan Belediyesi’nin hazırladığı 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99.yıl dönümü şenlikleri, pandemi ve Türlübey Mahallesi ile Türkiye’nin bir çok bölgesinde meydana gelen orman yangınları, çok sayıda vatandaşın hayatını keybettiği Batı karadeniz sel felaketi nedeniyle iptal edilmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.