DOLAR

8,4311$%0.03

EURO

9,9789%0.04

GRAM ALTIN

483,70%-0,47

ÇEYREK ALTIN

7.783,23%-0,62

a

Başkan Şevik, muhtarlarla biraraya geldi

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Türkiye Muhtarlar Derneği Denizli Şube Başkanı Osman Yüreci’nin katılımıyla gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına başkanlık etti. Başkan Şevik, böylelikle Kovid-9 tedbirleri kapsamında ara verdiği geleneksel mahalle muhtarlarıyla istişare toplantılarını da yeniden başlatmış oldu.  

Türkiye Muhtarlar Derneği Denizli Şube Başkanı Osman Yüreci, Buldanlı muhtarlarla gerçekleştirdiği istişare toplantısına Belediye Başkanı Mustafa Şevik, başkanlık etti.  Buldan Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Buldanlı 45 mahalle muhtarı, dernek kurulu üyeleri ve belediye birim amirleri katıldı.  Mahalle muhtarlarının dernek ve belediye ile ilgili taleplerini iletme fırsatı bulduğu toplantıda, derneğe üye olmayan muhtarların üyelik işlemleri de yapıldı.

Başkan Şevik,  belediye hizmetleri ile ilgili muhtarları bilgilendirerek  “Önceki başkanlık dönemlerimde olduğu gibi yeni dönemde de siz muhtarlarla sık sık bir araya gelerek gerçekleştirdiğimiz mutat toplantılarımıza, pandemi dolayısıyla ara vermiştik. Bu toplantı, geleneksel istişare toplantılarımızın da yeniden başlangıcı olmasını temenni ediyorum.  Bu toplantı dertleşmekten ziyade, mahallerimizin eksikliklerini istişare etmekten ziyade Osman başkanımızın nezaretinde gerçekleştirilen bir tanışma toplantısı. Mutlaka bütün mahallelerimizin eksiklikleri vardır. Hayat devam ettikçe, ilçemiz geliştikçe mahallelerimizin de belediyemizden talepleri artacaktır. Bunun bilincindeyiz.  Belediyemizin kaynaklarını doğru bir şekilde kullanarak mahallelerimize hizmet götürüyoruz, siz muhtarların taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Ben inanıyorum ilçemiz,   Buldan Belediyesi, siz muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle daha da güzelleşecek, gelişecek” dedi.

5 507 1024x683 - Başkan Şevik, muhtarlarla biraraya geldi

MUHTARLIK MÜESSESİ KUTSAL BİR MÜESSESEDİR
“Hep şunu söylerim, dertlenen, kendini ifade edebilen ve sıkıntılarını iletebilen muhtarlar her zaman benim için makbuldür” diyerek muhtarların taleplerine yanıt veren Başkan Şevik, “İnsanlar, doğumundan ölümüne kadar biz belediye başkanları ve siz muhtarlarla muhatap oluyor. Başkanlık ve muhtarlık müessesi çok kutsal bir müessesedir. Ve her zaman şu söylerim, dertlenen, sorunlarını ifade eden, konuşan muhtarlar benim için her zaman daha makbuldür” diye konuştu.

Başkan Şevik, muhtarların genellikle üzerinde durduğu su sıkıntısıyla ilgili olarak da, “Su sorunu, yanlış çevre politikaları ve yaşanan kuraklık nedeniyle yalnızca Buldan’ımızın değil, Türkiye’nin ve tüm dünya ülkelerinin önemli sorunu haline gelmiştir.  Burada bizlere de büyük sorumluluklar düşüyor. Suyumuzu  tasarruflu kullanarak ve daha özenli kullanmaya alışmalıyız.  Bu sıkıntının üstesinden de böyle  gelmeliyiz”  diyerek tasarruf çağrısında bulundu.

3 1585 1024x683 - Başkan Şevik, muhtarlarla biraraya geldi

 

BULDAN’DAN MUHTARLARA MÜJDE VERDİ
Buldanlı muhtarlara derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Türkiye Muhtarlar Derneği Denizli Şube Başkanı Osman Yüreci, derneğin avantajlarından yararlanmaları için bütün muhtarlara üye olmaları  için çağrıda bulundu. Yüreci, “Dernek olarak muhtarlarımızın sorunları ve talepleri üzerine 29 maddelik  genelge hazırladık. Bu sorunlarımızın çözümüne ilişkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile de görüştük ve aldık. Ve buradan sizlere müjde veriyorum, muhtarlarımızın maaşı en düşük devlet memuru maaşı düzeyine çıkartılacak ve özlük haklarımız sağlanacak. Ayrıca, bunu salgını döneminde çok yaşadık. Hastalanan muhtarımızın yerine bir aza bakıyor. Ancak o aza, hiçbir ödenekten yararlanmıyordu. Artık bu da değişecek” dedi.
Toplantı, derneğe üye olmayan muhtarların üyelik işlemleriyle devam etti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

DENİZLİ’NİN İHRACATI 4 MİLYAR DOLARI GEÇTİ

HIZLI YORUM YAP

BULDAN Buldan’da mütevazi kutlama Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıl dönümü, Alanyazı Meydanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen mütavazi bir törenle kutlandı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik,” Dört Eylül günü Yunan işgal güçlerini Buldan topraklarından çıkaran milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak en önemli vazifemizdir. Buldan Halkımızın 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” dedi. 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. yıl dönümü kutlamaları, sabah ezanının ardından tüm camilerde sala okunması ve Topdami Mevkii’nde temsili top atışıyla başladı. Kurtuluş Günü Kutlama programı, Alanyazı Medanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle devam etti. Törene, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye meclis üyeleri ve daire amirleri katıldı. 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluş Günü’nün bu yıl da mütevazı bir törenle kutladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “2022, Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunu 100.yılı. 4 Eylül’ü önümüzdeki yıl, 100.yıla yakışır bir törenle kutlayacağız. Bunun hazırlıklarına şimdiden başladık” dedi. Başkan Şevik, “Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşaması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Osman Gazi’nin mintanını, Yıldırım Beyazıt Han’ın kızının gelinliğini, Barbaros’un şalını dokuyan, sanatıyla adını dünyaya duyuran atalarımızın torunları olarak, milli değerlerimiz ile İstiklal Savaşımızın ve kurtuluşumuzun sembolleri haline gelen Kara Ali, Ahmet Ağa, Necip Ağa, Çopur Süleyman Efe, Müftüzade Salih Efendi, Hacı Ağa Osman, Kolağası Mehmet Efendi gibi milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak, en önemli vazifemizin başında gelmektedir. Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşatması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Buldanlı hemşehrilerimin 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” diye konuştu. Buldan Belediyesi’nin hazırladığı 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99.yıl dönümü şenlikleri, pandemi ve Türlübey Mahallesi ile Türkiye’nin bir çok bölgesinde meydana gelen orman yangınları, çok sayıda vatandaşın hayatını keybettiği Batı karadeniz sel felaketi nedeniyle iptal edilmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.