DOLAR

15,9746$% 0.1

EURO

16,7580% 0.32

GRAM ALTIN

931,29%0,13

ÇEYREK ALTIN

15.002,83%-0,06

BİTCOİN

466488฿%-2.1383

a

23 NİSAN MESAJLARI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, kent protokolü kutlama mesajları yayınladı.

: BİZLER DE ÇOCUKLARIMIZA EMANET EDECEĞİZ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan mesajında: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün gelecek nesillere emanet ettiği ülkemizi, bizler de milli ve manevi değerlerle yetiştireceğimiz nesillere emanet edeceğiz. Bizlerin en önemli ve asli görevi çocuklarımıza bu vatan için canını ortaya koyan ecdadımızı ve şehitlerimizi en iyi şekilde anlatmak ve onlara demokrasi ve bağımsızlık kavramlarını en iyi şeklide aktarmak olacaktır. Biz çocuklarımıza güveniyoruz, inanıyorum ki onlar da, kendilerine sunulan bu imkanları en iyi şekilde değerlendirecek, tarihlerinden aldıkları özgüvenle büyük başarılara imza atacaklardır. Sevgili bizler atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanı artılar katarak sizlere emanet edebilmek için gece gündüz çalışıyoruz. İnanıyorum ki sizler de, kendinize sunulan imkanları en iyi şekilde değerlendirecek, tarihimizden aldığınız özgüvenle büyük başarılara imza atacaksınız. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, minnet ve şükranla anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten tebrik ediyorum.” dedi.

TİN: SADECE BİR KUTLAMA DEĞİL…

AK Parti Denizli Milletvekili , Türkiye Büyük Millet Meclisinin 97. kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, “Milletimizin hür ve bağımsız iradesinin en güçlü ve etkili bir şekilde temsil edildiği, milli egemenliğin ülke sathına yayıldığı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 97’nci yılını ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku ve heyecanla kutluyoruz. Aslında bugün sadece bir kutlama günü değil, aynı zamanda geçmişe dönüp bakarak gurur duyma ve kendimizi yeniden millet olarak muhasebe etme günüdür. Bugün gücünü millet iradesinden alarak sağlam temeller üzerine kurulan Cumhuriyet rejiminin daha da güçlenmesi için daha çok çalışma ve mücadele etme günüdür. Medeniyetimize karşı sorumluluğumuzu ancak geleceğimize sahip çıkarak yerine getireceğimiz aşikârdır. İstiklalimizi her ne pahasına olursa olsun istikbale taşıma konusunda kararlıyız. Millet olarak bir ve beraber ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde kardeşçe yaşamaya ve güçlü Türkiye’yi inşa ederek geleceğimizin teminatı gençlerimize emanet bırakmaya and içtik. İstiklal Savaşı’mıza millî mücadele vasfı kazandıran, onu millî irade temeline dayandıran Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurucularını, istiklal mücadelemizi yürüten Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Gazi Meclisimizin bütün mebuslarını ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum” dedi.

ARSLAN: KUTLAMAYI HAK ETMİYORLAR!

CHP Milletvekili Kazım Arslan’ın açıklaması ise şöyle: “Milletin egemenliğini hiçe sayanlar, sırf sandıktan “evet” çıksın, “1-0 olsun benim olsun” mantığıyla sabaha kadar maç yapmaya kalkanlar, hakimlere karar dayatanlar, seçim güvenliğini ve hukuk güvenliğini yok edenler, milli irade gasp edilirken seyre dalanlar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamayı hak etmiyor.
Çocuklarımızın baba ve annelerinin kullandığı oyun sandığa yansımasına engel olan, türlü oyunlarla seçime gölge düşürenlerin çocuklarımızın yüzüne bakacak gözü kalmamıştır. Çocuklarımızın yaşamını sandık oyunlarıyla bugünden uçuruma yuvarlayanların, bir milletin kaderini hileyle etkileyenlerin çocuklara söyleyecek sözü tükenmiştir.
Ulusal egemenlik, demokraside sandıkla başlar, milli iradeyi temsil eden yargıyla, meclisle, hükümetle taçlanır, kuvvetler ayrılığı ile güçlenir. Sandıkta kullanılan oya şaibe düşürenler, meclisin çıkardığı seçim kanununu tek adam egemenliği için tanımayanlar, YSK’daki hakimlere siyasi talimat verenler, hakimler arasında hukuktanımazlık yarışı başlatanlar, 23 Nisan haftasında ulusal egemenliği ayaklar altına almaya kalkmıştır. Bu haksız uygulamalarla hukuk güvenliği ve seçim güvenliği kalmamıştır.
Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının binbir zorlukla kurduğu, egemenliği Saray’dan alıp millete adadığı milli irade, 97 yıl sonra hileyle, hırsızlıkla, hukuksuzlukla milletten alınıp yeniden Saray’a, bu defa YSK’nın kanun dışı kararıyla verilmek isteniyor. Biz bu hülleye, bu hileye, bu hırsızlığa, bu şuursuzluğa, bu kanunsuzluğa sonuna kadar direneceğiz ve bu talihsiz kararı yok sayacağız. Ant olsun, 23 Nisanımız kutlu olsun!​

