DOLAR

17,9140$% -0.05

EURO

18,3330% 0.24

GRAM ALTIN

1.016,93%0,48

ÇEYREK ALTIN

16.178,58%0,54

BİTCOİN

433371฿%2.70401

a

Başkan Mustafa Şevik’in 3. Kitabı Çıktı

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

ve yazar Mustafa Şevik,  3. Kitabı “İdealist Bir Cumhuriyet Hekimi Dr. Behçet Uz”  çıktı. Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze, Buldan’a hizmet eden tüm belediye başkanları ve Dr. Behçet Uz’u kitaplaştırarak vefa örneği sergileyen Başkan Şevik, “Bu kitabımda, Buldan’a hizmet etmiş, iz bırakmış değerlerimizi bilinen ve bilinmeyen yönleriyle kaleme alarak gelecek kuşaklara aktarmak istedim” dedi.

1 4120 1024x683 - Başkan Mustafa Şevik’in 3. Kitabı Çıktı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in 3. Kitabı “İdealist Bir Cumhuriyet Hekimi Dr. Behçet Uz” çıktı.  2020 yılında yaşanan pandemi sürecini değerlendirerek “ Dünyayı sarsan Salgınlar”  kitabı, Buldan’ın geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan dokuma kültürünü kaleme aldığı “dokumanın Başkenti Buldan” kitabının ardından,  3.kitabı “İdealist Cumhuriyet Hekimi Dr. Behçet Uz” çıktı.  Buldan’ın yakın tarihinde ünü ve hizmetleri ilçe dışına taşmış, adı beynelmilel arenada hayırla yâd edilmeyi hak eden önemli isimlerin olduğunu belirten Başkan Şevik, “Bu simalar, iktisadiyat, siyaset, idare ve askerlik  alanında gelecek zamanlarda da unutulmayacak görev ve hizmetlere imza atmışlardır. Okuyacağınız risaleye konu olan hayatıyla Dr. Behçet Uz işte bu tarife uyan müstesna şahsiyetler içinde, son asırda belki de en çok tanınan hemşehrimizdir” dedi.  Kitabında, Dr. Behçet Uz’un, 93 yıllık hayatını, çağları terk edip gelmiş modern zaman şövalyeleri gibi iyi ve faydalı biri olabilmek için kahramanca savaşarak sürdürdüğünü dikkat çeken Başkan Şevik, “Kitapta, Behçet Uz’u tanıyan, yakın dost ve akrabalarıyla röportajlarım da var. Buldan İzmir Ankara üçgeninde asırlık bir ömrü araştırmak, yazmak benim için bir onur” diye konuştu.

2 2726 1024x683 - Başkan Mustafa Şevik’in 3. Kitabı Çıktı

Yazar kitabında Behçet Uz’u, Buldan’da geçen yılları,  öğrencilik, hekimlik yılları, İzmir Belediye Başkanlığı dönemi ve siyasi hayatını bilinmeyen yönleriyle anlatıyor.  Başkan Şevik, bugün saat 11.00’da katılacağı Acıpayam Kitap Günleri’nde Belediye Düğün Salonu’nda “Dünyayı Sarsan Salgınlar” ile “Dokumanın Başkenti Buldan” kitaplarını okurları için imzalayacak,3. Kitabı “İdealist Bir Cumhuriyet Hekimi Dr. Behçet Uz” kitabının tanıtımını yapacak.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

PAÜ İİBF’den Yeni Bir Uluslararası Anlaşma

HIZLI YORUM YAP

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.