DOLAR

13,5446$%0.78

EURO

15,4396%0.64

GRAM ALTIN

788,07%0,27

ÇEYREK ALTIN

12.627,01%-0,08

BİTCOİN

565531฿%-2.1909

a

ACIPAYAM OVASI MODERN SULAMAYA KAVUŞACAK 

Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam Ovası 2’nci kısım modern sulama işini yakından takip ettiklerini ve çalışmalara hız verildiğini duyurdu. Şahin Tin; “Sulamada israfının önüne geçmek için her türlü adımı süratle ve kararlılıkla atıyoruz. Tek bir su damlasının dahi israfına tahammülümüz yok. Acıpayam ovasının bereketli topraklarını modern sistemle sulamaya kavuşturacağız” dedi.  

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam ovasında modern borulu sistem ile sulama imkânı sağlayacak çalışmalara hız verildiğini açıkladı. “Kentimizde ve ilçelerimizde süren tüm projeleri yakından takip ediyoruz” diyen Milletvekili Şahin Tin, “Acıpayam ovasındaki bereketli topraklarımızı modern sulama sistemiyle buluşturmak için büyük bir gayret içindeyiz. Acıpayam Sulaması 2’nci kısım çalışmalarına hız verildi. Suyu arazilere taşıyacak olan ilk borular bölgeye ulaştı” dedi.

WhatsApp Image 2021 12 15 at 12.59.01 3 1024x682 - ACIPAYAM OVASI MODERN SULAMAYA KAVUŞACAK 

 “ACIPAYAM OVASI SULAMA PROJESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLANDI” 

 Acıpayam Ovası 2’nci kısım sulama alanı inşaat işine 02.06.2021 tarihinde yer teslimi yapılarak başlandığını belirten Milletvekili Şahin Tin, “Acıpayam ovasını modern sulamaya kavuşturacağız. Bu konuda gayretimiz sürüyor. Öncelikle projelendirilen ve programına alınan işin çalışmaları başladı, modern sulama için 2’nci kısımda ilk kazmalar vuruldu. Bu kapsamda Yapraklı Barajından mevcut S2 ana kanal sonunda yapılacak priz yapısından başlayan 13 bin 405 metre ana boru hattı ve buna bağlı 65 bin 578 metre kolları vasıtasıyla yağmurlama, damlama ve salma yöntemi ile 28 bin 810 dekar tarım arazisinin modern borulu sistem ile sulanması sağlanacak. Hedefimiz devam eden bu projenin 2022 yılında inşaat işlerini tamamlamak ve tesisi kullanıma açmak. Vatandaşlarımızın modern sulamadan istifade etmesini hep birlikte sağlayacağız. Su kaynaklarımızı korumak için suyu doğru yönetmek mecburiyetindeyiz, bu doğrultuda çalışıyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 12 15 at 12.59.01 1 1024x682 - ACIPAYAM OVASI MODERN SULAMAYA KAVUŞACAK 

 “SU KAYNAKLARIMIZI EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANACAĞIZ” 

 Acıpayam sulaması 2’nci kısımda çalışmaların süratle devam ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Kuraklık tehdidinin iyiden iyiye kendini hissettirdiği son dönemde özellikle su kaynaklarımızın verimli ve dikkatli kullanılması konusunda daha da hassas olmak durumundayız. Acıpayam ovasında çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor. Bölgede yapılan çalışmalar ve projelendirilen drenaj kanalları ile derin drenaj problemi, tahliye kanalları ile taşkın problemleri çözülmüş olacak. Ayrıca proje içerisinde 44 bin 500 dekar alanın da toplulaştırma işlemlerini tamamlayıp sulama bütünlüğünü de sağlamış olacağız. Sulama sahasının en verimli şekilde işletilmesi için üzerimize düşen her ne ise yapmanın gayretindeyiz. Gayemiz su kaynaklarımızı korumak ve en verimli şekilde kullanmaktır. Tek bir su damlasının dahi israfına tahammülümüz yok” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

Kent Konseyi’nden Denizli Gençlik Akademisi Projesi

HIZLI YORUM YAP

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.