BAĞ: TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTASI

Pamukkale Üniversitesi , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili mesajında; “Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. Yıldönümünü kutlamanın coşkusu içindeyiz.
23 Nisan 1920’de gerçekleştirilen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, kuşkusuz tarihimizin dönüm noktasıdır. O dönemde toprakları işgale uğramış, esarete mahkûm edilmek istenen ve yokluklar içerisinde var olmaya çalışan bir milletin, milli iradesinin dayanağı olan ilk Meclisimiz, ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.
Barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak düzlemde buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden Atatürk’ün çocuklarımıza büyük bir armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, barış içerisinde yaşanan bir dünyanın kurulmasına katkıda bulunmaktadır. Bu önemli günde, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını en samimi duygularımla kutluyorum. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum” dedi.

İLHAN: DÜNYADA BAŞKA ÖRNEĞİ YOK

Denizli Barosu adına mesaj yayınlayan Baro Başkanı Müjdat İlhan şunları söyledi: “23 Nisan 1920 ‘de kurulan meclis, dünyada örneği olmayan bir şekilde kurtuluş mücadelesini yönetmiş ardından Cumhuriyeti kurmuştur. Ortak akılla hareket eden ve Gazi unvanını alan kurucu meclis Cumhuriyet değerlerinin yapı taşını oluşturmuştur. Egemenliğin tek yansıması yasama olmadığı gibi yargı da millete ait egemenliği millet adına kullanır. Bu nedenledir ki egemenliğin kullanılması asla tek bir kişiye ya da zümreye bırakılmaz, bırakılamaz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.
Milleti yönetenin kulu olmaktan çıkaran, birey olmaya geçiren, millet egemenliği, ulus devlet ve çağdaş demokrasinin yolunu açan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyoruz.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın hak ettiği coşkuyla kutlandığı, bize canı pahasına Cumhuriyeti ve millet egemenliğini sunan şehitlerimiz ve gazilerimiz ile geleceğimizin teminatı çocuklarımız arasına hiçbir şeyin girmesine izin verilmeyen programların yapılarak birlik ve beraberliğimizin güçlendiği kutlamaların yapılması dileğiyle Bayramımızı kutluyoruz.

ERDOĞAN: ÇOCUKLARIMIZA GÜVENİM SONSUZ

DTO Başkanı Erdoğan ise mesajında şunları söyledi: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bundan 97 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurmuş, geleceğimize ışık tutan tüm Dünya çocukları için 23 Nisan tarihini de 1924’te bayram ilan etmiştir. Bu bayram, tüm Dünya çocuklarının barış ve kardeşlik duygularını artırıp farklı kültürlerin kaynaşmasını sağlamaktadır.
Çocuklarımız bizlerin en büyük değerleridir. Bu sebeple yapacağımız en büyük yatırım çocuklarımızadır. Sağlam temeller üzerine yetişmiş nesiller yetiştirmek, geniş anlamda medeniyetler inşa etmektir. Varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımıza geleceğimiz adına güvenim sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı ve TBMM’nin açılışının 97. yılını yürekten kutluyorum.”

FİLİZ: KENDİMİZDEN ÖNCE ÇOCUKLAR İÇİN…

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:
“ Dönemin küresel güçlerinin paylaşmayı umdukları bir imparatorluktan, doğacak olan yeni Türk Devletinin müjdesi, bundan 97 yıl önce TBMM’nin kuruluşu ile tüm dünyaya duyurulmuştur.
Türk çocuklarına armağan edilen bu bayram, çağdaş yorumuyla dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına Türkiye merkezli bir katkıda bulunmaktadır.
Bazı çocuklar bu bayramı neşe içinde kutlarken, Türkiye olarak biz her ne kadar ülkemize sığınan kardeşlerimizi bağrımıza bassak da; bugün Suriye’de, Irak’ta terörün yetim bıraktığı, Afrika’da açlıkla mücadele eden çocuklar , Batılı emperyalist ülkelerin merhametsizliğine terk edilmiş durumdadır. Gayemiz kendimizden önce çocuklar için daha müreffeh bir dünya inşa etmektir.
Bizim çocuklara verdiğimiz değer Peygamber Efendimiz’in örnek ahlakından gelmektedir.
Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsız ve hür bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin cesur ve fedakâr üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. İstiklâl mücadelesinde özveriyle görev almış ’nun her bir evladına rahmet diliyorum.”

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

ÇİVRİL’DE YANGIN: 1 ÖLÜ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.