DOLAR

18,8116$% 0.01

EURO

20,4382% -0.29

GRAM ALTIN

1.164,52%-0,15

ÇEYREK ALTIN

18.887,28%-0,15

BİTCOİN

433909฿%-0.2055

a

AK PARTİ İL BAŞKANI NECİP FİLİZ: ADAY DEĞİLİM

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 7’nci Olağan İl Kongresi öncesi yaptığı açıklamada olmayacağını ve bayrağı bir başka dava arkadaşına devredeceğini söyledi.

Yazılı bir açıklamaya yapan Başkan Filiz: “ Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde Partimizin 7.Olağan İl Kongresinde aday olmama yönünde karar almış bulunmaktayım” dedi.

Başkan Filiz yaptığı açıklamada devamla şu ifadelere yer verdi:

“AK Partimiz çok onurlu bir yürüyüşün öncüsüdür. Partimizin çatısı altında birçok görevler aldım.

Cumhurbaşkanlığı , 2015 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini, 31 Mart Yerel seçimlerini yönetim kurulu ve AK Parti teşkilatlarımızla birlik ve beraberlik içinde yönettik. Sonrasında hain bir darbe girişimini yaşadık. Günlerce 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanın’da nöbetteydik. 16 Nisan referandumunda il başkanı olarak görevimizi yaptık. 7 düvelin karşısında Diriliş ruhumuzu yeniden ayağa kaldıran bir anlayışın parçası olmaktan her zaman onur duydum.
İl Başkanlığında tüm görevlerimi ifa ederken uzlaşmacı bir yaklaşımla şehrimizin ve ülkemizin sorunlarını ele aldım. Dünyada tek geçerli dilin nezaket olduğunu hiçbir zaman kenara itmedim. AK Partimizde bu davaya gönül veren hiç kimse kişisel ikbal peşine düşmez, düşmemelidir. Ben de düşmedim. Alnım ak, gönlüm rahattır.

Görev yaptığım süre de adalet ve doğruluktan taviz vermeden dedikodu ve iftiradan uzak şerefimle sürdürdüğüm İl Başkanlığı görevime önümüzdeki günlerde yapılacak olan 7. Olağan kongrede aday olmayacağımı, her zaman gururla taşıdığım AK Parti sancağını ömrüm yettiği sürece de taşıyacağımı, ülkemin, davamın ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in yolunda yürümekten onur duyacağımı vurgulamak istiyorum.

Geçmişten geleceğe, milletin değerleriyle, merhamet, adalet ve medeniyet misyonu ile erdemliler hareketini başlatan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile millete hizmet yolunda AK Parti’de İl Başkanlığı yapmanın onurunu yaşatan Allah’a hamdolsun.

14 Ekim 2015 tarihinden bugüne şerefle yürüttüğüm il başkanlığını Genel Başkanımızın emaneti ve milletin umutlarının bağlandığı kurumsal emanet olarak kabul ettim. Emanete sahip çıkma bilinç ve duyarlılığıyla emanetin hükmünün farkında olarak yürüttüm. Olması gerekeni en üst seviyede başarmak için bütün gayreti gösterdim. Peygamber Efendimiz  Hz. Muhammed (S.A.V.) buyurduğu üzere adil ve ahlaklı olmayı hep ön planda tuttum.
 
Tıpkı hayatımızın bize emanet olduğu gibi; Bu vazifeler ve makamlar da bizlere emanettir. Makamların sadece hizmet için birer vesile olduğunu bilen ve bu inanış ile bugüne dek partimizde görev yapmış bir kardeşiniz olarak ‘Makamlar geçicidir, baki olan davadır’ şiarıyla, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda, Genel Merkezimize, AK Partimize hizmet etmeye devam edeceğim.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi AK Parti çatısı altında ülkeye ve millete hizmet etmek için hiçbir unvana, hiçbir özel görevlendirmeye ihtiyaç yoktur. Bundan sonra üye olmanın onur olduğu partimizin hizmetkârı olarak yine teşkilatımdayım. Hoş bir seda bırakabildiysek ne mutlu diyorum.

7 Nisan 2018 tarihinde  yapılan kongremizde; İl Başkanlığı görevini tarafıma tevdii eden, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen dünya liderimiz, Türkiye’nin mimarı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a; AK Parti Genel Merkezimize, tüm çalışmalarımızda yanımızda olan Genel Başkan Yardımcımız Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’e; Birlikte çalışmaktan her daim onur duyduğum önceki dönem Ekonomi Bakanımız ’ye, Grup Başkan Vekilimiz Cahit Özkan ve Milletvekillerimiz Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve ’e, Ege Bölge Koordinatörümüz Murat Baybatur’a, Denizli Koordinatörümüz Nihat Öztürk’e , il yürütme kurulu ve yönetim kurulu üyelerime; İl Kadın ve Kolları Başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, İlçe Başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimize, İlçe Belediye Başkanlarımıza ve belediye meclis üyelerimize, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız ve yönetim Kurulu üyelerimize, partimiz kurulduğu günden bu güne görev almış İl Başkanlarımıza, Milletvekillerimize, İlçe Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, hülasa sandık müşahitliğinden yönetim kuruluna kadar görev almış tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm seçimlerde her ne olursa olsun partimize ve Genel Başkanımıza en yüksek desteği veren, gönül kapılarını sonuna kadar bizlere açan hemşehrilerime, Görev yaptığım süreçte partimize ve şahsıma destek veren tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, partide benimle birlikte mesai yapan çalışma arkadaşlarıma, vatandaşlarımızla aramızda köprü olan kıymetli basın mensuplarımıza teşekkür ederim.

Varsa haklarım can-u gönülden helal ediyor, sizlerden de helal etmenizi istirhâm ediyorum.

Yolunuz, yolumuz hep açık olsun… Sevgiyle kalın…”

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

DENİZLİ’DE 65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.