DOLAR

8,4396$%-0.21

EURO

10,0747%-0.32

GRAM ALTIN

492,43%-0,93

ÇEYREK ALTIN

7.905,82%-0,73

a

8 YIL SONRA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

8 Yıldır Parkinson hastası olan 41 yaşındaki Süleyman Gör Beyin Cerrahisi ekibinin başarılı ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

PAÜ Hastanesi Beyin Cerrahi AD. Dr. Öğr. Üyesi Ümit Akın Dere yapılan tedavi hakkında bilgi verdi ; Derin beyin stimülasyonu ya da halk arasında bilinen adı ile “Beyin Pili” tedavisi özellikle son 20 yıldır ülkemizde ve dünyada giderek artan bir sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Özellikle, ellerde titreme, hareketlerde yavaşlama, yürüme güçlüğü ile başlayan Parkinson Hastalığı tedavisinde kullanılan bu tedavi aynı zamanda vücutta istemsiz kasılmaların oluştuğu distoni hastalığı ya da ellerde daha sık olmak üzere baş ve vücutta titreme ile ortaya çıkan tremor hastalığının tedavisinde de uygulanmaktadır. komplikasyon riski ve kontrol edilebilir etkisi ile her geçen gün kullanımı artmaktadır.

İlerleyen yıllarda daha birçok hareket bozukluğu, epilepsi ve psikiyatrik hastalıkların tedavisinde de kullanıma gireceği düşünülen bu yöntem ile hastaların şikayetlerinde etkin bir düzelme izlenirken ilaç bağımlılığı ve ilaçlara bağlı oluşan yan etkilerden kurtulma şansıyla beraber hem hasta için hem de hasta yakınları için hayat kalitelerinde belirgin bir artış görülmektedir.

1 4033 201x300 - 8 YIL SONRA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

8 Yıllık Parkinson hastası idi.

İki yıl önce beyin pili ameliyatı uyguladığımız 41 yaşındaki Süleyman Gör bize başvurduğu zaman 8 yıllık parkinson hastası idi. Nöroloji bölümümüzce düzenli takip ve tedavileri yapılan hastamızın artık ilaç tedavisinden istenen yanıtların alınamaması neticesinde derin beyin stimülasyonu ameliyatı açısından bölümümüze yönlendirilmişti. Kliniğimizde yatırılarak tetkikleri hazırlanan hastamızın nöroloji, psikiyatri ve beyin cerrahisi bölümlerince multidisipliner olarak değerlendirilmesi sonrasında beyin pili ameliyatı için uygun bulundu. Hastamıza ameliyat sırasında uyanık olacağı ve işlem ile eş zamanlı olarak nörolojik muayenesinin yapılacağı ve bu şekilde en doğru hedefin tespit edileceği anlatıldıktan sonra hastamıza beyin pili takılması işlemi uygulandı.  İki yıldır düzenli olarak takip ve tedavisi devam eden hastamız artık günlük işlerini tek başına yapabilmekte ve aktif olarak sosyal sürdürebilmektedir.

Süleyman Bey gibi daha birçok hastamızın öncelikle Denizli ilinden olmak üzere Ege bölgesinden ve ülkemizin birçok şehrinden hastanemize gelerek tedavi olduğunu bildiren Dr. Dere tüm hastalara tanı ve tedavinin önemine de dikkat çekti.

a 110 257x300 - 8 YIL SONRA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

  

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ KADIN GÜREŞ TAKIMI’NDAN BÜYÜK BAŞARI

sadoglu kurban - 8 YIL SONRA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.