DOLAR

8,5203$%-0.08

EURO

10,0405%-0.23

GRAM ALTIN

482,60%0,45

ÇEYREK ALTIN

7.692,96%0,25

a

Başkan Şevik,  Kızılay’a kan bağışında bulundu

Mustafa Şevik, ’a bağışında .  Buldanlılara kan bağışı yapmaları çağrısında bulunan Başkan Şevik, “Tek kaynağının insan olması ve ihtiyaç duyulduğu zaman yerine konacak bir yedeğinin de bulunmaması sebebiyle kan vermek çok önemlidir. Sağlığı yerinde olan tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye hizmet binasının alt katında bulunan Kızılay Kan Bağışı Noktasına gelerek, kan bağışında bulundu.  Bu davranışı ile Buldanlı hemşehrilerine örnek olan Başkan Şevik, sağlığı yerinde olan vatandaşlara kan bağışı konusunda çağrıda bulundu.

Kanın yerini tutacak, alternatif bir tedavinin olmamasının ve tek kaynağının insan olduğunu hatırlatan Başkan Şevik,  “Verdiğimiz bir ünite kanın üç kurtardığını biliyoruz. Ayrıca kan verdiğinizde kan hücrelerin yenilendiği ve daha sağlıklı olduğumuzu söylüyor uzmanlar. Kan bağışı konusunda duyarlı olmak hem kan vererek ruhen de rahatlamak mümkün. Bir hayat kurtarmanın verdiği vicdan rahatlığı her şeye değer. Bir gün kan ihtiyacı olan bizim yakınımız da olabilir. O nedenle ben sağlıklı tüm  vatandaşlarımızdan,  hem hayat kurtarmak, hem de sağlıklı hücrelere sahip olmaları  için kan bağışında bulunmalarına davet ediyorum”  dedi.

30f81ea3 70e3 4914 ab19 b67415342413 1024x768 - Başkan Şevik,  Kızılay'a kan bağışında bulundu

Buldanlı gönüllü bağışçıların önceki yıllarda Kızılay Kan Tır’ın’da kan vermek zorunda kaldığını söyleyen Başkan Şevik, “Kızılay’a belediye hizmet binamızın alt katında yer tahsis ettik.  Kızılay, belirli günlerde burada kan bağışlarını alıyor. Hem Kızılay ekibi, hem de gönüllü bağışçılarımız için daha rahat bir ortam sunmuş olduk” diye konuştu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

BÜYÜKŞEHİR İLE SAĞLIKLI YAŞAM

HIZLI YORUM YAP

BULDAN Buldan’da mütevazi kutlama Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıl dönümü, Alanyazı Meydanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen mütavazi bir törenle kutlandı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik,” Dört Eylül günü Yunan işgal güçlerini Buldan topraklarından çıkaran milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak en önemli vazifemizdir. Buldan Halkımızın 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” dedi. 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. yıl dönümü kutlamaları, sabah ezanının ardından tüm camilerde sala okunması ve Topdami Mevkii’nde temsili top atışıyla başladı. Kurtuluş Günü Kutlama programı, Alanyazı Medanı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle devam etti. Törene, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye meclis üyeleri ve daire amirleri katıldı. 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluş Günü’nün bu yıl da mütevazı bir törenle kutladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “2022, Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunu 100.yılı. 4 Eylül’ü önümüzdeki yıl, 100.yıla yakışır bir törenle kutlayacağız. Bunun hazırlıklarına şimdiden başladık” dedi. Başkan Şevik, “Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşaması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Osman Gazi’nin mintanını, Yıldırım Beyazıt Han’ın kızının gelinliğini, Barbaros’un şalını dokuyan, sanatıyla adını dünyaya duyuran atalarımızın torunları olarak, milli değerlerimiz ile İstiklal Savaşımızın ve kurtuluşumuzun sembolleri haline gelen Kara Ali, Ahmet Ağa, Necip Ağa, Çopur Süleyman Efe, Müftüzade Salih Efendi, Hacı Ağa Osman, Kolağası Mehmet Efendi gibi milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak, en önemli vazifemizin başında gelmektedir. Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşatması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır. Buldanlı hemşehrilerimin 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” diye konuştu. Buldan Belediyesi’nin hazırladığı 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99.yıl dönümü şenlikleri, pandemi ve Türlübey Mahallesi ile Türkiye’nin bir çok bölgesinde meydana gelen orman yangınları, çok sayıda vatandaşın hayatını keybettiği Batı karadeniz sel felaketi nedeniyle iptal edilmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.