DOLAR

17,9140$% -0.05

EURO

18,3330% 0.24

GRAM ALTIN

1.016,93%0,48

ÇEYREK ALTIN

16.178,58%0,54

BİTCOİN

433371฿%2.70401

a

Başkan Mustafa Şevik, AGRICITIES Genel Kurulu’na Katıldı

DenizliPost, Güvenilir Haberin Adresi

Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Tarım Şehirleri Birliği üyesi Belediye Veli Tokdemir ile birlikte, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği (AGRICITIES) Genel Kurulu’na katıldı. 15 Ülkeden belediye başkanları ve yerel yöneticilerin katıldığı programın verimli geçtiğimi belirten Başkan Şevik, Buldan’da  da geniş katılımlı “Tarım ve Çalıştayı” yapılması için çalışma başlattıklarını açıkladı.

4 883 1024x768 - Başkan Mustafa Şevik, AGRICITIES Genel Kurulu’na Katıldı

Buldan Belediye Başkanı ve Tarım Şehirleri Birliği üyesi Mustafa Şevik, Belediye Meclis Üyesi Veli Tokdemir ile birlikte, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler ve Batı Asya Bölge Teşkilatı Genel Kurulu ve Küresel Tarım Forumu’na katıldı. Kamerun, Filistin, Lübnan, KKTC, Kuveyt gibi 15 ülkeden belediye başkanlarının ve yerel yöneticilerin katıldığı programda, 3 yıllık faaliyet raporu ve komite faaliyet raporları görüşüldü. Yönetim organlarının yeniden belirlendiği Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Genel Kurul toplantısını değerlendiren Belediye başkanı Mustafa Şevik,  iki süren pandemi sürecinde üretmenin ve özellikle tarımda üretmenin öneminin vurgulandığını açıkladı.

5 539 1024x768 - Başkan Mustafa Şevik, AGRICITIES Genel Kurulu’na Katıldı

Başkan Şevik Avrupalı güçlerinden 1870’de Afrika kapışma için başlayan 1. ve 2. Dünya savaşları sonrasında tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan emperyalizmin neden olduğu siyasi, gıda, tarım, enerji ve mimari yıkımın, Türkiye’nin önderliğinde oluşturulacak yeni bir dünya modeli ile telafi edileceğinin altını çizdi.  Başkan Şevik, “Ortaçağ ve Rönesans’dan sonra İslam beldelerinde olduğu gibi Büyük Selçuklu Devleti’nde ve Osmanlı’nın kurulduğu ilk yıllarda tarım ve hayvancılık en önemli geçim kaynağı idi. 1.ve 2.Dünya savaşlarından sonra emperyalist güçlerin hedefi tekiline geçen tarımın,  önemi yaklaşık iki yıl süren pandemi sürecinde yeniden anlaşılmıştır” dedi.

3 1634 1024x576 - Başkan Mustafa Şevik, AGRICITIES Genel Kurulu’na Katıldı

BULDAN YÖRESEL TARIM VE HAYVANCILIK ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEK

Başkan Şevik, ilçe tarımını geliştirmek ve sürdürülebilir tarım uygulamalarına geçilmesi için Buldan’da Yöresel Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı düzenlenmesi için çalışma başlattıklarını açıkladı. Şevik, çalıştayda,  “Tarım ve hayvancılık destek hedefli Yeni köye dönüş politikaları”, “Yerleşik kent tarım ve hayvancılık politikaları”, “Yerel insiyatiflere bağlı yeni çiftçi ve tarıma hayvancılığa dönüş yolları ve politikaları”, “İçme ve tarım sulamaya bağlı arıtma dönüşüm ve taban suları politikaları” gibi konularının ele alınacağı söyledi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Pamukkale’de Karadeniz Rüzgârı Esecek

HIZLI YORUM YAP

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.