DOLAR

13,7194$%0.4

EURO

15,5684%0.18

GRAM ALTIN

786,21%0,93

ÇEYREK ALTIN

12.515,06%0,16

a

20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’NDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Merkezefendi Belediyesi ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) işbirliğiyle “20 Kasım ’ne” özel düzenlenen etkinliğe çocuklar yoğun ilgi gösterdi. 

Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliklere Merkezefendi Belediye ’da katıldı. Başkan Doğan, çocuklarla birlikte el baskısı yaptı, tiyatro izledi. Yarında devam edecek olan etkinliklerde tiyatro, konser, el baskısı boya çalışması, ritim, oyun hamuru atölyeleri, masal anlatımı ve çeşitli çocuk aktiviteleri gerçekleştirilecek. Etkinlikler yine 13.00, 1.15 ve 15.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

WhatsApp Image 2021 11 20 at 18.30.47 1024x682 - 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’NDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATI

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bugün Dünya Çocuk Haklarını Koruma günü, UCİM ile birlikte çok güzel bir etkinliğe imza atıyoruz. Sevgili öğretmenlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Gönüllülerimize de teşekkür ediyorum. Bizler çocuklarımıza yaşanılabilir, güvenli, güzel bir ülke bırakmak için çalışıyoruz. Yerel yöneticilerin özellikle çok büyük bir görevi var, inanın ki bunu sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocuklar bizim için çok önemli, çocuklar bizim geleceğimiz.  Geleceğimizin teminatı çocuklarımız. Çocuklarımıza güzel miras bırakmak istiyoruz. Çocuklarımızı her türlü hukuksuzluklardan korumak,  onları her türlü haksızlıklardan korumak, işte diğer bir görevimizde bu” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 20 at 18.30.48 1024x682 - 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’NDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

EĞİTİM VE SAĞLIKTA FIRSAT EŞİTLİĞİ

Başkan Doğan, “Çocuklarımızın eğitimdeki ve sağlıktaki fırsat eşitliği bizim için çok önemli. Bu anlamda sekiz tane mahallemize kadın çocuk yaşam merkezleri açtık. Buralarda eğitimde adaleti sağlamaya çalıştık. Buralarda çocuklarımız için branş dersleri veriyoruz, Türkçe, matematik, sosyal bilimler, fen bilimleri dersleri veriyoruz. Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’mizde küçük çocuklarımız için , robotik kodlama, yabancı dil eğitimleri veriyoruz. Biz istiyoruz ki anneler işteyken, çocuklarımız okul zamanı haricindeki vakitlerini doğru düzgün eğitim alarak ve doğru düzgün kişilerin eğitim verdiği kurumlarda geçirsin. Yine çocuklarımız için kreşler yaptık. İlk kreşimizi sevindik mahallemize yaptık. Hem bir kadın başkan olarak kadın istihdamını arttırmak istiyoruz hem de dediğim gibi çocuklarımızın iyi eğitim almasını en büyük isteğimiz. Maalesef günümüzdeki artan ekonomik zorluklar, ekonomik güçlükler artık annelerin ve babaların belini iyice bükmeye başladı. İşte mahallelerde açtığımız bu kreşlere hem ulaşım çok kolay hem de sizler açısından maliyeti çok düşük oluyor. Her aile çocuklarını özel okula gönderemiyor. İşte açtığımız bu kreşler gerçekten çok güzel. Yabancı dil eğitimden tutun, sporundan tutun, enstrüman kurslarından tutun, sadece öğretimde değil eğitim hayatında da çok büyük katkılarımız oluyor. Çok yakın bir zamanda ocak ayının sonunda ikinci kreşimizi Mahallemizde yani eski adıyla Yeşilyurt Mahallemizde açacağız. Son kreşimizi de İlbade Mahallesinde önümüzdeki yılda açmayı planlıyoruz. Geldiğiniz için katılımınız için çocuklarınıza bugünü ayırdığınız için onlara bu özeni gösterdiğiniz için çok çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 11 20 at 18.30.36 1024x682 - 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’NDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki haber:

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ BASKET KENDİ EVİNDE YENİLDİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.